زنی که دوباره زنده شد | زنده شدن زن مرده پس از پنج دقیقه + تصاویر

زنی که دوباره زنده شد | زنده شدن زن مرده پس از پنج دقیقه + تصاویر

زنی که دوباره زنده شد

زن جوان 24 ساله پس از مرگ دوباره زنده شد و زنده شدن زن مرده پس از پنج دقیقه همه را شوکه کرد. عکس زنی که دوباره زنده شد را در زیر مشاهده می کنید این زن جوان هنگام مرگ به دلیل ایست قلبی شانس زنده ماندن دوباره یافت. بنیاد قلب بریتانیا، هشدار داده است که در این کشور بیش از ۸۰ هزار نفر از جوانان با یک عارضه قلبی که از آن بی خبرند، زندگی می‌کنند و چنانچه این عارضه تشخیص داده نشده و مداوا نشود پیآمد‌های آن می‌تواند مهلک باشد.

 

لورا دآلسیو زنی که دوباره زنده شد ، در یک برنامه تلویزیونی بی‌بی‌سی، شرح داد که چگونه دچار ایست قلبی شد: “لبهایم کم کم کبود شد، تنفسم قطع شد، قلبم ایستاد. “برای پنج دقیقه بی جان و مرده بودم، ولی تلاش خستگی ناپذیر پزشکان را برای دوباره زنده کردنم احساس می‌کردم. “

لورا که پرستار رشته دامپزشکی است و 27 سال سن دارد، سه سال قبل وقتی تازه از سر کار برگشته بود در خانه از حال رفت: گفتم که احساس می‌کنم دارم غش می‌کنم، ولی موقعی که شوهرم رویش را برگرداند تا ببیند در چه حالی هستم، به زمین افتاده بودم. اول فکر می‌کرد دارم سر به سرش می‌گذارم. لورا مانند بسیاری از جوانانی که در وضعیت او هستند در آنموقع آگاه نبود که دچار یک عارضه قلبی جدی است. زنان سیگاری بیشتر در معرض خطر حمله قلبی هستند.

زنی که دوباره زنده شد | زنده شدن زن مرده پس از پنج دقیقه + تصاویر

زنده شدن زن مرده پس از پنج دقیقه

زنده شدن زن مرده بسیاری از پزشکان را شوکه کرد و کمک‌های پزشکی اضطراری، جان او را نجات داد و پس از سه روز که در کُما بود در بیمارستان چشمانش را باز کرد. او می‌گوید: “گریه می‌کردم، چون خیلی گیج بودم. “بیماری لورا، سندرم کیوتی طولانی LQT تشخیص داده شد- یک مشکل مادرزادی که در ضربان قلب تاثیر می‌گذارد و فاصله ضربان قلب را افزایش می‌دهد. لورا زن مرده ای که دوباره زنده شده بود می‌گوید آنموقع فقط 24 سال سن داشت و فکر می‌کرد امکان ندارد این ناراحتی را داشته باشد:

 

“شما فکر می‌کنید فقط آدم‌های مسن هستند که به دلیل ضعف قلب یا بیماری قلبی ناگهان می‌میرند نه جوان‌ها. “

 

بنا بر تحقیقات تازه بنیاد قلب بریتانیا، در این کشور حدود ۸۳ هزار جوان ۱۵ تا ۲۵ ساله به دلیل ژن معیوبی که دارند، با ریسک بسیار بالای بیماری قلبی یا مرگ ناگهانی در سنین جوانی، مواجهند.

زنی که دوباره زنده شد | زنده شدن زن مرده پس از پنج دقیقه + تصاویر

بسیاری از این افراد هرگز مشکلی با قلبشان نخواهند داشت، ولی بعضی از آن‌ها تنها موقعی که دچار ایست قلبی می‌شوند، متوجه بیماری قلبشان می‌شوند. از آنجا که تشخیص این عارضه به ندرت امکان‌پذیر است، اکثریت قابل توجهی از داشتن این ناراحتی آگاه نیستند.

پرفسور الایجا بر، یک متخصص برجسته قلب در دانشگاه سنت جورج لندن، می‌گوید در حالی که ناراحتی‌های قلبیِ مادرزادی نادر است “وقتی آن‌ها را با هم جمع بزنید عملا می‌بینید که تعدادشان قابل توجه است.

