قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

زن بی حجاب و پا لخت در عربستان + تصاویر

مجموعه : اخبار گوناگون
زن بی حجاب و پا لخت در عربستان + تصاویر

زن بی حجاب و پا لخت در عربستان

 

یک زن بی حجاب که در عربستان حجاب خود را برداشت و به رفت و آمد در خیابان ها پرداخت توجه شبکه های اجتماعی زیادی را به خود جذب کرد و بی حجابی در عربستان مجازات سنگینی برای او در پی داشت و خشونت های زیادی بر علیه او برانگیخته شد.تصویر این زن را که بصورت بدون حجاب در عربستان در شهر ریاض در خیابان ها حاضر شده را در ادامه مطلب مشاهده می کنید.

 

انتشار عکس بدون حجاب از یک زن عربستانی، موجی از خشونت را در شبکه‌های اجتماعی این کشور به راه انداخت تا جایی که یک کاربر نوشت: «او را بکشید و جسدش را جلوی سگ‌ها بیندازید.»

 

واکنش برخی از کاربران شبکه‌های مجازی عربستان به انتشار عکس بدون حجاب یک زن عربستانی در ریاض، پایتخت عربستان، چیزی جز خشونت نبود.

 

اینترنشنال بیزینس تایمز در گزارش خود یادآور شده که این عکس نخستین بار تحت نام کاربری Malak Al Shehri منتشر شده اما آن حساب کاربری به سرعت حذف شد.

 

زن عربستانی بی حجاب در ریاض

 

زن بی حجاب و پا لخت در عربستان + تصاویر

 

دانشجویی آن تصویر را دوباره همرسانی کرد، در گفتگو با آی.بی.تایمز گفت: «خانم الشِهری نوشته بود که دارد بدون حجاب برای صرف صبحانه به بیرون می‌رود.» این دانشجو که نخواست نامش فاش شود، می‌گوید که خانم الشهری پس از انتشار آن عکس در صفحه‌اش چندین بار تهدید به مرگ شد.

 

وی می‌گوید: «کاربران زیادی عکس او را مجددا توئیت کردند تا اینکه خبر به دست تندروها رسید. به همین دلیل بود که او چندین مرتبه تهدید به مرگ شد. خانم الشهری اول توئیت‌هایش را پاک کرد، اما وقتی دید تهدیدات پایان ندارد، حساب کاربری‌اش را به کل حذف کرد.»

 

سپس به سرعت هشتگ “#ما_خواستار_به_زندان_افتادن_الشهری_متمرد_هستیم” در توئیتر کاربران عربستانی چرخید. گروهی از کاربران خواستار «مجازات سخت برای این عمل شنیع» شده‌اند. البته در این بین، برخی از کاربران نیز به حمایت از خانم الشهری برخواسته‌اند.

 

گفتنی است در چند ماه اخیر، جنجال “لغو ممنوعیت رانندگی زنان عربستانی” در این کشور سر و صدا کرده است. عربستان سعودی تنها کشور روی زمین است که هنوز زنان اجازه رانندگی در آن را ندارند. این در حالی است که یکی از اعضای خانواده سلطنتی عربستان خواستار تغییر این قانون شده است.

 

مطالب مرتبط:

عکس های بی حجاب سمیرا سیاح بازیگر زن ایرانی

عکس های بی حجاب و لو رفته شفق پکدمیر اجلال کوزان

عکس تیپ خفن لیلا حاتمی در کنار زنان بی حجاب خارج از کشور

عکس بی حجاب یانگوم بازیگر زن کره در کنار همسر و فرزندان

عکس های رقصیدن دختر 17 ساله بی حجاب در خیابان های شیراز

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب