نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

نخستین سری مسابقات خودروهای بدون راننده

نخستین سری مسابقات خودروهای بدون راننده

نخستین سری مسابقات خودروهای بدون راننده

تعدادی از محققان جهان توانسته اند خودروهایی را تولید کنند که خودران بوده و نیازی به راننده ندارند. حالا پس از تولید تعداد انبوهی از ماشین های بدون راننده برای اولسن بار مسابقه ماشین های بدون راننده برگزار شد.

 

سازمان دهندگان اولین سری مسابقات سرعتِ تماماً برقی اعلام کرده‌اند که نخستین رقابت‌های ماشین‌های کاملاً خودکار و بدون راننده را برپا خواهند کرد. در طی این مسابقات ماشین‌های بدون راننده با سرعت حداکثر 150 مایل بر ساعت باهم رقابت خواهند کرد. این ماشین‌ها ساخته‌ی بسیاری از شرکت‌های بزرگ صنعتی حوزه‌ی فناوری و اتومبیل‌سازی و برخی دانشگاه‌های فنی برجسته هستند.

 

قرار است این مسابقات اواخر سال 2016 و ابتدای 2017 در لندن، پکن و مکزیکوسیتی برگزار گردد. در این فصل مسابقات 10 تیم با ماشین‌های بدون سرنشین در طی مسابقات 1 ساعته باهم رقابت خواهند کرد و تمام تیم‌ها از الگوریتم‌های محاسبه زمان و فناوری هوش مصنوعی (AI) استفاده می‌کنند.

 

دِنیس اِسوردلو، بنیان‌گذار روبو ریس می‌گوید: در آینده تمام وسایل نقلیه‌ی دنیا به کمک هوش مصنوعی و نیروی برق‌کار خواهند کرد که هم امنیت جاده‌ها را بالا می‌برد و هم به سلامت محیط‌زیست کمک می‌کند. روبو رسی هم درواقع جشن انقلاب در حوزه‌ی فناوری و نوآوری‌هایی است که بشر تاکنون به آن دست‌یافته است.

 

تهیه و تنظیم: www.samatak.com

 

مطالب مرتبط:

 

تست کنترل کیفیت خودروهای بدون راننده گوگل

 

هکرها ماشین های خودران را هک می کنند

 

خودرویی برای رانندگی در مریخ + تصاویر

جدیدترین مطالب