لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

این مرد مصری دخترانش را به فروش گذاشته است

مجموعه : اخبار گوناگون
این مرد مصری دخترانش را به فروش گذاشته است

این مرد مصری دخترانش را به فروش گذاشته است. خالد فوزی، شهروند 47 ساله مصری به دلیل در اختیار داشتن سلاح جنگی، به 10 سال زندان محکوم شده بود و پس از طی دوران محکومیت و آزادی از زندان بدون مسکن و کار مانده است.  خالد برای امرار معاش در کنار خیابان بساط دستفروشی پهن کرده بود، اما شهرداری بساطش را جمع کرد و او نیز برای اعتراض به بی توجهی دولت و وضعیت معیشتی ناگوار، دراقدامی نمادین دخترانش را در معرض فروش گذاشت.

وی از زمان دولت هشام قندیل نخست وزیر دولت یکساله محمد مرسی و اخوان المسلمین تا زمان حاضر که کشور را عبدالفتاح السیسی اداره می کند، دهها شکایت درهیات وزیران مطرح کرده و خواستار یافتن شغل برای کسب روزی حلال شده است. اعتراضات در مصر از سال 2011 تاکنون که هنوز با اعتراضات گاه و بی گاه هواداران مرسی یا حمله شبه نظامیان تندرو مواجه است باعث شده تا برنامه جهانی غذای سازمان ملل اعلام کند که 48 درصد مردم مصر از سال 2011 زیر خط فقر زندگی می کردند و این آمار همچنان در حال افزایش است.
از سوی دیگر کسری بودجه مصر به بیش از 30 میلیارد دلار افزایش یافته است و بدهی های خارجی این کشور نیز به 44 میلیارد دلار رسیده است. گفته می شود  12میلیون نفر از جمعیت مصر بیکار هستند.

 

 

 

جدیدترین مطالب