نیم نگاهی به گذشته

تجاوز جنسی به بهانه معاینه دختران ژیمناستیک کار

تجاوز جنسی به بهانه معاینه دختران ژیمناستیک کار

تجاوز جنسی به بهانه معاینه دختران ژیمناستیک کار

آزار جنسی ژیمناستیک کاران زن توسط یکی از مسئولین گزارشی بود که در طی یک مدت زمان مشخص خیلی از خانم های ورزشکار بازگو کردند .ژیمناستیک کاران ادعا کردند که توسط  مسئولین مورد تجاوز و ازار جنسی قرار گرفته اند این گزارش مدعی است که فدراسیون ژیمناستیک برای پیشگیری از این آزارها به اندازه کافی تلاش نکرده است.

ژیمناستیک کاران زن پرده از آزار جنسی خود از سوی برخی مسئولین برداشتند . در طول 20 روز 368 دختر و زن ورزشکار از این مسئله خبر داده اند.

 

صدها ژیمناست آمریکایی از آزار جنسی خود از سوی بزرگسالان در این ورزش پرده برداشته اند.

 

نتایج یک تحقیق 9 ماهه که از سوی روزنامه ایندیاناپولیس استار انجام شده نشان می دهد که 368 ژیمناست درباره سابقه آزار جنسی طی یک دوره 20 ساله به دست ده ها مربی و صاحب باشگاه ورزشی خبر داده اند.

 

این گزارش مدعی است که فدراسیون ژیمناستیک آمریکا برای پیشگیری از این آزارها به اندازه کافی تلاش نکرده است.

 

اما این سازمان می گوید به تلاش هایش برای حمایت از کودکان در مقابل آزار جنسی مفتخر است.

 

این ورزش پس از موفقیت های بزرگی که تیم زنان آمریکا در بازی های المپیک ریو کسب کرد مورد توجه زیادی قرار گرفت.

 

اکنون روزنامه ایندیاناپولیس استار نوشته است صاحبان باشگاه های ورزشی و ورزشکاران از ترس توجه منفی و از دست دادن حامیان مالی پرمنفعت شان تمایلی نداشته اند در این باره دست به اقدامی بزنند.

 

کسانی که مدعی آزار جنسی هستند می گویند احساس کرده اند فدراسیون ژیمناستیک ادعاهایشان را نادیده گرفته و پلیس را خبر نکرده است.

 

تیم اوانز، مارک آلسیا و ماریسا کیاتکوسکی نویسندگان این گزارش تحقیقی مفصل می گویند ده ها ورزشکار به آنها گفته اند فدراسیون قدرتمند ژیمناستیک که تعیین می کند چه تیم هایی به عنوان نماینده آمریکا در بازی های المپیک حضور داشته باشند هیچ پاسخی به آنها نداده است.

 

برخی مقام های ورزش ژیمناستیک از مدعیان آزار جنسی خواسته اند به خاطر خدشه دار نشدن اعتبار این ورزش، سکوت کنند.

 

فدراسیون ژیمناستیک آمریکا در بیانیه ای گفته است که هیچ چیز به اندازه حمایت از ورزشکاران برای این سازمان، هیئت مدیره و مدیرعاملش استیو پنی اهمیت ندارد.

این فدراسیون گفته است بررسی پیشینه مربیان و مسئولان این ورزش پیش از استخدام اجباری شده است.

 

اوایل سال جاری پرونده ای علیه لری ناسار یک پزشک سابق فدراسیون ژیمناستیک به اتهام آزار جنسی یکی از زنان ورزشکار تشکیل شد اما آقای ناسار این اتهام را رد کرد.

راشل دن هولیندر ورزشکاری که از آقای ناسار شکایت کرده بود به بی بی سی گفته است که در پانزده سالگی وقتی برای معاینه به دکتر ناسار در دانشگاه ایالتی میشیگان مراجعه کرده آزار جنسی دیده است.

 

خانم دن هولیندر گفته است که آزار جنسی زمانی رخ داده که او به همراه مادرش در اتاق بوده است و مادرش حتی صدای او را زمان آزار و اذیت شنیده است. دکتر ناسار ماه گذشته از اتهام آزار جنسی تبرئه شد.

 

موارد مرتبط:

تجاوز جنسی گروهی به زن یائسه در پایین شهر تهران

ماجرای تجاوز جنسی پسر کرجی به دختر باکره + عکس

دختر دانشجو توسط چهار نفر از همکلاسی هایش تجاوز و اعدام شد

تجاوز و رابطه جنسی مرد جوان با دختر 3 ماهه اش

تجاوز به شقایق دختر تهرانی روی صندلی عقب پژو 405

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب