نیم نگاهی به گذشته

برداشتن منع قانونی ازدواج با دختران زیر 15 سال

برداشتن منع قانونی ازدواج با دختران زیر 15 سال

در کشور عربستان ازدواج با دختران کم سن و سال و زیر 15 سال آزاد شده است و از نظر قانون این کشور مردان می توانند با دختران زیر سن قانونی ازدواج کنند و رابطه جنسی انجام دهند.بر اساس این خبر وزارت دادگستری عربستان در تلاش برای ثبت الکترونیکی سن افراد در زمان ازدواج است تا به این ترتیب آماری از شمار دخترانی را که وادار می شوند پیش از رسیدن به سن قانونی ازدواج کنند، به دست آورد.

 

“”عبدالعزیز آل شیخ” مفتی کل عربستان اظهار داشت که ازدواج با دختران زیر 15 سال که به سن قانونی نرسیده اند، جایز است و هیچ ایرادی ندارد. مفتی دربار آل‌سعود در تازه‌ترین فتوای خود در باره ازدواج با دختران زیر 15 سال که به سن قانونی نرسیده اند، تاکید کرد که ازدواج با آنان جایز است و مانعی ندارد. عبدالعزیز آل شیخ” مفتی کل عربستان اظهار داشت که ازدواج با دختران زیر 15 سال که به سن قانونی نرسیده اند، جایز است و هیچ ایرادی ندارد.

 

وی گفت: تاکنون مسأله بررسی این موضوع مطرح نشده است. از دو سال پیش وزارت دادگستری عربستان طرحی را برای کمیته دائمی تحقیقات مرکز صدور فتوا در عربستان ارسال کرده و خواسته تا قانونی در زمینه ازدواج با دختران زیر سن قانونی ایجاد کند و شروط عقد را از حضور “عاقد” به لزوم حضور یک “قاضی شرع” تغییر دهد. در این طرح موضوع اخذ موافقت دختر و مادرش برای ازدواج نیز مطرح شده بود و از ولی دختر خواسته شده بود که بعد از عقد وی، فرصتی برای آمادگی روحی به دختر داده شود.

 

 

منبع: العالم

 

 

جدیدترین مطالب