لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

منازل مسکونی هندی ها مجهز به توالت می شود

مجموعه : اخبار گوناگون
منازل مسکونی هندی ها مجهز به توالت می شود

تا کنون هندی ها در خانه هایشان دستشویی نداشتند و در خیابان کار خود را انجام می دادند. حالا هندی ها درصدد برآمده اند تا در خانه هایشان توالت بسازند.  این مساله در ماه مه و در پی حمله به دو دختر 12 و 14 ساله در هنگام دفع مزاج در یک مکان عمومی مورد توجه قرار گرفت.

 

یکی از ایالات هند قصد دارد تا داشتن توالت در منزل را برای کسانی که در دفاتر دولتی کار می‌کنند، اجباری کند تا دستشویی کردن در خیابان‌ها را کاهش دهد. دراین لایحه که اخیرا در شورای ایالات گجرات تصویب شده همچنین آورده شده که اعضای فعلی نهادهای دولتی شش ماه فرصت دارند تا اعلام کنند آیا در منزل خود توالت دارند یا نه!

 

در همین حال سخنگوی ایالتی گجرات درباره این لایحه گفت: مقابله با دفع مزاج در انظار عمومی از نظر ایجاد شرایط بهداشتی و پاکیزگی و همچنین جلوگیری از آلوده شدن آب‌ها واجب است. اهالی ایالت گجرات چهار سال فرصت دارند تا برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها از طریق دفع مزاج در انظار عمومی در خانه‌های خود توالت بسازند.

 

دولت محلی این ایالت همچنین متذکر شده که بودجه این طرح فراهم شده است. پیش از این در یکی از گزارش‌های سازمان یونیسف برآورد شده بود که تقریبا 594 میلیون حدود 50 درصد جمعیت هند در انظار عمومی دفع مزاج می‌کنند. این مساله در ماه مه و در پی حمله به دو دختر 12 و 14 ساله در هنگام دفع مزاج در یک مکان عمومی مورد توجه قرار گرفت.

 

 

منبع: ایسنا

 

 

جدیدترین مطالب