طرح انصار سربازی چیست (سربازی ناپیوسته)

طرح انصار سربازی چیست (سربازی ناپیوسته)

طرح انصار سربازی چیست

خبر خوش برای مشمولان غایب طرح انصار که به سربازی ناپیوسته شهرت دارد می باشد که برای حمایت از مشمولان غایب است که 8 سال یا بیشتر از غیبت آنان برای انجام خدمت مقدس سربازی می گذرد.

 

طبق جدیدترین تصمیمات سربازان غایب می توانند برای گذراندن خدمت سربازی و دریافت کارت پایان خدمت از طریق طرح انصار و به صورت سربازی ناپیوسته خدمت کنند.

 

این طرح با همکاری سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران از ابتدای امسال به اجرا درآمده است و به منظور حمایت از سربازان غایب و اشتغال جوانان انجام می شود.

طرح انصار سربازی چیست (سربازی ناپیوسته)

شرایط طرح انصار سربازی

طرح انصار سربازی سپاه برای مشمولانی است که هشت سال از زمان غیبت آنها می گذرد و به حالا می توانند با شرکت در این طرح، دوره خدمت شان را به صورت ناپیوسته حداقل 2 و حداکثر هشت سال بگذرانند.

 

ایده این طرح برای سپاه جمهوری اسلامی ایران است و به منظور آسان سازی گذران خدمت سربازی برای آن دسته از مشمولانی می باشد که به دلیل شاغل بودن و یا تشکیل خانواده و داشتن زن و فرزند دیگر نمی توانند 2 سال کامل و متوالی به سربازی بروند.

 

طرح انصار سربازی خبر خوش برای مشمولان غایب بوده و برای نخستین بار در حال اجرا می باشد که برای تغییر گذراندن دوره سربازی بوده و سربازی از حالت پیوسته 2 ساله به دوره ناپیوسته بین 2 تا 8 سال تبدیل خواهد شد.

 

ضمن اینکه برای افزایش مهارت سربازان در رشته های مختلف شغلی و به منظور پیدا کردن شغل پس از اتمام دوره سربازی، به مشمولان طرح انصار آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای داده خواهد شد.

 

معمولا افرادی که 8 سال یا بیشتر از غیبت سربازی شان می گذرد بالای 26 سال سن دارند و بیشترشان دارای خانواده، شغل و مهارتی می باشند که به دلیل سخت بودن جدایی از همسر و فرزندان و همچنین رها کردن اشتغال، می توانند دوره ناپیوسته سربازی را بگذرانند.

 

افرادی که با این طرح به خدمت می روند بر حسب مهارت و تخصص شان دسته بندی می شوند و در بدو ورود قراردادی بین ۲ طرف یعنی نیروهای مسلح و مشمولان منعقد می‌شود و فرد بر اساس تعهدات خود باید هفته‌ای ۶۴ ساعت در ماه از مهارت خود برای نیروهای مسلح استفاده کند.

 

خبر فوری نظام وظیفه مشمولان غایب

مشمولان غایب بالای هشت سال با تایید سازمان نظام وظیفه بکارگیری خواهند شد که به صورت ۱۰۰ درصد از طریق بسیج صورت می‌پذیرد، ضمن آنکه حقوق ندارند و بیمه آنها بسیجی است؛ همچنین لازم است اگر سابقه بسیجی ندارند در ابتدا حتما عضو بسیج شوند.

 

این طرح از اول امسال در سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران عملیاتی شده و افراد می‌توانند با مراجعه به رده خدمتی در سپاه و انعقاد قرارداد، دوره سربازی ناپیوسته خود را شروع کنند.

 

طبق اعلام رئیس سازمان وظیفه عمومی حدود سه میلیون نفر مشمول غایب در کشور داریم. در این طرح پس از استخدام مشمولان سعی می شود با فرهنگ ایرانی – اسلامی و شیعی آشنا گردند.

 

مهارت آموزی کارکنان وظیفه در دوره خدمت ضرورت یکی از مهمترین کارهایی است که در حال انجام می باشد و بر اساس تدابیر و دستور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب “هر جوان در دوران خدمت سربازی باید یک مهارت را آموزش ببیند که منتهی به شغل در جامعه شود.”

 

بیشتر بخوانید: نحوه گرفتن امریه سربازی دانشجویان

 

طرح انصار سربازی چیست (سربازی ناپیوسته)

طرح انصار بسیج

با توجه به ابلاغ ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طرح انصار با موضوع شناسایی، پذیرش، آموزش و سازماندهی و بکارگیری غایبین بسیجی بالای هشت سال است که برای اولین بار این طرح در کشور اجرا و شامل مزایای بالایی است.

 

حضور هفتگی و ماهانه سرباز در محل خدمت، بخشش اضافه خدمت، امکان خروج از کشور پس از یک‌ سال جهت زیارت عتبات عالیات، حذف دوره آموزشی دو ماهه شبانه‌ روزی رزم مقدماتی از جمله شرایط خوبی است که در طرح انصار بسیج در نظر گرفته شده است.

 

همچنین اگر سرباز متاهل باشد و فرزند داشته باشد باز مشمول کسر خدمت خواهد شد. همچنین امکان استفاده از لباس غیررسمی و نزدیکترین محل به خدمت این عزیزان در نظر گرفته شده است.

 

طرح انصار سربازی خبر خوش برای مشمولان غایب بالای 8 سال است که هم اکنون در دست اجراست و تمامی مشمولان غایب که شرایط فوق را داشته باشند می توانند در دوره سربازی ناپیوسته شرکت کنند.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب