ماشین های سریال شهرزاد + تصاویر

ماشین های سریال شهرزاد + تصاویر

سریال شهرزاد ماشین های قدیمی زیادی بود که این خودروها نشان می داد که این سریال به زمان قدیم مربوط می باشد. در ادامه به معرفی ماشین های سریال شهرزاد خواهیم پرداخت.

 

ماشین های سریال شهرزاد

سریال شهرزاد در حالی وارد فصل دوم خود می شود که در خلال تولیدش از اقسام مختلفی از خودروهای ارزشمند کلاسیک و ماشین های قدیمی اسپرت استفاده شده که اغلب آنها نیز برای علاقه مندان شناخته شده نیستند. این خودروهای گران قیمت که عمدتا از برندهای آلمانی، آمریکایی و فرانسوی هستند، به سریال رنگ و بوی جالبی داده و تصویری واقعی تر از حوادث و اتفاقات دهه 30 و 40 شمسی را به مخاطب ارائه می کند. اینجا به هفت خودرویی پرداخته ایم که بیش از دیگر برندها در خلال فیلم دیده می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

 

دوج کورنت 1949

ماشین های سریال شهرزاد + تصاویر

ماشین های قدیمی که در سریال شهرزاد بودند بسیار قدیمی و از دوره قاجار مانده است. این خودرو های قدیمی و کلاسیک را از موزه خودرو برای بازی برای سریال شهرزاد در نظر گرفته بودند که موجب شده بود سریال شهرزاد را زیباتر نماید.

 

این سدان مجلل در فاصله 1949 تا 1952 تولید شد و در بازارهای بزرگ فروش مناسبی را تجربه کرد که این موضوع عمدتا به دلیل اتاق های مختلفی است که کورنت اعم از لیموزین، کوپه، استیشن واگن و سدان در آن قالب تولید شد. یک موتور شش سیلندر 3.8 لیتری که 103 اسب بخار نیرو داشت در کنار یک جعبه دنده سه سرعته باعث می شد تا کورنت تا 140 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد در حالی که تا پنج نفر سرنشین بزرگسال را می توانست جا به جا کند.

 

دوج تا هشت نسل به تولید این خودرو ادامه داده و سپس در سال 1979 برای همیشه پرونده این مدل را بایگانی کرد. کورنت با آن سطح از قیمت و طراحی، در کنار مرسدس بنز، از لوکس ترین خودروهای این سریال و به نوعی نماد خانواده مرفه بزرگ آقاست.

 

واکسهال کرستا 1955

ماشین های سریال شهرزاد + تصاویر

این خودروی انگلیسی به عنوان سدانی کوچک و اقتصادی در یک دوره سه ساله از 1955 تا 1958 فروشی بالغ بر 165 هزار دستگاه را به ثبت رساند و در فیلم از سوی هاشم دماوندی، پدر فرهاد دماوندی که روزنامه نگاری تحول خواه بود مورد استفاده قرار می گرفت. موتور این واکسهال قدیمی یک نمونه 2.3 لیتری شش سیلندر است که از طریق یک جعبه دنده سه سرعته دستی نیرو را به چرخ های عقب منتقل می کند.

 

مرسدس بنز 180

ماشین های سریال شهرزاد + تصاویر

در جای جای فیلم نشانی از این سدان مجلل آلمانی دیده می شود اما عمدتا مدل 180 از سوی جمشید سعادت، پدر شهرزاد مورد استفاده قرار می گرفت.

 

شورولت فلیت مستر 1947

ماشین های سریال شهرزاد + تصاویر

این ماشین آمریکایی قدیمی یکی از مهم ترین شکست های تاریخ برند شورولت محسوب می شود که با وجود برنامه ریزی گسترده برای مونتاژ آن در 11 کارخانه مختلف، تنها دو سال در خط تولید ماند و برای همیشه پرونده آن بسته شد. در سریال شهرزاد این خودرو به سرهنگ تیموری تعلق داشت که از شخصیتی مرموز و پیچیده برخوردار بود.

 

مرسدس بنز 170

ماشین های سریال شهرزاد + تصاویر

این خودروی لوکس در سال 1949 وارد خط تولید شد و یکی از پرفروش ترین محصولات عصری است که در آن نیز حاکم بلامنازع بازار سدان ها بود. از قضا تاکسی سریال شهرزاد هم، همین خودرو است که به عنوان جد قدیمی مرسدس کلاس ای امروزی، در یکی از مهم ترین سکانس های فیلم دیده می شود. آنجا که شهرزاد در روز کودتای 28 مرداد 32 به دنبال فرهاد به مرکز شهر می رود اما فرهاد در اثر قتل یدی جلوی چشمش دستگیر و به زندان فرستاده می شود.

 

مرسدس بنز 220 مدل 1953

ماشین های سریال شهرزاد + تصاویر

این خودرو که اخیرا و در فصل جدید به این سریال اضافه شده مدل 1953 است و مورد استفاده عمه بلقیس، خواهر بزرگ آقا است که قرار است بر روند داستان تاثیرات مهمی بگذارد. مدل 220 هم که به عنوان یک کوپه لوکس و گران قیمت شناخته می شود، با استفاده از یک موتور 80 اسب بخاری شش سیلندر و 2.2 لیتری، امروزی در نسخه های سالم قیمت بسیار گزافی دارد.

 

فورد فایر لاین 1955

ماشین های سریال شهرزاد + تصاویر

فورد فایر لاین 1955 ماشین قباد در سریال شهرزاد بوده که این اتومبیل در دو رنگ جذاب و جوان پسند، مورد استفاده قباد دیوان سالار بود و به عنوان نمادی از سرخوشی، بی خیالی و لذت طلبی طبقات مرفه آن عصر در فیلم جای گرفته است. فایر لاین خودروی کلاسیک ارزشمندی است که در انواع دو در و چهار در، از موتورهای شش و هفت سیلندر استفاده می کرد که شتاب بالایی را به این کوپه آمریکایی هدیه می داد.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب