لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

مرسدس بنز دیکتاتور معدوم عراق (صدام حسین) به مزایده گذاشته شد

مرسدس بنز دیکتاتور معدوم عراق (صدام حسین) به مزایده گذاشته شد

مرسدس بنز دیکتاتور معدوم عراق (صدام حسین) به مزایده گذاشته شد. قرار است این خودروی مرسدس بنز بین 15 تا 25 سپتامبر جاری با نرخ پایه نیم میلیون دلار به مزایده گذاشته شود.

 

موسسه مطبوعاتی الشرق الاوسط مصر اعلام کرد که به زودی مرسدس بنز اهدایی دیکتاتور معدوم عراق را به مزایده خواهد گذاشت.

 

  این تصمیم همزمان با فرا رسیدن بیست و پنجمین سالروز حمله ارتش عراق به کویت صورت می گیرد که به همبستگی کشورهای عربی ضربه سنگینی وارد؛ و آنها را به کشورهای متخاصم و در حال جنگ تبدیل کرد.

 

علاء حیدر، رییس شورای سردبیران در خبرگزاری الشرق الاوسط، گفت: این مرسدس بنز از نوع E230 مدل 1989 است و ارزش تاریخی زیادی دارد.

 

در سال 1990 (1369) و در آستانه حمله به کویت، صدام به تمامی سردبیران موسسه های مطبوعاتی مصر یک دستگاه از این خودرو مرسدس اهدا کرده بود که قیمت هریک از آنها در آن زمان به 160 هزار جنیه مصری (معادل 60 هزار دلار) می رسید.

 

هدف از اهدای این اتومبیل ها، جلب حمایت موسسه های مطبوعاتی از جمله الشرق الاوسط به منظور حمیات از عراق در به کویت بود، امری که به ادعای مسؤولان این موسسه، از سوی هیچ رسانه مصری پذیرفته نشد.

 

حیدر خاطرنشان کرد که این خودرو “مرسدس بنز صدام برای حمله به کویت” نام گرفته و تفاوت آن با سایر خودروهای اهدایی صدام این است که وی در آخرین دیدارش از مصر قبل از حمله به کویت در دوم آگوست سال 1990 شخصا سوار بر آن به قاهره رفته بود.

 

 

 

منبع: العالم

 

 

جدیدترین مطالب