طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد شش ماهه

طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد شش ماهه

طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد شش ماهه

حریره بادام برای نوزاد شش ماهه بهترین گزینه است. اگر می خواهید به نوزاد 6 ماه حریره بادام بدهید در اینجا آموزش درست کردن حریره بادام برای نوزاد 6 ماهه بیان خواهد شد.

 

بادام چیست؟

بادام به دوشکل بادام شیرین و بادام تلخ وجود دارد. بادام شیرین پرطرفدار است. اما بادام تلخ نیز براحتی قابل خوردن است و به معنای واقعی تلخ نیست.

 

در اینجا با مهمترین خواص حریره بادام برای نوزاد شش ماهه آشنا می شویم:

 

حریره بادام مفید برای مغز

بادام حاوی مواد مغذی ارزشمندی برای رشد و تکامل مغز نوزاد می باشد. خوردن بادام باعث ارتقا سطح هوش نوزاد میشود. بادام حاوی مقدار زیادی ال کارنیتین و ریبوفلاوین است که برای فعالیت مغز مورد نیاز است. بادام از بروز آلزایمر در سال های آینده جلوگیری می کند.

 

کنترل کلسترول نوزاد شش ماهه با حریره بادام

اگر چه در حال حاضر کلسترول نوزاد شما کنترل است اما خوردن آن باعث حفظ سطح طبیعی کلسترول در طول رشد نوزاد میشود. از مصرف بادام های نمکی و یا شیرین شده بپرهیزید.

 

جلوگیری از دیابت نوزاد شش ماهه با حریره بادام

خوردن بادام باعث جلوگیری از بروز دیابت در سال های جاری در نوزاد میشود. در میان مغزیجات بادام غنی ترین منبع تامین کننده ویتامین E می باشد و دارای شاخص گلایسمیک پایینی است.

 

اثرات جانبی مصرف حریره بادام برای نوزاد شش ماهه

خوردن مقدار مناسب بادام در طول روز برای نوزاد هیچ گونه عارضه خاصی نخواهد داشت. معمولا 6 ماهگی شروع مصرف حریره بادام در نوزادان است. اما قبل از مصزف روزانه مطمئن شوبد که نوزاد به بادام آلرژی نداشته باشد. خوردن حریره بادام باعث جلوگیری از بروز دیابت در سال های جاری در نوزاد میشود.

طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد شش ماهه

چگونه بادام را به غذای نوزاد اضافه کنیم؟

پوست بادام را جدا کرده و آن را بصورت حریره بادام برای نوزاد شش ماهه میدهیم. در ادامه با طرز تهیه حریره بادام آشنا می شویم.

 

طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد 6 ماهه

حریره بادام از میان غذاهای کمکی گزینه خوبی برای شروع نوزاد در شش ماهگی است. ابتدا 2 قاشق مرباخوری در طول روز به نوزاد خود می دهید و سپس تا آخر هفته یعنی 7 روز آن را به 12 قاشق مرباخوری و 6وعده غذایی در طول روز افزایش میدهید. اگر نوزاد شما به بادام آلرژی داشته باشد از همان روزهای اول علائم آلرژی را بروز خواهد داد. با مواد غذایی حساسیت برای نوزادن آشنا باشید.

 

مواد لازم حریره بادام برای نوزاد شش ماهه

بادام: 7 عدد
شکر: نصف قاشق مرباخوری شکر
آرد برنج: یک قاشق مرباخوری آرد برنج
آب: دو چهارم لیوان آب

 

طرز تهیه حریره بادام برای نوزادان شش ماهه

ابتدا بادام ها را در ظرف آب گرم ریخته و بگذارید یک تا دو ساعت بماند. بعد پوست آن به راحتی جدا شده و بادام ها را پوست بگیرید. سپس بادام را در مخلوط کن ریخته خوب پودر میکنی و سپس آرد برنج و شکر را اضافه کرده خوب مخلوط میکنید. مواد بدست آمده را با آب مخلوط کرده روی شعله می گذارید تا کم کم غلیظ شود. غلظت و قوام حریره بادام باید مانند شیر مادر باشد. گاهی خانم ها آرد برنج را خانگی درست میکنند که برای این کار دو روز برنج خوب و معطر را می خیسانید سپس آن را در آبکش ریخته و در پارچه خشک کنید سپس در مخلوط کن آرد برنج را درست کنید.

 

هشدار: بهتر است در درست کردن حریره بادام از شیر پاستوریزه استفاده نکنید. زیرا نوزاد تا یک سالگی مجاز به استفاده از شیر گاو نمی باشد. بجای شیر از آب استفاده کنید.

 

طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد شش ماهه

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب