عکس های زیبا از قبرستان بقیع

عکس های زیبا از قبرستان بقیع

عکس های زیبا از قبرستان بقیع

قبرستان بقیع گورستانی در مدینه می باشد که اهل بیت حضرت محمد(ص) در این گورستان دفن شده اند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر عکس های زیبا از قبرستان بقیع را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشد.

 

 به گزارش سماتک 94 سال در چنین روزی پس از اشغال مکه و مدینه توسط وهابيان به سرکردگي “عبدالعزيزبن سعود” آنان مأمورين عثماني را بيرون کرده و به تخريب قبور ائمه بقيع دست زدند.

 

در هشتم شوال سال 1344 هجري قمري مصادف با 24 می 1923 و 2 خرداد 1302 هجری شمسی قبرستان بقيع به دست وهابيون تخريب شد. اين قبرستان، مهم‌ترين قبرستان در اسلام است که بخش مهمي از تاريخ اسلام را در خود جاي داده است.

 

تا پيش از تخريب و ويراني قبور مطهر بقيع توسط وهابيت متعصب كه براساس معتقدات خود، به تخريب بسياري از آثار تاريخي پرداختند، بر روي قبور پيشوايان و ساير بزرگان اسلام که در مدينه مدفون بودند گنبدها و بناهايي قرار داشت. ائمه بقيع در بقعه بزرگي که به‏ طور هشت ضلعي ساخته شده بود و اندرون و گنبد آن سفيدکاري شده بود مدفون بودند. پس از تسلط وهابيون بر مدينه آن‌ها ضمن تخريب قبور، آثاري که بر روي قبور قرار داشت را نيز از بين بردند.

 

در جريان اين واقعه بارگاه امام حسن مجتبي (ع)، امام سجاد (ع)، امام محمدباقر (ع) و امام جعفر صادق(ع) ويران شد. آنان اضافه بر قبور مطهر ائمه معصومين (ع)، ديگر قبور را هم تخريب كردند كه عبارتند از: قبر منسوب به فاطمه زهرا (س)، عبدالله بن عبدالمطلب و آمنه پدر و مادر پيامبر اسلام، قبر مطهر فاطمه بنت‌اسد (ع) مادر اميرالمومنين (ع)، قبر مطهر حضرت ام‌البنين (ع)، قبرعباس عموي پيامبر، ابراهيم پسر پيامبر (ع)، قبر اسماعيل فرزند حضرت صادق (ع)، قبر دختر خواندگان پيامبر (ع)، قبر حليمه سعديه مرضعه پيامبر (ع) و قبور شهداي زمان پيامبر (ع).

 

دو عکسی که در زیر مشاهده می کنید از عکس های نادری است که “برنارد موریس” شرق شناس و گردشگر آلمانی در جریان سفر به خاورمیانه از این مکان مقدس برداشته است. این دو عکس که به سال 1916 یعنی 7 سال قبل از تخریب قبرستان برداشته شده به خوبی بناها و بقاع متبرکه این مکان مهم و مقدس پیش از تخریب را نشان می‌دهد.

 

در زمان های بسیار دور این عکس های زیبا از گورستان تاریخی و مقدس بقیع ثبت شده است که این تصاویر به تازگی به دست ما رسیده است  این عکس ها نشانه این می باشد که این گورستان برای بسیاری از مردم دنیا مهم می باشد.

 

عکس های زیبا از قبرستان بقیع

عکس های زیبا از قبرستان بقیع

عکس های زیبا از قبرستان بقیع

 

منبع: faradeed.ir

جدیدترین مطالب