قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

جیمز روبارت فرمان ضد مهاجرتی ترامپ را باطل کرد!

مجموعه : اخبار گوناگون
جیمز روبارت فرمان ضد مهاجرتی ترامپ را باطل کرد!

جیمز روبارت فرمان ضد مهاجرتی ترامپ را باطل کرد!

دونالد ترامپ در یک حکمی که در مجلس آمریکا تصویب کرده بود مهاجرت مسلمانان را به آمریکا منع می کرد توسط جیمز روبارت این فرمان لغو شد و مسلمانان می توانند به ایالات متحده آمریکا سفر نمایند این شخص کاملا برای مردم دنیا نشناخته است و آمریکا رو کاملا میشناسد ایشان قاضی فدرال آمریکا می باشند و دونالد ترامپ نتوانست در مقابل لغو این حکمش با جیمز روبارت مخالفت نماید در ادامه جزئیات بیشتر جیمز روبارت فرمان ضد مهاجرتی ترامپ را باطل کرد را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

وبسایت سماتک: جیمز روبارت، قاضی فدرال که حکم ضدمهاجرتی دونالد ترامپ را لغوکرد می توان فردی نامید که نخستین سیلی را در همین دوهفته اول آغاز به کار رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به چهره وی نواخت. بعید نیست که ترامپ در دورانی که سرکار خواهد بود با ادامه شیوه ای که اکنون در پیش گرفته است ، ضربات سخت تری را دریافت نکند.

 

وی موفق شد دولت دونالد ترامپ را ولو به طور موقت وادار به تعظیم کرده و با تایید ورود اتباع ۷ کشور با اکثریت مسلمان که ویزای معتبر داشتند به خاک آمریکا از مواضع تند عقب نشینی کند. نام وی چیست؟ جیمز روبارت، قاضی فدرال شهر سیاتل ایالت واشنگتن در شمال غرب آمریکا عضو حزب جمهوریخواه و هم حزبی دونالد ترامپ. مردی کاملا ناشناس در جهان اما تقریبا شناخته شده در ایالات متحده آمریکا.

جیمز روبارت فرمان ضد مهاجرتی ترامپ را باطل کرد!

جیمز روبارت فرمان ضد مهاجرتی ترامپ را باطل کرد!

در سال ۲۰۰۴ میلادی، قاضی جیمز روبارت توسط جرج دبلیو بوش ، رئیس جمهور وقت به مقام قاضی فدرال ایالت واشنگتن منصوب شد. هنگام جلسه تایید انتصابش در مجلس سنا ( که تصمیم رئیس جمهور را تصویب می کند) جیمز روبارت به عنوان فردی متعهد به بسیاری از اصول به ویژه حقوق جوانان و اقلیت ها معرفی شد.

 

جیمز روبارت که در آغاز دوران حرفه ای اش وکیل یک دارالوکاله خصوصی بود در عمل با بسیاری از انجمن های حمایت از کودکان همکاری کرد. شبکه تلویزیونی CNN خاطرنشان می کند: روبارت بارها و گاهی به طور مستقل از دارالوکاله ای که برای آن کار می کرد بدون دریافت پول وکالت افراد فقیر و پناهندگان آسیای جنوب شرقی را به عهده گرفت.

 

با این حال، اوج شهرت و محبوبیت قاضی روبارت به اوت ۲۰۱۶ باز می گردد که وی در جریان یک جلسه دادگاه از جمله ( زندگی سیاهپوستان مهم است) را که به شعار جنبش اعتراضی سیاپوستان آمریکایی علیه پلیس تبدیل شده بود، بازگو کرد.

 

در این دادگاه که وی باید در رابطه با یک مورد استفاده بیش از اندازه از زور توسط پلیس قضاوت می کرد، قاضی فدرال فرمان ضد مهاجرتی قبل از صدور حکم از فرصت استفاده کرد تا آمار داده شده توسط اف بی آی را که مربوط به تعداد افراد سیاهپوستی بود که توسط پلیس به قتل رسیده اند، یاد آور شود سپس در حالیکه به وضوح ناراحت شده بود شعار «Black lives matter » ( زندگی سیاهپوستان مهم است) را تکرار کرد.

 

به هر حال، این آخرین موضع گیری قاضی روبارت نبود. روز جمعه ۳ فوریه ( ۱۵ بهمن) وی با لغو حکم ضد مهاجرتی دونالد ترامپ بار دیگر نشان داد که مدافع حقوق اقلیت ها است همان گونه که حدود ۱۳ سال پیش در جریان مراسم تاییدش در سنا قول آن را داده بود.

 

در روز ۲۱ ژوئن سال ۲۰۰۴ میلادی قبل از اینکه مجلس سنا به اتفاق آرا انتصاب وی را تصویب کند، جیمز روبارت گفته بود: تصور می کنم به اندازه کافی شانس دارم تا سنا مرا تایید کند، من از تجربه این جلسه رای گیری استفاده خواهم کرد تا نشان دهم که باید با همه با حرمت و احترام رفتار شود و من به شیوه ای این کار را انجام خواهم داد تا همه افرادی که سالن دادگاه می کنند این احساس را داشته باشند که محاکمه عادلانه بوده است.

 

منبع:جام جم آنلاین

برچسب‌ها:

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری