لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

مردی که به خاطر بازی کامپیوتری دخترش را کشت

مجموعه : اخبار حوادث
مردی که به خاطر بازی کامپیوتری دخترش را کشت

مردی که به خاطر بازی کامپیوتری دخترش را کشت. مرد جوان مشغول بازی رایانه‌ای بود که دختر نوزادش شروع به گریه کرد. زمانی که صدای گریه بند نیامد، او کنترل خود را از دست داد و به طور ناگهانی دخترش را بشدت تکان داد؛ حرکتی که منجر به مرگ نوزاد شد.

مارک سندلند مرد بیست و هشت ساله انگلیسی، حالا به اتهام قتل فرزند 35 روزه خود به هشت سال زندان محکوم شده است.

او پیشتر گفته بود از صرع رنج می برد و پس از حمله صرع به خانه آمده و دخترش را دیده که در آپارتمان شان روی زمین افتاده است، اما پلیس پس از اعزام به محل حادثه و انتقال سوفیا ـ نوزاد جان باخته ـ به بیمارستان، در خانه و روبه روی کاناپه یک دستگاه پلی استیشن پیدا کرد.

دادستان پرونده به دادگاه گفت بررسی حافظه تلفن همراه متهم نشان می دهد او ساعت 14 و 22 دقیقه روز حادثه در اینترنت گوشی خود، درباره یک بازی پلی استیشن جستجو کرده است. او اضافه کرد: «وقتی قطعات پازل را کنار هم می گذاریم، می بینیم هیچ مشکلی وجود نداشته و تنها مساله ای که باقی می ماند، این است که این پدر بی مسئولیت در حال بازی کردن پلی استیشن بود که این اتفاق را رقم زد.»

طبق مدارک موجود، متهم 16 دقیقه بعد از آن که در اینترنت نحوه بازی اینترنتی را جستجو کرده به پلیس تلفن زد و از وقوع حادثه تلخ برای فرزندش خبر داد. این نشان می دهد او همزمان سرگرم بازی و مراقبت از کودک خود بود. پس از آن کودک به بیمارستان منتقل شد، اما تلاش پزشکان فایده ای نداشت. به گزارش پزشکی قانونی این کودک روی صورت و سینه خود دارای آثار کبودی بود. او جراحات دیگری هم داشت که مهم ترین آنها خونریزی مغزی بود همچنین کبد و کلیه های این دختر بشدت آسیب دیده بود.

سندلند ابتدای تحقیقات، متهم به قتل عمد شده بود، اما در نهایت به اتهام قتل غیرعمد گناهکار شناخته شد و این اتهام را پذیرفت. قاضی ضمن قرائت حکم هشت سال حبس او گفت این مرد با بی مسئولیتی دروغ گفته و سعی کرده پنهانکاری کند و حقیقت را به گونه ای دیگر جلوه دهد. قاضی خطاب به متهم گفت: «شما که از بازی رایانه ای و از جیغ کشیدن مداوم فرزند خود خسته شده بودید، کنترل خود را از دست دادید، گهواره او را گرفتید و بشدت تکان دادید. اگرچه ممکن نیست جزئیات کاری که شما انجام دادید مشخص شود، اما کودک شما بر اثر جراحاتی که شما به او وارد کردید، جان خود را از دست داد.»

قاضی در دادگاه خطاب به متهم ادامه داد: «شما اکنون نمی توانید موضوع را تکذیب کنید. مشخص است هنگامی که مرتکب جرم شدید، از عملی که انجام می دادید، آگاه بودید چرا که به پلیس دروغ گفتید و ادعا کردید تحت تاثیر حمله صرع بودید. شما قبل از حضور پلیس، تلویزیون را خاموش کردید تا کسی نفهمد داشتید پلی استیشن بازی می کردید. بعد از آن به دروغگویی ادامه دادید و اطلاعات غلط، کار پزشکان را مختل کرد. البته تاکید می کنم کادر پزشکی هر کاری که از دستش برمی آمد، انجام داد و مراقبت آنها از کودک شما حتی در شرایطی که حقیقت را می گفتید، نمی توانست از این بهتر باشد.»

قاضی به چند نکته دیگر هم اشاره کرد، از جمله آن که مقتول نوزادی 35 روزه و بسیار نحیف بود که به مراقبت شدید نیاز داشت و این مراقبت از او دریغ شده بود. قاضی پذیرفت عمل متهم، قتل عمد نبوده بلکه این واقعیت که او بلافاصله به پلیس تلفن زد و تقاضای آمبولانس کرد، نشان می دهد او قصد آسیب رساندن به کودکش را نداشت، اما از دست دادن ناگهانی کنترل و بی مسئولیتی او چنین فاجعه ای را به بار آورد.

سندلند به هشت سال زندان محکوم شده و حالا باید دست کم نیمی از محکومیت خود را بگذراند تا بتواند تقاضای عفو مشروط کند.او در طول دادرسی با چهره پشیمان و بشدت احساساتی ظاهر شد و پس از آن ماموران وی را روانه زندان کردند.

 

 

 

جدیدترین مطالب