لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

راز عضلات بی نظیر و خوش اندام شدن کریس رونالدو + تصاویر

مجموعه : اخبار ورزشی
راز عضلات بی نظیر و خوش اندام شدن کریس رونالدو + تصاویر

شروع یک روز خوب از خواب شب قبل آغاز می شود . متخصصان توصیه می کنند که برای افزایش کارایی بدن همه آدم ها نیاز به ۸ ساعت خواب آرام شبانه هستند پس از بیدار شدن هم باید از پروتئین و کربوهیدرات های خوب مانند میوه غلات تخم مرغ و شیر استفاده کرد.

عکس های آرنولد شوارتزنگرکریس رونالدو برای داشتن بدنی آماده و عضلانی زحمات زیادی کشیده است .

 

او می گوید که برای رسیدن به رویای بزرگی چون موفقیت از رویاهای سطح ی مانند خوابیدن تا دیر وقت خوش گذرانی شب ها و . . . دست کشیده و به جایش ورزش کرده و صبحانه اش را کامل خورده .

 

او بر همه جنبه های مختلف و لازم چون سرعت تکنیک فشار و قدرت در تمرین ها دقت کرده و همه را با هم جلو برده است. برای همین به یک اندازه در تنفس ضربه زدن انعطاف لازم در لحظات خاص و ایجاد تمرکز بیشتر موفق است .

 

با این حال به دلیل نوع ورزشی که انجام می دهد توجه ویژه ای به تقویت و استحکام ماهیچه های پایش نشان می دهد و این اعضا را در الویت برنامه هایش قرار می دهد .

راز عضلات بی نظیر و خوش اندام شدن کریس رونالدو + تصاویر

کشتی بدون تنگر

معروف است که رونالدو خودش را با برنامه تمرینی روزانه اش آزار می دهد. حتی سرالکس فرگوسن که به خوبی این پدیده را می شناسد می گوید:این بچه موقع تمرین مانند کشتی بدون لنگر قصد ایستادن ندارد.

 

هر وقت او را می دیدم در حال تمرین بود. گذشته از انگیزه و محرک روحی قطعا المان های دیگری هم نیاز هست که رونالدو باید آنها را داشته باشد تا خود را سر پا نگه دارد و این رمز و کلید موفقیتی است که هر انسانی در تلاش برای روی فرم ماندن باید در ذهن داشته باشد:نظم!

 

در واقع مثل نا برده رنج گنج میسر نمی شود واقعا حقیقت دارد . اما رونالدو و سایر ورزشکاران حرفه ای و سطح اول جهان می دانند که چگونه باید تمرین کنند که در میانه راه خسته نشده و از مسیرشان باز نمانند.

راز عضلات بی نظیر و خوش اندام شدن کریس رونالدو + تصاویر

از پسر استخوانی تا آقای عضله

قبل از آنکه به بررسی برنامه های ورزشی رونالدو بپردازیم باید این نکته را یادآور شویم که او فوتبالیستی فوق حرفه ای است. برای همین اطرافش را مربیان ورزشی و متخصص تغذیه مطرح و کار بلد بین المللی دوره کرده اند.

 

هنگامی که رونالدو به اولدترافورد آمده بود توانست به خوبی بدنش را تغییر بدهد و از یک پسر استخوانی به مردی عضلانی بدل شد و قطعا باید گفت این روند رو به رشد به خودی خود و اتفاقی روی نداده است . رونالدو در کمپ رئال مادرید هفته ای پنج روز تمرین می کند .

 

البته همه چیز بستگی به برنامه بازی های آن هفته نیز دارد . به طور متوسط او روزانه حدود ۳ الی ۴ ساعت تمرین کرده و برنامه غذایی سفت و سختی را دنبال می کند . او در مستندی که سال ۲۰۱۰ درباره اش ساخته و پخش شد عنوان کرد روزی ۸ ساعت می خوابد شب ها زودتر به بستر می رود و صبح ها نیز زودتر از خواب بیدار می شود .

راز عضلات بی نظیر و خوش اندام شدن کریس رونالدو + تصاویر

برنامه ورزشی روزانه

با انجام روزانه ۳ الی ۴ ساعت تمرین میزان چربی بدنش را به حد مطلوب زیر ۱۰ درصد می رساند . برای تقویت سیستم تنفسی خود روزی ۲۵ الی ۳۰ دقیقه می دود .

