دختر زیبایی که پردرآمدترین ورزشکار جهان است

دختر زیبایی که پردرآمدترین ورزشکار جهان است

دختر زیبایی که پردرآمدترین ورزشکار جهان است را در عکس بالا مشاهده می کنید. این دختر جوان زیبا و خوشگل به عنوان پردرآمدترین ورزشکار زن انتخاب شده است. نشریه اقتصادی فوربس در تازه‌ترین گزارش خود به معرفی پردرآمدترین ورزشكاران زن جهان پرداخت.

 

در فهرست 10 نفره منتشر شده از سوی فوربس میزان درآمد، جوایز، عایدی حاصل از عقد قراردادهای تجاری ورزشكاران زن برتر طی جولای 2010 تا جولای 2011 آمده است. به گزارش سماتک مطابق انتظار تنیس‌بازان دارای بیشترین سهم در میان پردرآمدترین ورزشكاران زن جهان بوده و بعد از این رشته ورزشی نیز گلف قرار گرفته است.

 

در صدر پردرآمدترین ورزشكاران زن جهان ماریا شاراپووآ با درآمدی معادل 25 میلیون دلار قرار گرفته است. رتبه‌های دوم و سوم این رده‌بندی نیز به كارولین ووزنیاكی و دانیكا پاتریك اختصاص یافته است. جالب اینجاست كه از میان زنان ورزشكار پردرآمد جهان تنها یكی و آن‌هم ماریا شاراپووآ در رده‌بندی جهانی پردرآمدترین ورزشكاران جهان دارای رتبه هستند.

 

شاراپووا دارای رتبه 29 جهانی در این زمینه است. در فهرست 10 نفره منتشر شده از سوی فوربس تنها یك نام جدید به چشم می‌خورد و آن‌هم “لی نا” تنیس‌باز چینی است. او نخستین تنیس‌باز تاریخ چین محسوب می‌شود كه توانسته در یك گرنداسلم قهرمان شود. او اوایل سال جاری میلادی در بازیهای اوپن فرانسه مقام نخست را بدست آورد.

 

در زیر با پردرآمدترین ورزشكاران زن جهان آشنا می‌شوید:

1- ماریا شاراپووا، تنیس، 25 سال، 25 میلیون دلار

 

2- كارولین ووزنیاكی، تنیس، 21 سال، 12.5 میلیون دلار

 

3- دانیكا پاتریك، اتومبیل‌رانی، 29 سال، 12 میلیون دلار

 

4- ونوس ویلیامز، تنیس، 31 سال، 11.5 میلیون دلار

 

5 – كیم كلیسترز، تنیس، 28 سال، 11 میلیون دلار

 

6- سرنا ویلیامز، تنیس، 29 سال، 10.5 میلیون دلار

 

7- كیم یو – نا، اسكیت روی یخ، 20 سال، 10 میلیون دلار

 

8- لی نا، تنیس، 29 سال، 8 میلیون دلار

 

9- آنا ایوانوویچ، تنیس، 23 سال، 6 میلیون دلار

 

10- پائولا كریمر، گلف، 24 سال، 5.5 میلیون دلار

 

جدیدترین مطالب