الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

سهم نیم درصدی ایران از گردشگران جهان در سال 2013

مجموعه : اخبار گوناگون
سهم نیم درصدی ایران از گردشگران جهان در سال 2013

 

سهم نیم درصدی ایران از گردشگران جهان در سال 2013

 

مسعود سلطانی فر: با توجه به اینکه ایران در زمره ۱۵ کشور اول دنیا از نظر منابع گردشگری و طبیعی و فرهنگی قرار دارد و با توجه به این رتبه، سهم درآمدی ایران از این محل باید به ۳ تا ۵ درصد افزایش پیدا کند.

 

وی تصریح کرد: در سند چشم‌انداز توسعه پیش‌بینی شده که تا سال ۱۴۰۴ ایران باید میزبان ۲۰ میلیون گردشگر اروپایی باشد و از این تعداد ۲۵ میلیارد دلار درآمد ارزی کسب کند، اگرچه تاکنون و طی ۸ سال گذشته که از این چشم‌انداز می‌گذرد تراز ایران منفی بوده است، اما با توجه به سیاست تعامل ایران با کشورهای غربی و تنش‌زدایی که از برنامه‌های دولت تدبیر و امید است ما آغاز خوبی در عرصه گردشگری داشته‌ایم.

 

افزایش ۲۰۰ درصدی ورود گردشگران اروپایی به ایران

معاون رئیس جمهور همچنین اذعان کرد: در ۲ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۹۲ ورود گردشگران اروپایی به ایران با تورهای مختلف گردشگری حدود ۲۰۰ درصد رشد داشته است و ظرفیت هتل‌های ۴ و ۵ ستاره ایران تا ۸ ماه آینده پر شده و از این زمان به بعد تورهای مسافرتی برای ۲۰۱۵ ثبت‌نام می‌کنند.

 

سلطانی‌فر با بیان اینکه باید فرهنگ بهره‌برداری موزه خصوصی در ایران رشد کند، گفت: ایران اسلامی با توجه به تاریخ و قدمت بین ۷ تا ۱۰ هزار سال، مجموعه‌ای غنی از موارد فرهنگی هویتی و ریشه‌ای را در خود جای داده است و باید برای ساماندهی و شناسایی این موارد تلاش کرد.

 

وجود ۴۴۷ مجموعه موزه‌ای در ایران

وی اظهار داشت: موزه تاریخ و هویت فرهنگ یک ملت را در اعصار مختلف به تصویر می‌کشد و در ایران ۴۴۷ مجموعه موزه‌ای فعالیت می‌کنند که ۲۳۱ مورد آن در اختیار سازمان است و مابقی در اختیار نهادهای مختلف قرار دارد.

 

سلطانی‌فر گفت: ایجاد موزه‌های خصوصی در دنیا متداول است، اما در ایران هنوز این امر رونق نیافته و تنها ۳۲ موزه خصوصی در ایران وجود دارد.

 

وی در خصوص موزه علم و صنعت گرمسار نیز گفت: این موزه و مکان‌های جانبی آن در آینده می‌تواند به عنوان یکی از نقاط گردشگری کشور شناسانده شود.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری