لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

توضیحات علی جنتی درباره فیلترینگ هوشمند

مجموعه : اخبار گوناگون
توضیحات علی جنتی درباره فیلترینگ هوشمند

فیلترینگ هوشمند به زودی در ایران اجرا می شود و به طوری است که اگر در یک سایت یک مطلب خلاف ضوابط باشد کل سایت فیلتر نمی شود و همان مطلب فیلتر می شود. علی جنتی وزیر ارشاد در جریان بازدید از غرفه تسنیم در نمایشگاه مطبوعات، در پاسخ به سوالی درباره اینکه ظاهرا در کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فیلترینگ برخی نرم‌افزارها از جمله اینستاگرام لغو شده اما در مقابل قرار است برخی نرم‌افزارهای ارتباطی نظیر وایبر و امثال آن فیلتر شوند، گفت: کمیته تعیین مصادیق در مواردی که خلاف قانون و مغایر با منافع ملی باشد که برخی سایت‌های الحادی و ضددین را در بر می‌گیرد طبیعتا باید طبق قانون با آن‌ها برخورد کند.

 

وی ادامه داد: اما مشکلی که تا الان بوده یکسری شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی داریم که بیشتر استفاده سالم از آن‌ها است و جااهایی موارد خلاف نیز ممکن است مشاهده شود اما بنا بر این است که فیلترینگ را هوشمند کنیم تا تنها مقابل موارد مضر را بگیرد و اینطور نباشد وقتی در اتوبانی دو اتومبیل خلاف می‌کنند کل اتوبان را سد کنیم و اجازه تردد به هیچ کس ندهیم.

 

وزیر ارشاد گفت: این کار در دست انجام توسط وزارت ارتباطات است و قرار است طی ماه‌های آتی فیلترینگ هوشمند روی ابزارهای ارتباطی پیاده‌سازی شود و شورای عالی فضای مجازی نیز به عنوان سیاست‌گذار روی این کار نظارت دارد.

 

 

منبع: تسنیم

 

 

جدیدترین مطالب