لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

ساعت کار دفاتر خدمات قضایی ۱۴۰۲

ساعت کار دفاتر خدمات قضایی ۱۴۰۲

ساعت کار دفاتر خدمات قضایی در سال ۱۴۰۲ را در این بخش برای شما کاربر گرامی شرح خواهیم داد و در صورتی که قصد تنظیم شکوائیه و یا دادخواست را دارید دیگر نیاز نیست در ابتدای کار به دادسرا و دادگاه ها مراجعه کنید و در مرحله اول باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست تان را تنظیم کرده و از همین مراکز برای دادگاه ها ارسال نمایید تا وقت رسیدگی تعیین شود. ما در این مقاله برای شما عزیزان ساعت کار دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تهران و شهرستان ها را بیان خواهیم کرد.

 

ساعت کار دفاتر خدمات قضایی ۱۴۰۲

ساعت کار دفاتر خدمات قضایی در تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، کرج و … توسط نهادهای مربوطه همه ساله مشخص و اعلام می گردد و افرادی که قصد شکایت از فردی را دارند و یا می خواهند دادخواست تنظیم کنند و یا نیاز به ثبت نام در سامانه ثنا دارند، بهتر است قبل از رفتن به این مراکز جهت تنظیم شکواییه از ساعت کار دفاتر خدمات قضایی ۱۴۰۲ اطلاع کامل داشته باشند.

 

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کل کشور در سال ۱۴۰۲ همه روزه به غیر از روزهای تعطیل رسمی فعال می باشند و در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۸:۰۰ صبح خدمات ثبت و پیگیری قضایی را تا ساعت ۱۶:۰۰ ارائه می دهند.

 

شما هر روز هفته می توانید به این مراکز زیر نظر قوه قضاییه مراجعه کنید و کارهایی از قبیل: احراز هویت در سامانه ثنا، تنظیم و ثبت شکوائیه، ثبت اعاده دادرسی دعاوی حقوقی‌، ثبت لایحه، ثبت واخواهی و تجدیدنظر خواهی، پیگیری ابلاغ الکترونیکی و … را انجام دهید.

ساعت کار دفاتر خدمات قضایی ۱۴۰۲

ساعت کار دفاتر خدمات قضایی پنجشنبه ها ۱۴۰۲

به منظور رفاه حال شهروندان کلیه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سال ۱۴۰۲ در روزهای پنجشنبه از ساعت ۰۸:۰۰ صبح تا ۱۳:۳۰ فعالیت دارند. دانستن این نکته ضروری است که برخی از دفاتر به دلیل افزایش تعداد مراجعه کنندگان ممکن است تا ساعت مشخصی مراجعه کننده بپذیرند و پس از آن صرفا به انجام امور متقاضیان حاضر در دفتر بپردازند که البته باید با هماهنگی باشد.

 

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با هدف کاهش مراجعه به دستگاه قضایی، تسریع در رسیدگی به پرونده و صرفه جویی در وقت و هزینه گروه‌ های هدف، شفاف سازی فرایندهای رسیدگی، افزایش کارآمدی نظام قضایی کشور با افزایش نسبی سرعت، دقت و کیفیت افزایش‌ رضایتمندی مردم از قوه قضاییه و استفاده شهروندان از فرصت های برابر با رفع موانع اداری راه‌ اندازی شده اند. ساعت کار دفاتر خدمات قضایی ۱۴۰۲ در این پست به طور کامل توضیح داده شد.

جدیدترین مطالب