 

“در حقیقت هر سال نزدیک به 1500 جوان به دلیل بیماری‌های قلبیِ مادرزادی به طور ناگهانی به کام مرگ فرو می روند و این چالشی است برای تشخیص دادن افرادی که دچار این نوع بیماری‌ها هستند و تلاش برای جلوگیری از مرگ آنها”

 

پرفسور الایجا بر، در حال حاضر روی تشخیص ژنی که موجب حملات قلبی می‌شود کار می‌کند و امیدوار است از اطلاعات به دست آمده در آینده برای جلوگیری از مردن های ناگهانی استفاده شود. شماری از پزشکان معتقدند آزمایش غربالگری اجباری برای جوانان به تشخیص زودهنگام این عوارض کمک خواهد کرد، ولی عده‌ای می‌گوید قبل از شروع این برنامه باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد.

 

در سال 2016، دَن ویلکینسون، پسر بَری و جیل ویلکینسون، حین بازی فوتبال غش کرد و متعاقبا درگذشت. او 24 ساله بود و زندگی فعالی داشت و قبلا برای تیم جوانان هال سیتی، بازی کرده بود. پدرش می‌گوید: “او یک مشکل جدی قلبی داشت، ولی در این باره به او یا ما چیزی گفته نشده بود. “بیست و چهار ساعت قبل ما صحبت کردیم و او مثل همیشه بود”.

زنی که دوباره زنده شد | زنده شدن زن مرده پس از پنج دقیقه + تصاویر

دَن ویلکینسون یک مشکل قلبی داشت که سبب ضعیف شدن دیواره‌های قلب شده و می‌تواند به ایست قلبی منجر شود.

 

او هنگام بازی در نیمه دوم یک مسابقه فوتبال غش کرده بود. پدر دَن می‌گوید یکی از بازیکنان تیم پسرش تلفن کرد و خبر غش کردن دَن را داد و پرسید آیا ما می‌توانیم خودمان را به آنجا برسانیم.

 

ولی دَن قبل از رسیدن پدر و مادرش فوت کرده بود. جیل مادر دَن می‌گوید شوکه شده بود. بَری سعی می‌کند جلوی اشکش را بگیرد و با همسرش در این باره صحبت می‌کند که آرزو داشتند می‌توانستند برای آخرین بار به پسرشان بگویند که دوستش دارند.

 

حالا آن‌ها خیریه‌ای را به راه انداخته‌اند که از طریق آن توانسته‌اند دستگاه‌های دفیبریلاتور (این دستگاه، شوک الکتریکی به عضله قلب داده و تپش قلب را به حال طبیعی باز می‌گرداند) برای باشگاه‌های فوتبال محلی خریداری کنند. از یکی از این دستگاه‌ها برای نجات جان یک پسر ۱۴ ساله که در تیم فوتبال محلی خود در یورکشایر بازی می‌کند، استفاده شده.

زنی که دوباره زنده شد | زنده شدن زن مرده پس از پنج دقیقه + تصاویر

زنده شدن زن مرده

لورا زن مرده ای که زنده شد ، امیدوار است که با صحبت علنی در باره وضعیت خودش کمکی به دیگران کرده باشد. “من واقعا می‌خواهم مردم هوشیار باشند که این اتفاق برای آن‌ها هم می‌تواند بیافتد. بیماری قلبی تبعیض قائل نمی‌شود. ” در سینه لورا، یک دفیبریلاتور و یک پیس میکر (باتری قلب) قرار داده‌اند که ممکن است روزی برای نجات جانش از آن‌ها استفاده شود.

 

ولی او می‌گوید در حال حاضر سعی دارد حداکثر استفاده را از زندگی روزمره‌اش بکند. “من به دعوت‌های گاه و بیگاه دوستانم برای بیرون رفتن جواب مثبت می‌دهم، چون هرگز نمی‌دانم چه وقتی ممکن است اتفاق (ایست قلبی) دوباره تکرار شده و این بار موجب مرگ من شود. “من حد اکثر استفاده را از زندگی‌ام می‌کنم. خوش شانسم که زنده هستم. “

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب