نیم نگاهی به گذشته

ثروت مدیر شرکت اپل صرف امور خیریه خواهد شد

ثروت مدیر شرکت اپل صرف امور خیریه خواهد شد

ثروت مدیر شرکت اپل وقف امور خیریه خواهد شد. این تصمیم مدیر عامل 54 ساله شرکت اپل است که وصیت کرده پش از مرگش ثروتش را در راه امور خیریه مصرف کنند. مدیرعامل ۵۴ ساله کمپانی اپل اعلام کرد ثروتش پس از مرگش در امور خیریه و انسان دوستانه صرف می‌شود.

 

تیم کوک، یکی از مشهورترین مدیران حوزه فناوری و آی تی محسوب می شود که تصمیم گرفته همانند بیل گیتس، اموال شخصیش را در امور خیریه صرف کند. مدیرعامل پنجاه و چهار ساله اپل اعلام کرد که ثروت وی پس از مرگش در امور خیریه صرف خواهد شد. وی پس از فوت استیو جابز سکان دار کمپانی اپل شده است.

 

خیرین بسیاری در میان افراد مهم و شاخصی وجود دارند که در حوزه فناوری و آی تی فعالیت دارند. از دیگر فعالان این حوزه می توان به بیل گیتس و صرف ۳۰.۲ میلیارد دلار در امور خیریه، مارک زاکربرگ و صرف ۱.۵ میلیارد دلار در امور خیریه، سرگئی برین و … را نام برد.

 

اکنون نیز نام تیم کوک به این اسامی اضافه خواهد شد. وی یکی از ثروتمندترین افراد حوزه آی تی محسوب می شود که در سال های اخیر نیز در امور انسان دوستانه بسیاری شرکت کرده که از میان آنها می توان به پرداخت ۵۰ میلیون دلار به بیمارستان استنفورد را نام برد.

 

 

منبع: مهر

 

 

جدیدترین مطالب