گزارش تصویری تکان دهنده جلوی درب غسالخانه بهشت زهرا تهران

گزارش تصویری تکان دهنده جلوی درب غسالخانه بهشت زهرا تهران

گزارش تصویری تکان دهنده جلوی درب غسالخانه بهشت زهرا تهران

غسالخانه بهشت زهرا تهران مکانی است که روزی همه انسان ها در این عسالخانه و یا غسالخانه شهرهای دیگر شستشو می شوند و غسل داده می شوند و در قبر گذاشته می شوند. اگر جوانان کمی به این فکر کنند که روزی قرار است پیر شوند و در قبر بخوابند مطمئنا لحظه ای گناه و معصیت نخواهند کرد.

 

کنار درب ورودی غسالخانه می ایستی تا جنازه را بیاورند اما در همان چند دقیقه با چهره های عجیبی روبرو می شوی. تا میایی به خودت بیایی که کجا هستی و روزی هم تو باید بر روی سنگ غسالخانه بخوابی تا غسلت دهند، یک دفعه با صحنه ی عجیبی رو برو می شوی!…

 

غسالخانه ، مردن
فاصله چندانی نیست میان این طرف و آن طرف. فاصله این سو و آن سو به اندازه یک شیشه مشجر است با این تفاوت که  دنیای این سو دنیای سیاه و تاریک همراه با شیون و زاری بازماندگان است و دنیای آن سو آرام و پاک.

 

این طرف بوی شیون و زاری می آید و آن طرف بوی کافور. از یک طرف صدای ناله و گریه به گوش می رسد و از آن طرف صدای بسم الله.

 

آن طرف نقطه پایان زندگی مردگان است و این طرف نقطه ی شروع یک زندگی بدون حضور عزیز از دست رفته …

 

در این میان کنار درب ورودی غسالخانه می ایستی تا جنازه را بیاورند اما در همان چند دقیقه با چهره های عجیبی روبرو می شوی. یک نفر از شدت گریه و زاری  بر روی زمین از حال رفته، یک نفر بخاطر غم از دست دادن عزیزش در شوکی فرو رفته است و یک نفر هم سرش را به دیوار گذاشته و آرام گریه میکند؛

 

تا می آیی به خودت بیایی که کجا هستی و روزی هم تو باید بر روی سنگ غسالخانه بخوابی تا غسلت دهند یک دفعه با صحنه ی عجیبی رو برو می شوی! دختری که با مانتوی توری بدن نمایی در حال رژه رفتن است طوری که لباس زیرش کاملا قابل مشاهده است …و کمی آن طرف تر دخترانی ایستاده اند که روسری هایشان تا فرق سرشان آمده است…

 

اما به راستی مگر  نه این است که جای تک تک ما آدم ها روزی در خروارها خاک خواهد بود؟! مگر نه این است که می گویند شب اول قبر سخت ترین و وحشتناک ترین شب است؟! اصلا بگوییم چنین افرادی گوششان به این حرفها بدهکار نیست آیا با چشمشان هم  نمی بینند که چگونه بدنمان را غسل می دهند و زیر خاکمان می کنند؟!

 

آرایش عزا
مراسم خاکسپاری طولانی نیست! بعد از تحویل جنازه از غسالخانه، نماز میت خوانده می شود و سپس مراسم دفن انجام می شود و تابلوی فلزی سیاه رنگی که روی آن با خط سفید نام میت، شماره قطعه و ردیف نوشته شده فعلا نقش سنگ قبر را ایفا می کند.بعد از آن همه راهی سالن پذیرایی برای صرف ناهار می شوند اما در آن لحظه مرده می ماند و اعمالش …

 

بعد از خاکسپاری ،بازماندگان متوفی می روند به دنبال برگزاری مراسم ختم و چهلم و…

 

به راستی مگر  نه این است که جای تک تک ما آدم ها روزی در خروارها خاک خواهد بود؟! مگر نه این است که می گویند شب اول قبر سخت ترین و وحشتناک ترین شب است؟! اصلا بگوییم چنین افرادی گوششان به این حرفها بدهکار نیست آیا با چشمشان هم  نمی بینند که چگونه بدنمان را غسل می دهند و زیر خاکمان می کنند؟!

