مار افعی بزرگی به یک خانه در نوشهر حمله کرد + تصاویر

مار افعی بزرگی به یک خانه در نوشهر حمله کرد + تصاویر

مار افعی بزرگی به یک خانه در نوشهر حمله کرد

در همه نقاط جهان مار وجود دارد گونه ای از این مارها افعی هستند که بسیار خطرناک می باشند و در منطقه های شهری نمی توانید این مارها را پیدا نمایید مارها معمولا در جنگلها و کنار رودخانه ها زندگی می نمایند ولی یک مار افعی بسیار بزرگ به یک خانه در نوشهر حمله کرده است این مار افعی در وان حمام این خانه پیدا شده که باعث وحشت اهل آن خانه شده است رئیس حفاظت محیط زیست نوشهر گفت این مار در حال انتقال به جنگل های ساری می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مار افعی بزرگی به یک خانه در نوشهر حمله کرد را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

ورود افعی سمی به یک خانه در نوشهر همه اعضای خانواده را وحشت زده کرد. هنوز از نحوه ورود افعی سمی به داخل این خانه در نوشهر مشخص نشده است.

 

وقتی که ماموران آتش نشانی به این خانه مرد نوشهری آمدند با سه مار افعی سمی غولپیکر مواجه شدند.

 

ورود افعی سمی به یک خانه در نوشهر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر گفت: ماموران آتش نشانی با همکاری ماموران حفاظت محیط زیست نوشهر سه حلقه مار سمی افعی گرزه ای را در یک واحد مسکونی این شهر زنده گیری کردند.

 

کامبیز محسن سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تماس یکی از شهروندان منطقه شمع ساحل نوشهر مبنی بر وجود چند حلقه مار سمی در یکی از منازل مسکونی، اظهارکرد: پس از این تماس بلافاصله نیروهای آتش نشانی و حفاظت محیط زیست به منطقه اعزام شدند تا نسبت به گرفتن مارها و شناسایی نوع آن اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه این حلقه مار مربوط به منطقه مازندران نبودند، تصریح کرد: بر اساس گزارش مامور محیط بانی که برای زنده گیری این مارها به منزل این شهروند اعزام شده بود، این مارها در داخل بخاری حضور داشتند.

 

ورود افعی سمی به یک واحد مسکونی در نوشهر

مار افعی بزرگی به یک خانه در نوشهر حمله کرد + تصاویر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر با اشاره به غیر بومی بودن مارهای سمی گفت: اینگونه مارها بیشتر در استان هایی مانند کرمانشاه، آذربایجان و اردبیل زیست می کنند و احتمال دارد به شیوه قاچاقی یا از سوی افراد دوره گرد وارد این استان شده باشد.

 

سلطانی تصریح کرد: این مارها از نوع بسیار سمی و خطرناک هستند و از اینکه تاکنون به ساکنان این منزل آسیب نرسانده بودند به دلیل این بوده که در خواب زمستانی به سر می برند و معمولا از اواخر فروردین از خواب بیدار می شوند.

 

وی با بیان اینکه سم این مار افعی بسیار خطرناک است و در صورت گزیدگی اگر تا نیم ساعت پادزهر نرسد فرد فوت می‌کند، خاطر نشان کرد: این مارها هرکدام از یک متر و ۲۸ تا یک متر و ۴۸ سانتی متر طول دارند که درمیان آن ها یکی نر، دیگری ماده و یکی هم بچه مار دیده می شود.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر افزود: در حال حاضر این مارها در حال انتقال به ساری برای شناسایی بیشتر و نگهداری هستند و از آنجایی که سم آن ها نیز خاصیت دارویی دارد بر اساس هماهنگی های به عمل آمده قرار است به موسسه رازی استان البرز انتقال داده شوند.

 

اردوان پاشا مامور محیط بانی اداره حفاظت محیط زیست نوشهر نیز که اقدام به گرفتن مارها کرده بود در این باره گفت: سه گونه مار از نوع مارهای سمی مناطق خشک آذربایجان غربی و شرقی، کرمانشاه، زنجان و سمنان هستند و اینکه چطور اینجا حضور دارد جای تحقیق دارد.

 

وی افزود: این گونه مارها در فصل زمستان در خواب هستند و هنگام گرما بیدار می شوند و سم آنها برای دارو بسیار کاربرد دارد و برای انعقاد خون استفاده می شود.

 

جدیدترین مطالب