لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

آلوده ترین کشورها به ویروس ابولا

مجموعه : اخبار حوادث
آلوده ترین کشورها به ویروس ابولا

ویروس ابولا یکی از بیماری های کشنده است که انسان را خیلی سریع از پای در می آورد. آمار قربانیان بیماری ابولا از هفت کشور لیبریا، سیرالئون، گینه، نیجریه، سنگال، اسپانیا و آمریکا گزارش شده است.

 

سازمان بهداشت جهانی با صدور بیانیه‎ای اعلام کرد: تاکنون از 9 هزار و 936 فرد مبتلا به ویروس به ابولا 4 هزار و 877 نفر کشته شده اند.

 

ابولا نوعی بیماری ویروسی و کشنده است که از ویروسی به همین نام ناشی می‌شود. نام ویروس این بیماری از یکی از رودخانه‌های کشور زئیر، که امروزه جمهوری دموکراتیک کنگو نام دارد، گرفته شده است. این بیماری برای اولین بار در کشور کنگو دیده شد.

 

نشانه‌های این بیماری معمولاً دو روز تا سه هفته بعد از تماس با ویروس و به صورت تب، گلودرد، دردهای ماهیچه‌ای و سردرد ظاهر می‌شوند. معمولاً حالت تهوع و همچنین کاهش عملکرد کبد و کلیه‌ها به دنبال این موارد می‌آیند. در این زمان، مبتلایان دچار خونریزی شدید می‌شوند.

 

این ویروس از طریق تماس با خون یا مایعات بدن حیوان آلوده منتقل می‌شود که معمولاً شامل میمون‌ها و یا خفاش‌های میوه‌خوار هستند.  انتقال بیماری از طریق هوا هنوز در محیط طبیعی به ثبت نرسیده است.

 

 

منبع: مهر

 

 

جدیدترین مطالب