 

در این بین هم برخی به دنبال مدل مانتو و نوع آرایش مخصوص عزا برای خود می باشند. شاید باورکردنش زمانی دشوار بود اما این روزها حتما دیده و شنیده اید که حتی نحوه آرایش فرد عزادار هم در مجالس گوناگون تفاوت می کند،برای مثال برای مجلس سوم، آرایش باید فرد را پریشان تر نشان دهد و به همین دلیل مدل موهای باز توصیه شده است،در عوض در مجالس هفت یا چهلم موهای بسته و رنگ پریده توصیه می شود كه البته آرایش و گریم افراد برای عزا از گران قیمت ترین گریم هاست.

 

موضوعی که این روزها خیلی آزار دهنده است این است که همه چیز در این مجالس مهم است به جز شخص متوفی. همه یا به دنبال برگزاری مراسم به نحو احسنت هستند و یا به دنبال ظاهر خود!

 

اما توجه به ظاهر و آرایش های غلیظ این روزها علنی شده است و اگر روزی آرایش های غلیظ مختص مجالس عروسی بود اما این روزها حتی در خیابان ها هم به وضوح دیده می شود و این مساله مختص مجالس عزاداری نیست.

 

اگر در طول روز گذری در خیابان ها و مراکز شهر داشته باشید حتما با مدهای عجیب و غریب زیادی مواجه می شوید که برخی از آنها می گویند دلت پاک باشد مگر مسلمان بودن به پوشاندن تار مو است؟!

 

اما فقط یک سوال از آنان دارم:چطور کسی که دلش «پاک» است می تواند تمام نگاه ها را به سمت خود «ناپاک» کند؟!

 

بارها شنیده اید که می گویند :”کشور ما مورد هجوم کشورهای غربی قرار گرفته است .

 

این کشورها وقتی که دیدند از مسیر جنگ  رو در رو نمی توانند بر کشور ما مسلط شوند از راه فرهنگی که یکی از آنها است وارد شدند که به نظر می رسد در این کار موفق نیز بوده اند . ماهواره ها و شبکه های اجتماعی نیز از ابزار این جنگ که به جنگ نرم معروف است به حساب می آیند که خود ما آن را وارد خانه هایمان می کنیم.”

 

این حرف ها درست است و ما هم آنها را قبول داریم اما خداوند یک عقل سلیم به هرکسی داده است و آنان را از طریق آیات و روایات از عذاب الهی آگاه کرده است پس می توانیم بگوییم درست است که نقش ماهواره و شبکه های مجازی در بی بند و باری ها بی تاثیر نیست اما ملاک ،استفاده ی درست از این ابزارهاست…

 

اما چند لحظه تامل …

 

حیف از این همه زیبایی تو نیست که در معرض دید نامحرمان قرار بگیرد

گزارش تصویری تکان دهنده جلوی درب غسالخانه بهشت زهرا تهران

آقا پسرهایی که می گویید ما جوانیم و فعلا بی خیال محرم و نامحرم!

گزارش تصویری تکان دهنده جلوی درب غسالخانه بهشت زهرا تهران

آن عروس خانمی که یک شب عروسی اش را به آخرتش می فروشد و خودش را به همه نشان می دهد!

گزارش تصویری تکان دهنده جلوی درب غسالخانه بهشت زهرا تهران

و اما آنهایی که به بهانه لایک بیشتر هر عکسی را با هر نوع پوششی از خود منتشر می کنید و می گویید دنیا دو روز است!

گزارش تصویری تکان دهنده جلوی درب غسالخانه بهشت زهرا تهران

این را بدانید که خوشی های این دنیا زود گذر است و زود تموم میشوند!

گزارش تصویری تکان دهنده جلوی درب غسالخانه بهشت زهرا تهران

پس از یاد نبریم که یک روزی ما را درقبر خواهند گذاشت و دیگر..
هیچ راه بازگشتی برای توبه وجود ندارد..!؟

گزارش تصویری تکان دهنده جلوی درب غسالخانه بهشت زهرا تهران

 یادت باشد یک روزی این قبرها پر می شود از من و شما…

منبع : tebyan.net

جدیدترین مطالب