قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

هدیه داعش برای مسیحیان در کریسمس امسال

مجموعه : اخبار گوناگون
هدیه داعش برای مسیحیان در کریسمس امسال

گروه تروریستی داعش برای مسیحیان قوانینی را وضع کرده است که عدم انجام آن ها جرم است و این گروه تروریستی افراد متخلف قانون خود را به مجازات اعدام می رساند. در این قانون استبدادی بلند خواندن ادعیه وسرودهای آیینی مسیحیان به نحوی که به گوش مسلمانان برسد جرم اعلام شده است. طبق قوانین جدید ساخت کلیسای جدید و تعمیر و بازسازی کلیساهای قدیمی در قلمرو تحت تسلط داعش جرم محسوب می شود. بلند خواندن ادعیه وسرودهای آیینی مسیحیان به نحوی که به گوش مسلمانان برسد نیز جرم اعلام شده است.

 

گروه تروریستی داعش همزمان با سالروز جشن های میلاد حضرت مسیح (کریسمس) و گرامی داشت تولد حضرت عیسی مسیح از سوی مسیحیان  سرتاسر جهان از جمله در کشورهای اسلامی، قوانین جدید محدود کننده ای علیه اقلیت مسیحی ساکن در قلمروهای تحت تسلط این گروه تروریستی در سوریه و عراق وضع کرده است. همچنین مسیحیان تنها باید مراسم های آیینی خود را در اماکن مسقف برپا دارند و برگزاری مراسم آیینی آنها در اماکن عمومی و در مقابل چشم مسلمانان جرم اعلام شده است.

 

همچنین اهانت و توهین اقلیت های مسیحی به گروه داعش جرم محسوب خواهد شد. در این دستور العمل به مصادیق مشخص اهانت اشاره ای نشده است. طبق قوانین جدید ساخت کلیسای جدید و تعمیر و بازسازی کلیساهای قدیمی در قلمرو تحت تسلط داعش جرم محسوب می شود. بر اساس قوانین جدید نصب هر گونه بنر یا علامت مذهبی مسیحیان در مکان هایی که مسلمانان اجتماع می کنند از جمله بازارها و اماکن عمومی جرم محسوب می شود، همچنین طبق قوانین جدید داعش مسخره کردن اسلام یا مسلمانان از سوی مسیحیان جرم تلقی خواهد شد. در این مورد نیز مصداقی تعیین نشده و به صورت کلی عبارت مسخره کردن به کار برده شده است.

 

داعش همچنین مسیحیان را از جلوگیری از تغییر دین غیر مسلمانان به دین اسلام منع کرده و اقدام آنها را در این زمینه جرم تلقی کرده است. گروه داعش دیدگاهی به شدت منفی نسبت به اقلیت های مسلمان، مسیحی و یهودی و باورمندان به دیگر مذاهب و آیین ها دارد و هنگامی که این گروه از سال 2013 بر شهر رقه در شرق سوریه مسلط شد با نوشتن حرف درشت ” ن” روی خانه های مسیحیان (به معنای نصارا) آنها را مجبور به کوچ و فرار از شهرهای تحت تسلط خود کردند.

 

قوانین محدود کننده داعش علیه مسیحیان در حالی است که مسیحیان در کشورهای اسلامی قرن هاست با صلح و صفا در کنار مسلمانان زندگی می کنند و از بسیاری از حقوق مذهبی خود از جمله حق برپایی آیین های مذهبی برخوردارند.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری