لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

پژو 508 با چهره ای جدید در بازارهای ایران

پژو 508 با چهره ای جدید در بازارهای ایران

 

در صورتی که وارد کابین شوید، در نگاه اول تغییری در داشبورد نخواهید دید. اما با نگاهی دقیق‌تر یک جعبه ذخیره سازی در دار را خواهید یافت که مشکل عدم وجود فضاهای کافی برای خرت و پرت‌ها را تا حدودی حل می‌کند.

 

یک صفحه نمایش 7 اینچی لمسی در داشبورد مرکزی نیز دیده می‌شود که نرم‌افزار پژو، دوربین دید عقب و سیستم اطلاعات و سرگرمی را پشتیبانی می‌کند.

 

فیس لیفت یا جراحی پلاستیک صورت پژو 508 برای امسال، رسماً معرفی شد. بعد از چهار سال، این اولین سری از تغییرات در این سدان فرانسوی به شمار می‌رود. با این وجود نباید انتظار تغییراتی زیاد را داشته باشید. این جراحی زیبایی تنها در حد یک شات بوتاکس بیش نیست!

 

احتمالاً پژو از طراحی 508 خود بسیار راضی است که دست به تغییراتی بزرگ در آن نزده است. جلوپنجره جدید ساده به نظر می‌رسد و نشانی از طراحی خودروهای نسل جدید و آینده پژو در آن دیده نمی‌شود.

 

این طراحی با چراغ‌هایی که از تند و تیزی آن‌ها کاسته شده، شباهت زیادی به محصولات محافظه کارانه ولوو پیدا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که نمونه قدیمی حالت‌های اسپرت بیشتری داشت که در مدل فیس لیفت، تعدیل شده‌اند.

 

 

چینش چراغ‌های جلو و عقب تغییر کرده‌اند و مخصوصاً چراغ‌های عقب، یک دست‌تر شده‌اند. چراغ‌های جلو نیز از سبک محصولات اخیر پژو پیروی می‌کنند. سپرهای جلو و عقب نیز از نو طراحی شده‌اند.

 

در صورتی که وارد کابین شوید، در نگاه اول تغییری در داشبورد نخواهید دید. اما با نگاهی دقیق‌تر یک جعبه ذخیره سازی در دار را خواهید یافت که مشکل عدم وجود فضاهای کافی برای خرت و پرت‌ها را تا حدودی حل می‌کند. یک صفحه نمایش 7 اینچی لمسی در داشبورد مرکزی نیز دیده می‌شود که نرم‌افزار پژو، دوربین دید عقب و سیستم اطلاعات و سرگرمی را پشتیبانی می‌کند.

 

پژو 508 با چهره ای جدید در بازارهای ایران

 

پژو 508 با چهره ای جدید در بازارهای ایران

 

پژو 508 با چهره ای جدید در بازارهای ایران

 

پژو برای 508 جدید از موتورهای بهینه شده‌ای استفاده خواهد کرد. در حال حاضر، موتور 1.6 لیتری THP 165 توربو با قدرت 165 اسب بخار و استاندارد یورو 6 با یک گیربکس شش سرعته دستی یا خودکار جفت می‌گردد. این موتور جانشین موتور THP 156 می‌شود و آلایندگی کمتری تولید می‌نماید.

 

در بخش پیشرانه‌های دیزلی، موتور BlueHDi جدید با حجم 2.0 لیتر، در دو نسخه با قدرت 150 اسب بخار و گیربکس شش سرعته دستی و 180 اسب بخار با گیربکس شش سرعته اتوماتیک نیز قابل انتخاب است.

 

مدل HYbrid4 نیز با موتور هیبریدی دیزلی در دسترس است که قادر به تولید 163 اسب بخار نیرو از موتور 2.0 لیتری HDi و 37 اسب بخار از یک موتور الکتریکی است. موتور الکتریکی نیروی خود را روی محور عقب اعمال می‌کند و بنابراین این یک خودروی چهار چرخ متحرک خواهد بود.

 

پژو 508 جدید در سه کلاس بدنه تولید می شود. مدل سدان، مدل استیشن SW و یک مدل شبه کراس اور RHX که در اصل همان استیشن با ارتفاع بیشتر و گلگیرهای بزرگتر است.

 

فیس لیفت پژو 508 از سپتامبر در رن فرانسه تولید و در بازارهای اروپا عرضه خواهد شد. عرضه این خودرو در چین و آسیا نیز از ابتدای سال آینده خواهد بود.

 

 

 

جدیدترین مطالب