نیم نگاهی به گذشته

عظیم ترین هواپیمای ساخته شده دست بشر

عظیم ترین هواپیمای ساخته شده دست بشر

تصویری از بزرگترین هواپیمای دنیا

 

عظیم ترین هواپیمای ساخته شده دست بشر را در زیر می بینید. هواپیما یکی از بزرگترین و شاید بتوان گفت مهم ترین اختراع بشر است . این وسیله ی نقلیه ی غول آسا هر رزو به شکل های مختلفی و با امکانات بسیار زیادی ساخته میشود . امروز میخواهیم با هم تصویری از بزرگترین هواپیمای جهان ببینیم. با ما همراه باشید.

عظیم ترین هواپیمای ساخته شده دست بشر

این هواپیمای غول پیکر که Airlander ۱۰ نام دارد در ابتدا برای ارتش آمریکا و به عنوان یک سیستم پروازی شاخص با قابلیت پرواز به مدت طولانی و شناسایی دقیق محیط اطراف طراحی و ساخته شده بود اما حالا با اصلاحاتی که در آن صورت گرفته به عنوان یک وسیله حرکتی غول پیکر برای اهداف غیرنظامی، برنامه های علمی و توسعه گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بزرگترین هواپیمای جهان در حالی در بریتانیا رونمایی شد که طی آن چندین مورد آزمایش مختلف زمینی بر روی آن صورت گرفت تا همه چیز برای نخستین پرواز آزمایشی آن مهیا شود.

 

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) مجوز لازم برای پروازهای آزمایشی این غول پرنده را صادر کرده است تا دیگر مانعی بر سر راه صعود آن به آسمان وجود نداشته باشد.

 

این کشتی هوایی که ۹۲ متر طول و ۴۳.۵ متر عرض دارد به گونه ای طراحی شده که در برابر بادهای شدیدی به سرعت ۱۵۷ کیلومتر به خوبی مقاومت می کند.

 

پیشتر این سیستم پروازی برای اهداف نظامی ارتش آمریکا طراحی شده بود و جالب اینکه در سال ۲۰۱۲ نیز نخستین پرواز خود را انجام داد. این هواپیما توانست در آن پرواز تاریخی به مدت ۵ روز در هوا به حالت شناور باقی مانده و تا ۱۰ تن بار را نیز با خود در آسمان نگاه دارد. در آن پرواز Airlander ۱۰ تا ارتفاع ۶۱۰۰ متری زمین صعود کرده و به سرعت ۱۴۸ کیلومتر بر ساعت نیز رسید.

 

با این حال بنابه دلایل فنی، پروژه در سال ۲۰۱۳ متوقف شد و حالا با به روزرسانی های متعدد و انجام اصلاحات بنیادین به عنوان یک سیستم پروازی غیرنظامی سر از بریتانیا درآورده است.

 

عظیم ترین هواپیمای ساخته شده دست بشر

جدیدترین مطالب