قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

خانه ای عجیب که با حرکت باد تکان میخورد + تصاویر

خانه ای عجیب که با حرکت باد تکان میخورد + تصاویر

خانه ای که همراه باد حرکت میکند

 

خانه ای عجیب که با حرکت باد تکان میخورد! پیشرفت علم وتکنولوژی در هرزمینه ای زندگی انسان را دستخوش تغییرات عجیبی کرده است. این تغییرات در زمینه ی معماری هم بی تاثیر نبوده و هرروز شاهد پیشرفت زیادی در عرصه طراحی و ساخت ساختمان ها هستیم. ورود علم ریاضی و فناوری به عرصه معماری به شکل کامل تر سبب شکل گیری ساختمان ها و سازه های عجیبی شده است که قابلیت هایی باورنکردنی را برای انسان به نمایش میگذارد. حال تصاویر یکی از این ساختمان های شگرف را که با حرکات باد حرکت میکند را برایتان به نمایش گذاشته ایم که باهم میبینیم.

خانه ای عجیب که با حرکت باد تکان میخورد + تصاویر

سماتک: الکس شوودر و وارد شلی، طراحان آمریکایی یک خانه غیرعادی را ارائه کرده‌اند که با باد حرکت می‌کند. اثر “رآکتور” (ReActor) شامل یک خانه است که در بالای یک ستون بتنی 4.5 متری بنا شده و می‌تواند با توجه به وزش باد و توزیع وزن ساکنان آن کج شده و بطور 360 درجه بچرخد.

 

این دو هنرمند به دلیل علاقه خود به معماری اجتماعی به طراحی این خانه پرداختند و چگونگی تاثیرگذاری محیط ساختمانی را بر دینامیک رابطه و همچنین بالعکس بررسی کردند. آن‌ها برای پنج روز در این خانه زندگی کردند.

 

اندازه خانه رآکتور 13×2.4 متر است و وسایل داخل آن شامل یک آشپزخانه تاشو، حمام، اجاق گاز ، جعبه یخ، دوش، توالت، یک جفت تخت، قفسه و انباری و صندلی‌های راحت است.

خانه ای عجیب که با حرکت باد تکان میخورد + تصاویر

جزئیات زیادی در مورد این خانه منتشر نشده اما فرآیند آن شامل یک محور و بلبرینگ در درون ستون است.

 

زندگی در خانه‌ای که همیشه می‌چرخد و کج و راست می‌شود، شاید در ابتدا ناراحت‌کننده به نظر برسد، اما این طور نیست. حرکت این خانه بسیار نرم و شبیه به گهواره است. تنها مشکل آن، مواجهه همیشگی خانه با خورشید است.

 

این دو نفر قصد دارند مجددا در ماه سپتامبر و اکتبر در این خانه زندگی کنند. این سازه اکنون در مرکز هنرهای بین‌المللی اومی (Omi) در نیویورک قرار دارد.

 

خانه ای عجیب که با حرکت باد تکان میخورد

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری