آموزش شعبده بازی مناسب کودکان 6 تا 12 سال

آموزش شعبده بازی مناسب کودکان 6 تا 12 سال

آموزش شعبده بازی

شعبده بازی برای کودکان یکی از مفرح ترین سرگرمی هایی است که می توانند انجام دهند اگر می خواهید با آموزش شعبده بازی برای کودکان 6 تا 12 سال بیشتر آشنا شوید در ادامه آموزش شعبده بازی برای بچه ها بیان می شود.

 

آموزش شعبده بازی با کبوتر برای کودکان

در این نمایش، به جعبه‌ای که از دو قسمت بالایی و زیرین تشکیل شده است، نیازمندیم. در واقع در داخل این جعبه یک فضای خالی سری وجود دارد که کوچک و غیرقابل دیدن است. یک یا دو کبوتر را در داخل جعبه قرار دهید سپس در زیرین جعبه را باز کنید، می‌بینید که هیچ کدام از کبوترها در داخل جعبه نیستند. کبوترها در قسمت سری بالایی جعبه قرار داده شده‌اند و می‌توانند برای مدتی در داخل جعبه باقی بمانند.

 

آموزش شعبده بازی با آب برای کودکان

در داخل یک لیوان، یک تکه اسفنج و یک تکه یخ بریزید (اسفنج و یخ در لیوان پنهان شده باشد و داخل لیوان را به کسی نشان ندهید) سپس در مقابل کودک یا تماشاچی، آب را داخل لیوان بریزید. سپس تکه‌های یخ را از لیوان بیرون بریزید. سعی کنید زمان بیرون ریختن یخ‌ها از لیوان، اسفنج را طوری در لیوان جاسازی کرده باشید که بیرون نیفتد و مشخص هم نشود. در واقع اسفنج، آب را به خود جذب می‌کند. این کار بسیار ساده و راحت است.

 

آموزش ساده شعبده بازی با چوب کبریت

چوب کبریت را درون دستمال بگذارید و آن را کمی خم کنید تا قسمت کمی از آن شکسته شود. سپس آن را در آورده و خم شدن آن را به همه نشان دهید. سپس دوباره آن را به درون پارچه باز گردادنده و آن را سالم کنید و بیرون آورید. شما خودتان آن را برگردانید تا الیاف آن درون هم بروند سپس آن را در بیاورید و از دور نشان بیننده بدهید.

 

آموزش حرفه ای شعبده بازی با خلال دندان

برای این ترفند شعبده بازی به یک خلال دندان و نوار چسب نیاز دارید. با دقت خلال دندان را پشت انگشت شصت­تان بچسبانید. خلال دندان را طوری در مشت دستتان نگه دارید که مشخص نشود با چسب، وصل شده است. باید این مرحله را چند باری قبل از اینکه به کسی نشان بدهید، جلوی آینه تمرین کنید.

با تند حرکت دادن­‌ دستانتان و جابجایی نگاه دوستان، آنها را گیج کنید. دست دیگرتان را خیلی سریع بر روی این دستتان بزنید و طوری دستتان را باز کنید که خلال دندان رو به پشت باشد. نمایش بهم زدن دست‌ها باعث می‌­شود مسیر نگاه‌­ها بجای خلال دندان بر روی دستها تغییر کند. حالا نشان دهید که کف دستتان خالی است، حواستان باشد پشت دستتان مخفی بماند.

آموزش شعبده بازی مناسب کودکان 6 تا 12 سال

آموزش شعبده بازی با سکه برای کودکان

پشت گردنتان را با دست چپ بگیرید. به کودکان بگویید می‌خواهید بوسیله مالیدن سکه بر روی آرنج دستان خود، آن را ناپدید کنید. سکه را با دست راست بردارید و آن را بر روی آرنج دست چپ خود بمالید. دست خود را ول کنید و اجازه دهید سکه بر روی زمین بیفتد. به کودکان بگویید که مجبورید دوباره انجام بدهید. حالا سکه را با دست چپ بر دارید و وانمود کنید که آن را در دست راست قرار داده‌اید.

مجدداً دست چپ را پشت گردن خود بگذارید و با دست راست شروع به مالیدن آرنج دست چپ خود کنید و همچنان سکه را در دست چپ مخفی نگه دارید. سکه را از پشت سر یک گوشه‌ای مخفی بیندازید. مالیدن را متوقف کرده و دست خود را نشان دهید که خالی هست و سکه ناپدید شده است.

 

آموزش شعبده بازی با بطری برای کودک

در بطری را بگذارید و آن را محکم کنید. حدود بیست ثانیه قبل از اجرای نمایش، هوای گرم سشوار را روی بطری بگیرید تا هوای داخل آن گرم شود و سپس در آن را کاملا سفت کنید سپس بگویید “مچاله شو ای بطری” پس از چند ثانیه ناگهان بطری مچاله خواهد شد.

 

آموزش شعبده بازی با شعله برای کودکان

یک کبریت را روشن کنید و با فاصله ۱۵-۱۰ سانتی‌متر از دیوار نگه دارید. شروع به خواندن ورد‌های زیر لب کنید و دستتان را بر روی شعله کبریت بچرخانید. حالا یک چراغ قوه را بالای دستی که کبریت را نگه داشته‌اید، روشن کنید. همانطور که می‌بینید تنها سایه دست شما و چوب کبریت بر روی دیوار ایجاد شده است. شعله سایه ندارد زیرا آتش مثل مواد فیزیکی دیگر مانع عبور نور در خودش نمی‌شود.

 

اولین نکته‌ای که در شعبده بازی برای کودکان باید در نظر داشته باشید این است که بدانید یک شعبده باز هرگز اسرارش را فاش نمی‌کند. گاهی کودکان اصرار می‌ورزند که اسرار و ترفند‌های جادو و شعبده بازی را به آن‌ها بگویید، ولی شما نباید این کار را انجام دهید. دومین نکته در شعبده بازی برای کودکان این است که برای هر ترفندی که یاد می‌گیرید، همیشه تمرین و تکرار داشته باشید تا بتوانید آن ترفند را به خوبی انجام دهید، زیرا شعبده بازی در اصل مهارت گیج کردن بیننده است. آموزش شعبده بازی مناسب سنین 6 تا 12 سال را در بالا خواندید آموزش حرفه ای شعبده بازی برای کودکان و نوجوانان برای پر کردن اوقات فراغت بسیار خوب است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب