لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

علاقه شدید این دختر به خوردن اشیاء مختلف (عکس)

مجموعه : اخبار گوناگون
علاقه شدید این دختر به خوردن اشیاء مختلف (عکس)

علاقه شدید این دختر به خوردن اشیاء مختلف باعث نگرانی پدر و مادرش شده است. این دختر خردسال که به نوع خاصی از بیماری های نایاب مبتلا شده است هر چیزی را که به دستش برسد با ولع تمام می خورد.

 

یک کودک هشت ساله به نام Jessica walker دچار بیماری پیکا – سندروم خوردن مواد غیر غذایی – از بدو تولد است و به خوردن موادی چون اسباب‌بازی، شن و ماسه، کیسه پلاستیکی محافظ وسایل و حتی غذای حیوانات علاقه شدید دارد.

 

این کودک هشت ساله از خوردن مواد غذایی سالم از جمله مرغ، گوشت و سایر مواد غذایی اجتناب می‌کند. اشتها و ولع غیرعادی او برای خوردن مواد غیر غذایی نخستین‌بار هنگامی که او کودکی نوپا بود توسط مادرش شناسایی شده است. این کودک همچنین موادی چون صابون حمام، اسفنج‌ها، گل و گیاهان و هر چیزی را که می‌توان خورد، در دهان خود می‌گذارد و آنها را می‌خورد.

 

تا به حال او بارها به خاطر مسمومیت با این موادغیر عادی یا گیر کردن اجسام تیز در حلق و گلویش به بیمارستان منتقل شده است. جسیکا واکر علاوه بر اختلال پیکا دچار اختلال بیش فعالی ADHD، اختلال پردازش حسی و رشد کم به نسبت سن خود نیز است. دبا وجود خوردن مواد غیر غذایی، والدین جسیکا توانسته‌اند علاقه او را به خوردن مواد غذایی جلب کنند و او حال مواد غذایی نیز در کنار مواد غیر عادی می‌خورد.

علاقه شدید این دختر به خوردن اشیاء مختلف (عکس)

والدین جسیکا مجبور به کنترل و مراقبت دائمی از او هستند حتی زمانی که جسیکا در مدرسه است زیرا امکان دارد هر ماده‌ای را که اطراف خود می‌بیند بجود. بیماری پیکا در افراد معمولا به خاطر کمبود یک ماده ضروری چون ویتامین یا مواد معدنی رخ می‌دهد اما در برخی افراد این بیماری حالت روانی پیدا می‌کند و به دلیل اختلال در سیستم پاداش دهی مغز بروز می‌کند.

 

پزشکان تا به حال نتوانسته‌اند درمانی برای جسیکا پیدا کنند و تنها از روش هایی چون ماساژ و آرام سازی عضلات انگشتان دست و پا برای رفع کردن اوج زمان ولع جسیکا موثر نیست.پزشکان به والدین صاحب فرزندان مبتلا به اختلال پیکا توصیه اکید می‌کنند از همان دوران کودکی با مشاوره با پزشک سعی کنند این اختلال در کودکشان را کنترل کنند.

جدیدترین مطالب