 

ست های کوتاه تمرینی با فشار زیاد و حداکثر سرعت انجام می دهد. برای افزایش قدرت کنترل توپ و مهارت های فردی خود تمرینات تکنیکی انجام می دهد . ورزش هایی برای افزایش تاکتیک فوتبال درک کار گروهی و بهبود همکاری با هم تیمی هایش انجام می دهد . در باشگاه و دستگاه های مختلف تمرین های افزایش حجم و قدرت عضله را برای تقویت بنیه عمومی بدنش انجام می دهد.

 

بشین و پاشو بیشتر از تماشای تلویزیون

رسیدن به وضعیت ماهیچه های خاص شش تکه شکم رونالدو کاری سخت و چالشی ویژه به حساب می آید. یکی از مسائلی که باید به خاطر بسپارید این است که تظاهر و رو آمدن این ماهیچه ها به این شکل خوب و قابل رویت نیازمند به حداقل رساندن سطح چربی بدن است. در حقیقت تا زمانی که سطح پوست تان به علت بافت چربی زیر آن به ماهیچه ها نزدیک نشود ظاهر کات خورده و عظلانی پیدا نمی کنید و فقط حجیم خواهید شد.

 

بنابراین شما هم باید چربی بدن خود را به زیر ۱۰ درصد آن هم زیر نظر مربی و پزشک برسانید.برای افزایش سطح قدرت مرکزی بدن نیز باید دوره های متعددی را با تمرین بر روی قسمت های مختلف اختصاص دهید و تنها بر یک گروه ماهیچه اکتفا نکنید .

 

شاید باید لازم باشد که بر روی قسمت ی از بدن تلاش بیشتری انجام دهید تا با سایر اندام شما متعادل شود . رسانه دیلی استار در سال ۲۰۱۳ گزارش منتشر کرد که نشان می دهد رونالدو روزی ۳ هزار بشین پاشو انجام می دهد و یکی از منابع نزدیک به این ستاره گفت : ” او هر روزی بیش از یک ساعت به تمرین های مختلف برای عضله سازی شکم خود می پردازد که تایمی به مراتب بیشتر از زمانی است که برای تماشای تلویزیون در هر روز صرف می کند .
راز عضلات بی نظیر و خوش اندام شدن کریس رونالدو + تصاویر

رژیم غذایی ویژه رونالدو

لازم به گفتن نیست که یک برنامه تمرینی فوق العاده اگر با تغذیه مناسب همراه نشود به نتیجه خوبی نمی رسد . کریس به خوبی از این نیاز بدنی اش برای موفقیت بیشتر آگاه است و به تغذیه خود اهمیت زیادی می دهد . در اینجا برنامه معمول غذایی روزانه او را مرور می کنیم.

 

صبحانه

شروع یک روز خوب از خواب شب قبل آغاز می شود . متخصصان توصیه می کنند که برای افزایش کارایی بدن همه آدم ها نیاز به ۸ ساعت خواب آرام شبانه هستند پس از بیدار شدن هم باید از پروتئین و کربوهیدرات های خوب مانند میوه غلات تخم مرغ و شیر استفاده کرد. صبحانه برای کریس مهمترین وعده روزانه اش است و توجه کافی به آن نشان می دهد تا انرژی کافی داشته باشد.

 

ناهار

قانون اول کریس در ناهار خوردن این است که نباید زیاد غذا بخورد. او سراغ غذا های اکم کالری می رود و میوه و سبزیجات فراوانی هم صرف می کند.ناهار های او شامل پاستای سبک به همراه سالاد است تا ویتامین ها و املاح لازم را به همراه مقدار مناسبی پروتئین مرغوب درسافت کند.

 

شام

آخرین وعده روزانه کریس بر انتخاب هایی متمرکز شده که سرشار از فیبر در کنارمقدار مناسبی کربوهیدرات باشد. سینه کبابی مرغ لوبیا سبز برنج قهوه ای و میوه به عنوان دسر یکی از غذاهای منوی شام این ستاره است.

 

عضلات ستاره پرتغالی در این عکس بی نظیر است . رگ های بیرون زده کریستیانو تماشایی و باورنکردنی به نظر می رسد .

 

 

 

برچسب‌ها: ,

جدیدترین مطالب