قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

روشهای حدس شکل بچه و فرزند

روشهای حدس شکل بچه و فرزند

حدس شکل بچه

حدس شکل بچه شما در آینده بسیار سخت است. اگر می خواهید بدانید که بچه تان در آینده چه شکلی میشود در اینجا بهترین روشهای حدس شکل بچه و فرزند آورده شده است. همه دوست دارند بدانند که فرزندشان چه شکلی خواهد شد، اما هیچ راهی برای حدس شکل بچه و اینکه بدانیم فرزندمان به ما می‌رود یا به پدر مادرمان یا یکی از اعضای فامیل وجود ندارد. حدس شکل بچه با این‌حال علم ژنتیک به ما کمک می‌کند تا بتوانیم در این خصوص کمی حدس بزنیم.

 

حدس شکل بچه و رنگ چشم بچه

من و همسرم هر دو چشمان قهوه‌ای داریم آیا این به این معنا است که فرزندمان حتماً چشمانی تیره خواهد داشت حدس شکل بچه؟

 

راههای حدس شکل بچه

نه هیچ تضمینی وجود ندارد. والدین چشم قهوه‌ای می‌توانند فرزندی با چشمان آبی داشته باشند. در حقیقت، اگرچه کمتر رایج است ولی برعکسش هم امکان‌پذیر است یعنی پدر مادری با چشمان آبی که فرزندی با چشمان قهوه‌ای به دنیا آورده‌اند. در کلاس بیولوژی تسلط چشمان قهوه‌ای رایج است اما ژن‌های زیادی در تعیین رنگ چشم مؤثر هستند. یکی از ژن‌ها می‌گوید بیا از رنگ‌های آبی استفاده کنیم یکی دیگر می‌گوید بیا به آن قهوه‌ای اضافه کنیم. مثل این است که زمان نقاشی رنگ‌های مختلفی را لایه‌لایه روی‌هم اضافه می‌کنیم. در همین حال ژن‌های دیگر مقدار رنگ‌دانه‌ها را کنترل می‌کنند؛ بنابراین رنگ‌دانه‌های آبی بیشتر می‌توانند قهوه‌ای را تحت تأثیر قرار دهند و غالب شوند یا در این میان رنگ سومی مثل فندقی می‌تواند ظهور کند.

روشهای حدس شکل بچه و فرزند

والدین چشم قهوه‌ای می‌توانند فرزندی با چشمان آبی داشته باشند.

 

حدس شکل بچه و رنگ موی بچه

رنگ موهای روشن شوهرم در کنار رنگ موی قرمز روشن من، کمرنگ است. آیا این به این معناست که رنگ موهای من که تیره‌تر است رنگ غالب خواهد بود؟

 

نه هیچ تضمینی وجود ندارد؛ اما اگر در خانواده همسرت یک مو قرمز وجود دارد شانس اینکه یک کله هویجی دیگر به دنیا بیاید بالا می‌رود. در غیر این صورت شما همان مو قرمز خاص در خانواده باقی خواهید ماند. یک مو قرمز واقعی زمانی شکل می‌گیرد که هر جفت والدین اهداکننده ژن باشند. البته باید در نظر داشت که ۱ تا ۲ درصد مردم در دنیا دارای موهای قرمز و صورت کک و مکی هستند. ژن می‌تواند به‌صورت مخفی در طی نسل‌ها این ویژگی را انتقال دهد و درنهایت روزی والدینی که دارای موی روشن یا تیره هستند را با فرزند مو قرمز سورپرایز کنند.

روشهای حدس شکل بچه و فرزند

حدس زدن شکل بچه

 

تا ۲ درصد مردم در دنیا دارای موهای قرمز و صورت کک و مکی هستند.

