لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

بلوغ جنسی زودرس در دختر بچه های 7 ساله

بلوغ جنسی زودرس در دختر بچه های 7 ساله

بلوغ جنسی زودرس در دختر بچه های 7 ساله

بلوغ زودرس باعث ایجاد اختلالات در شخصیت و جسم کودک خواهد شد. اگر با بلوغ زودرس دختر بچه ها مواجه شدید باید بدانید که تاثیرات منفی بلوغ جنسی زودرس در دختر بچه های 7 ساله بسیار زیاد است.

 

به گفته محققان، دختری که در سنین پایین، احتمالا در سن 7 سالگی، به بلوغ جنسی می رسد در معرض ریسک ابتلا به افسردگی و رفتارهای ضداجتماعی که حداقل تا دهه ۲۰ زندگی اش ادامه دارد، است.

 

جین مندل، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کرنل آمریکا، در این باره می گوید: «دخترانی که نسبت به همسن و سال های خود زودتر به بلوغ جنسی می رسند در طول دوره نوجوانی بیشتر مستعد ابتلا به مشکلات روان شناختی هستند.»

 

در این مطالعه، تیم تحقیق وضعیت حدود ۸۰۰۰ دختر جوان را تا اواخر دهه ۲۰ سالگی بررسی کردند.

 

مندل در ادامه می افزاید: «دخترانی که زودتر به بلوغ جنسی می رسند با علائم افسردگی بیشتر و رفتار ضداجتماعی بیشتر در مقایسه با همسن و سال هایشان مواجه هستند.»

 

به گفته وی، «تحقیقات دیگر نشان می دهد چاقی و قرارگیری در معرض موادشیمیایی مختل کننده غدد درون ریز هم در این زمینه نقش دارند. این گونه مواد در مواد پلاستیکی و مواد ضداشتعال یافت می شوند.»

 

محققان تاکید می کنند با وجودیکه هنوز دلیل بلوغ زودرس کاملا مشخص نیست، اما مطالعه جدید نشان می دهد که پیامدهای آن همچنان تداوم خواهد داشت.

 

بلوغ زودرس در دختر چه مضراتی دارد

دلایل بلوغ زودرس دختران در سن پایین و نگرانی والدینشان

بلوغ زودرس کودکان چرا اتفاق می افتد؟

بلوغ زودرس در کودکان به چه دلیل است؟

بلوغ زودرس دخترانه

جدیدترین مطالب