آموزش کامل دستور پخت فرنی برای نوزاد 5 ماهه

آموزش کامل دستور پخت فرنی برای نوزاد 5 ماهه

فرنی برای نوزاد 5 ماهه

فرنی برای نوزاد 5 ماهه گزینه بسیار مناسبی است و اگر می خواهید خوشمزه ترین نوع فرنی برای نوزاد 5 ماهه را درست کنید باید از آرد ذرت استفاده کنید. برای پخت فرنی برای نوزاد 5 ماهه با آرد ذرت نیاز به مواد اولیه زیر دارید که ابتدا باید برای تهیه فرنی برای نوزاد 5 ماهه آماده کنید.

فرنی برای نوزاد 5 ماهه

طرز تهیه آرد برنج برای فرنی برای نوزاد 5 ماهه

طرز تهیه فرنی برای نوزاد 5 ماهه با 2 روش اصولی و همچنین تهیه آرد برنج را به همراه نکات اساسی آن ارائه دهیم. اگر مایلید با نحوه صحیح و کامل درست کردن این غذای کمکی آشنا شوید با ما همراه باشید.

برنج را خوب بشوئید و از شب قبل بدون نمک خیس کنید. برنجی که استفاده می کنید بهتر است برنج ایرانی و از نوع مرغوب باشد.
آب برنج را چند بار عوض کنید تا رنگ آن کاملا سفید شود.
برنج را در یک آبکش بریزید تا آب آن گرفته شود و بلافاصله به مدت 4-3 ساعت در یک کیسه نخی بریزید تا رطوبت اضافه آن گرفته شود ولی خشک نشود چون در غیر اینصورت آسیاب نمی شود. پس رطوبت برنج نباید به قدری زیاد باشد که گلوله شود و به راحتی داخل دستگاه حرکت نکند و نباید آنقدر خشک باشد که درشت باقی بماند و درست آسیاب نشود.
برنج را داخل آسیاب یا مولینکس بریزید و اجازه دهید تا نرم شود. نکته ای که برای آسیاب کردن برنج وجود دارد این است که برنج را به مقدار کم داخل آسیاب بریزید و در حین کار یکی دو بار آسیاب را خاموش کنید و با یک قاشق اطراف تیغه دستگاه را آزاد کنید که برای دستگاه مشکلی پیش نیاید.
پس از اینکه آرد نرم شد، آن را الک کنید و در یک سینی پهن کنید تا خشک شود. هر چه الکی که استفاده می کنید ریزتر باشد، آرد شما نرم تر می شود.
آرد برنج را پس از خشک شدن در یک شیشه بریزید و در یخچال نگهداری کنید تا بو نگیرد.

 

مواد لازم فرنی برای نوزاد 5 ماهه

آرد برنج 1 قاشق غذاخوری
شیر خشک 1 پیمانه
آب 1 فنجان

طرز تهیه فرنی برای نوزاد 5 ماهه

طرز تهیه فرنی برای نوزاد 5 ماهه

آرد برنج را در یک ظرف لعابی بریزید و آب را به آن اضافه کنید.
ظرف را روی حرارت قرار دهید و مرتب هم بزنید تا غلیظ شود.
حدودا 10 دقیقه زمان لازم است تا آرد برنج بپزد و قوام آید.
فرنی برای نوزاد 5 ماهه را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا کمی سرد شود، وقتی فرنی ولرم شد شیر خشک را به آن اضافه کنید و هم بزنید. هنگامی که فرنی برای نوزاد پنج ماهه داغ است شیر خشک را به آن اضافه نکنید، چون شیر در اثر حرارت بالا خواص خود را از دست می دهد.
فرنی برای نوزاد پنج ماهه آماده است آن را در ظرفی بکشید و به کودک دلبندتان بدهید.

 

روش شماره 2 :

مواد لازم پخت فرنی برای نوزاد 5 ماهه

آرد برنج 2 قاشق سوپخوری
شیر گاو 1 پیمانه
آب 1/2 پیمانه
بادام 6 عدد

دستور پخت فرنی برای نوزاد 5 ماهه

دستور پخت فرنی برای نوزاد 5 ماهه

بادام ها را در ظرف آبی بریزید و روی آن آب جوش بریزید، چند دقیقه صبر کنید، سپس آنرا آبکش کنید و روی آن آب سرد بریزید تا پوست بادام به راحتی جدا شود.
پوست بادام ها را بگیرید و با مقداری آب سرد در مخلوط کن بریزید تا به صورت یک مایع سفید رنگ درآید. می توانید بادام ها را چرخ کنید و در یک پارچه نازک قرار دهید و بعد کمی آب روی آن بریزید تا شیره آن گرفته شود.
شیره بادام را در ظرفی لعابی بریزید سپس شیر را به آن اضافه کنید و آرد برنج را در آن حل کنید.
مایه را روی حرارت ملایم قرار داده و مرتب هم بزنید تا ته نگیرد و کمی غلیظ شود.

وقتی غلظت فرنی برای نوزاد 5 ماهه مانند ماست معمولی شد، آن را از روی حرارت بردارید، در ظرف مورد نظر بکشید و اجازه دهید تا خنک شود. پس از کی سرد شدن آنرا به کودک تان بدهید تا به عنوان یک غذای کمکی مقوی نوش جان کند.

جدیدترین مطالب