 

قد بچه و حدس شکل بچه

آیا پدر و مادری با قدهای بلند و کوتاه فرزندی با قد متوسط خواهند داشت؟

حدس شکل بچه به‌طورکلی باید گفت بله. روش محاسبه هم به این شکل است که میانگین قد پدر و مادر را می‌گیریم و برای فرزند پسر ۲ اینچ به میانگین اضافه می‌کنیم و برای فرزند دختر ۲ اینچ از میانگین کم می‌کنیم. حدس شکل بچه با این شرایط جای تعجب نیست که والدین قدبلند دارای فرزندان قدبلند و والدین کوتاه دارای فرزندان قدکوتاه خواهند شد؛ اما این قوانین نیز می‌توانند شکسته شوند. علاوه بر اینکه والدین می‌بایست دارای شرایط لازم باشند عوامل محیطی مانند تغذیه مناسب نیز می‌توانند برای رسیدن کودک به قد مورد انتظار دخیل باشند.

 

حدس شکل فیزیکی بچه

من همیشه عاشق بچه‌هایی هستم که چال گونه دارند، آیا امکانش هست که فرزندم چال گونه داشته باشد؟

 

حدس شکل بچه بله اگر همسر شما یا یکی از اعضای خانواده شما یا خانواده همسرتان چال گونه داشته باشد امکان اینکه حدس شکل بچه نیز آن را به ارث ببرد وجود دارد. چال گونه اصولاً غالب در نظر گرفته می‌شود به این معنا که برای دیدن یک صفت قالب در نوزاد فقط یکی از والدین باید این قابلیت را داشته باشند که ژن را منتقل کنند. این نوع از انتقال در خصوص کک‌ومک و چال چانه و مدل مو و حتی زبان منعطف نیز صادق است. البته این‌طور نیست که شما بتوانید از درون پکیج ژن‌ها، ژن موردعلاقه خودتان را انتخاب کنید.

روشهای حدس شکل بچه و فرزند

حدس شکل بچه پدر و مادری با قدهای بلند و کوتاه فرزندی با قد متوسط خواهند داشت.

 

حدس شکل بچه : وزن بچه

حدس شکل بچه من و همسرم تمام دوران زندگی‌مان در حال کلنجار رفتن با وزنمان بودیم. آیا فرزندمان نیز همانند ما چاق خواهد شد و با مشکلات ما روبرو خواهد شد؟

 

مشاهدات بلندمدت حاکی از این است که والدین چاق فرزندانی به نسبت چاق‌تر خواهند داشت؛ و ما امروزه می‌دانیم که حداقل یک ژن خاص در این میان دخیل است. به نظر می‌رسد کودکی که این ژن خاص را از والدین خود به ارث می‌برد وزنش بین ۳ تا ۴ کیلوگرم بیشتر از سایر کودکانی است که این دو فاکتور ژن را ندارند.

 

اما به این معنا نیست که خانواده شما محکوم‌به چاق بودن است. چاقی یک ویژگی چندعاملی است. به این معنا که فاکتورهای محیطی و ژنتیکی باهم در این امر دخیل می‌باشند.

روشهای حدس شکل بچه و فرزند

والدین چاق فرزندانی به نسبت چاق‌تر خواهند داشت.

 

بهترین روش حدس شکل بچه

به نظر می‌رسد که افراد باهوش فرزندان باهوشی دارند و افراد ورزشکار فرزندانی ورزشکار. آیا این طرز تفکر درست است؟

 

بله فرزندان باهوش از خانه افراد باهوش بیرون می‌آیند. مطالعات نفوذ ژنتیکی را در این امر دخیل می‌دانند؛ اما این‌طور نیست که والدین تنها ای کیو بالا را منتقل کنند بلکه آن‌ها عشق به مطالعه و یادگیری را نیز در خانه پرورش می‌دهند. خواندن و صحبت کردن در خصوص چیزهایی که یاد می‌گیرند و مرور آن‌ها در میز شام در جمع خانواده می‌تواند به کودک کمک کند تا نگرش مثبتی نسبت به کتاب‌ها و در کل یادگیری داشته باشند. این چیزی است که هر خانواده‌ای می‌تواند برای فرزندانشان فراهم کنند. شما به پول و تحصیلات بالای دانشگاهی نیاز ندارید تا بتوانید این شرایط را برای فرزندانتان مهیا کنید.

 

عامل پرورش عاملی است که نفوذ ژنتیکی را هم پشت سر می‌گذارد به این صورت که کودکی که از والدین ورزشکار ژنی را به ارث می‌برد چنانچه درست پرورش داده نشود به نسبت کودکی که در این خصوص پرورش لازم داده می‌شود نمی‌تواند از پیشرفت لازم برخوردار باشد همین‌طور این مقوله را می‌توانید به سایر استعدادهای دیگر نیز تعمیم دهید.

 

روش دوم حدس شکل بچه

چهره کودک شما ترکیبی از چهره شما و چهره همسر شماست! حالا تو این اوضاع که مردم قبل از به دنیا آمدن بچشون حتی صد در صد نمی‌دانند که پسر یا دختر، فکر کنید شما حتی یک عکس از بچتون تو یک سالگی دو سالگی دارید!!

 

برای اینکار لازم نیست به دکتر برید یا پیش یک جادوگر که تو گوی‌اش چهره فرزند شما را بهتون نشون بده! فقط کافیه پشت کامپیوتر خود بشنید و یک عکس از خودتون و همسر تون را به سایتی که در ادامه معرفی می کنم آپلود کنید و چهره فرزند خودتون رو ببینید!

 

تازه این سایت مثل دکترها و جادوگرها هیچ مبلغی از شما دریافت نمی‌کنه و رایگان است.

 

همچنین این سایت تصویری از افراد مشهور نیز داره (زن و مرد) که شما می‌توانید در صورت نداشتن همسر از آن تصاویر استفاده کنید! شما می‌توانید از جرج بوش تا برد پیت، آنجلینا جولی و… را انتخاب کنید یا اگر هم تصویر همسرتان را دارید، تصویر او را آپلود کنید!!

 

قدم به قدم با ما باشید تا به شما حدس شکل بچه تان را نشان دهیم

 

1- ابتدا وارد سوید: www.makemebabies.com

 

2-در قسمت Upload Your Photo، عکسی از خود که چهره تان واضح باشد را وارد و آپلود کنید. روی go کلیک کنید. حدس شکل بچه (فرمت تصویر باید Jpeg)

 

3- حدس شکل بچه حالا عکس شما را نشان می دهد اگر نیاز به برش دارد انجام دهید و اگر احتیاجی ندارد روی Next کلیک کنید!

 

4- حدس شکل بچه حالا شما باید چهره همسر خود را وارد کنید! شما می‌تواند از لیست تصایر افراد مشهور استفاده کنید یا چهره همسرتان را آپلود کنید.

 

5-اگر چهره همسرتان را وارد بعد از آپلود تصویر را به شما نشان می دهد که اگر خواستید برش بدهید، اگر هم نخواستید روی next کلیک کنید.

 

اگر از لیست افراد مشهور انتخاب کردید کار ساده‌تر است و حدس شکل بچه شما بعد از آن صفحه ثبت نام را می‌بینید که می‌توانید از آن با کلیک Skip بگذرید!

 

6-حالا شما عکس خود و همسر خود را می‌بینید، زیر آن قاب‌هایی را می‌بینید که یکی از یکی زیباتر است، یکی از آنها را انتخاب کنید تا تصویر کودک دلبندتان در آن قرار گیرد!

 

7-حالا باید جنسیت او را انتخاب کنید! شما می توانید تعیین کنید پسر باشد تا دختر! یا می توانید این انتخاب را به خود سایت بدهید! از آنجا که کار از محکم کاری عیب نمی‌کند یکبار پسر و دفعه دوم دختر انتخاب کنید.

 

8-حالا ملیت که مربوط به رنگ پوست می‌شود را تعیین کنید! آفریقا (سیاه پوست)، هند و اروپائی سفید پوست) یا مخلط… این سایت ادعا می‌کند اگر تعیین رنگ یا ملیت را به سایت بسپاریم که خودش اتوماتیک تشخیص دهد، تا 90 درصد به واقعیت نزدیک تر است!!! برای اینکار بگذارید حالت پیش فرض که همان Auto-Detcet باشد!

 

9-حالا اسم فرزند خود را نیز انتخاب کنید!

 

روشهای حدس شکل بچه و فرزند

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری