لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

استخدام اولین مدیر زن در شرکت اپل

مجموعه : اخبار گوناگون
استخدام اولین مدیر زن در شرکت اپل

«آنجلا آرنتس» متولد ۱۲ ژوئن ۱۹۶۰ در ایندیاناست که در خانواده‌ای پرجمعیت کنار ۵ خواهر و برادر خود رشد کرد و وقتی سال ۲۰۱۰ از دانشگاه بال استیت Ball Stateدر رشته بازاریابی فارغ‌التحصیل شد با بلیتی یکطرفه راهی نیویورک شد و تنها به یک چیز و آن هم موفقیتی بزرگ فکر می‌کرد.

این انتظار چندان طول نکشید و وی با دگرگون کردن شرکت بربری، سال ۲۰۱۴در لیست قدرتمندترین زنان جهان قرار گرفت و همچنین نهمین زن قدرتمند بریتانیا شناخته شد.

هرچند روزگاری بیشتر شغل‌‌های مرتبط با فناوری و تکنولوژی در اختیار مردان قرار داشت ولی حالا درهای این عرصه به روی زنان نیز باز است؛ زنانی که اکنون نام آنها با شرکت‌‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و مایکروسافت گره خورده و البته نام برخی نیز در رده‌‌های مدیریتی بسیار بالا دیده می‌شود.

«ماریسا میر» یکی از این زنان است که پس از خدمتی ۱۳ ساله در رده‌های بالای مدیریتی گوگل به یاهو پیوست و سومین مدیرعامل در تاریخچه این شرکت بزرگ شد.

«شرلی سندبرگ»، «امی‌هود» و… نیز هریک از زنان موفقی محسوب می‌شوند که امسال در رده‌بندی تأثیرگذارترین زنان جهان در حوزه IT توسط مجله فوربس به عنوان برترین‌‌ها انتخاب شده‌اند و همین نشان از حضور موفق زنان در این عرصه دارد.

«آنجلا آرنتس»، یکی از زنانی که نام وی در این لیست دیده می‌شود از دنیای مد به عرصه فناوری وارد شده است.
موفقیت‌‌های وی در جهانی کردن برند بربری(Burbury) (ویژه کیف، کفش و لباس)، تیم کوک مدیر شرکت بزرگ اپل را برآن داشت تا از تجربیات وی برای فروش بیشتر محصولات این شرکت بهره بگیرد و به این ترتیب آنجلا به نخستین زنی تبدیل شود که به اتاق ریاست این شرکت راه یافته است.

 

تاکنون ۹ مدیر مرد در رده‌‌های مدیریتی این شرکت بزرگ قرار گرفته اند و آنجلا تنها زن رده مدیریتی در اپل است به همین دلیل بسیاری معتقدند این موضوع، فصل جدیدی در عملکرد این شرکت گشوده است.

این انتقال ابتدا چندان جدی به نظر نمی‌رسید ولی شایعات مربوط به آن، کم کم شدت گرفت و سرانجام «آنجلا آرنتس»،در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۳ شایعات مختلف مبنی بر پیوستن به شرکت اپل را تأیید کرد.

این بانوی توانمند که از سال ۲۰۰۶ تا اواسط ۲۰۱۴مدیر عامل شرکت بربری بود، عملاً از اول ماه مه ۲۰۱۴ با این شرکت خداحافظی کرد و پا به شرکت اپل گذاشت؛ آنجلا به اپل آمد تا با مدیریت فروشگاه‌‌های مرکزی اپل و فروشگاه‌‌های آنلاین این شرکت، تجربه موفق خود در بری‌بری و تبدیل آن به یک برند جهانی موفق را در این شرکت نیز عملی کند.

وی در این کار با «تیم کوک» مدیرعامل اپل همکاری دارد و تلاش می‌کند تا علاوه بر گسترش فعالیت این شرکت در مناطق مختلف جهان، بر کار پرسنل نیز نظارت مستقیم داشته باشد.

این،نخستین باری است که در اپل، یک مدیرعامل هم مسئولیت فروشگاه‌‌های معمولی و هم آنلاین را به عهده دارد و تیم کوک معتقد است کسی بهتر از وی را نمی‌توانست برای ایفای این نقش پیدا کند.

آنجلا به فکر افزایش میزان حضور محصولات اپل در بازارهای چین است و تلاش دارد با ارائه برنامه‌‌هایی وی‍ژه، یک سیستم منحصربفرد پرداخت پول و معاملات بانکی از طریق تلفن همراه را نیز راه‌اندازی کند.

وی راه‌اندازی فروشگاه‌‌های جدید با توجه به حجم فروش در کشورهای مختلف و جمعیت مشتریان را مد نظر دارد و امیدوار است تا سال ۲۰۱۶ میلادی حداقل ۲۰ فروشگاه محصولات اپل در سراسر چین راه‌اندازی کند.

همچنین دیگر چشم انداز وی این است که تا سال ۲۰۱۵ میلادی، فروشگاه‌‌هایی جدید در ایتالیا، اسپانیا، برزیل، هلند، فرانسه و امریکا راه‌اندازی کند.

 

 

 

جدیدترین مطالب