قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

پیش بینی درآمد 1540 میلیاردی راهنمایی و رانندگی تا پایان سال

مجموعه : اخبار گوناگون
پیش بینی درآمد 1540 میلیاردی راهنمایی و رانندگی تا پایان سال

پیش بینی درآمد 1540 میلیاردی راهنمایی و رانندگی تا پایان سال 93 انجام شد. در سال گذشته این رقم 1100 میلیارد بود که پیش بینی می شود امسال این رقم 40 درصد افزایش پیدا کند. این درآمد کلان از محل جرائم راهنمایی و رانندگی کسب می شود.سردار اسکندر مومنی 20 شهریورماه در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری، به ظرفیت عظیم گردشگری در این استان اشاره و گفت: این استان قطب گردشگری کشور محسوب می‌شود بر همین اساس ایمن‌سازی و رفع نقاط‌حادثه‌خیز جاده‌های این استان به ویژه در مناطق کوهستانی یک امر بسیار صروری و اجتناب‌ناپذیر است.

او با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از سیستم کنترل هوشمند در جاده‌های کوهستانی، عدم استفاده از این سیستم درنقاط حادثه خیز استان را موجب بروز حوادث و سوانح دلخراشی همچون کشته‌شدن معلمان و دانش‌آموزان در جاده‌های استان بیان کرد.

 

مومنی با بیان این‌که سالانه در کشور یک هزار میلیارد تومان از طریق جمع‌آوری جرایم رانندگی به خزانه دولت واریز می‌شود، درآمد ناشی از جرایم رانندگی را منبع اصلی نیروی انتظامی برای تامین نیازها مراکز، کمک به استان‌های کمتر برخوردار، اصلاح وضعیت جاده‌ها به ویژه نقاط حادثه‌خیز، فرهنگ‌سازی و آموزش در جامعه دانست.

او با اشاره به این‌که در سال گذشته بیش از 1100 میلیارد تومان از محل جمع آوری جرایم رانندگی به خزانه واریز شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال آینده رشد 40 درصدی داشته باشد.

 

مومنی درآمد ناشی از جرایم رانندگی را یک منبع دائمی و بسیار کلان برای کشور دانست و گفت: در برخی موارد درآمد سالانه جرایم راهنمایی و رانندگی از بودجه سالانه کشور نیز بیشتر می‌شود.

به گفته وی، این منبع درآمد در راستای توسعه سیستم هوشمند جاده‌ای در استان‌های کمتربرخوردار همچون چهارمحال و بختیاری که در یک اقلیم بسیار خاص و حساس قرار گرفته‌اند، استفاده خواهد شد.

 

مومنی نصب دوربین‌های سیار در جاده‌ها را یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های اصلی پلیس راهور دانست و گفت: نصب دوربین در نقاط حادثه‌خیز کمک بزرگی برای جلوگیری از وقوع تصادفات خواهد داشت.

رییس پلیس راهور ناجا کنترل و بررسی دقیق وضعیت فنی خودورهای حمل نقل عمومی را مطالبه اصلی مردم از پلیس راهور دانست و از اعمال روند سخت‌گیرانه برای مدیران فنی پایانه‌های حمل و نقل خبر داد و گفت: تردد اتوبوس‌ها و خودروهای حمل و نقل عمومی در جاده بدون اخذ مجوز از مدیر فنی پایانه‌ها امکان پذیر نخواهد بود و در صورت مشاهده تخلف، با پایانه، مدیر و راننده مربوط برخورد جدی خواهد شد.

 

 

 

برچسب‌ها:

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری