قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

راههای جلوگیری از خوردن ناخن در کودکان

راههای جلوگیری از خوردن ناخن در کودکان

جلوگیری از ناخن خوردن کودکان

خوردن ناخن در کودکان یکی از معضلاتی است که برخی والدین با آن رو به رو می شوند اگر شما هم به دنبال راههای جلوگیری از خوردن ناخن در کودکان هستید در ادامه سماتک بهترین روش جلوگیری از خوردن ناخن در کودکان را بیان خواهد کرد. از یک کودک تا یک بزرگسال، ممکن است هر کس به دلایل مختلف مانند کنجکاوی، خستگی، تقلید، کاهش استرس یا عادت، به خوردن ناخن اعتیاد داشته باشد. اغلب خوردن ناخن ارادی است، به این معنی که فرد اغلب بدون تفکر این کار را انجام می دهد. بر طبق مطالعات، شدیدترین عارضه خوردن ناخن، عفونت هایی است که در زیر ناخن رخ می دهد، زیرا باکتری ها شانس انتقال آن از دهان به انگشتان خود را دارند. در کودکان نو پا، از آنجا که سیستم ایمنی بدن آنها هنوز ضعیف است، باکتری ها حتی می توانند وارد بدن و توسعه آنفولانزا یا سرماخوردگی شوند. خارش دائمی ناخن باعث ایجاد آسیب و خونریزی پوست در ناخن می شود که منجر به آسیب رساندن به بافت هایی می شود که ناخن ها رشد می کنند و منجر به ناهنجاری ناخن می شود. اگر کودک شما به عادت خوردن ناخن مبتلا است و می خواهید آن را ترک کند، یا اگر فرزندی دارید که طولانی تر از آنچه انتظار می رو به خوردن ناخن علاقه دارد، این مقاله به شما 10 روش برای جلوگیری از خوردن ناخن در کودکان و بچه ها را به شما نشان خواهد داد.

 

1. برای کودکان، در هر شرایطی، والدین باید به شیوه آرام و صبورانه صحبت کرده و توضیح دهند. به راحتی آنها را در مورد آسیب هایی که ممکن است با خوردن ناخن برایشان به وجود آید، بگوئید و در صورت ادامه این کار، آنها را به پزشک ببرند. خشم و مجازات راه حل مشکل نیست. این تنها وضعیت را بدتر می کند، زیرا بچه ها احتمالا احساس تنش و ترس خواهند کرد. علاوه بر این، کودکان تمایل دارند تا آنچه را که ممنوع است ممنوع کنند؛ بنابراین نیرویی است که والدین باید در آموزش فرزندان خود اجتناب کنند.

 

2. در هنگام دریافت تعارف از والدین هیچ کودک ناراضی نیست در روند کمک به کودک شما عادت گزش ناخن را ترک نکنید، زمانی که او نیمی از روز یا یک روز بدون خوردن ناخن را تحمل کرد، تسلی نخواهید داد. در صورت امکان، شما حتی می توانید برای جلوگیری از خوردن ناخن به او پاداش دهید. به عنوان مثال، با فرزندتان موافقت کنید که در مورد نقاط عطف که باید بدون غضب به غلبه بر آن برسد. هنگامی که سهمیه را تکمیل می کند، او پاداش کوچک را ارائه می دهد. به این ترتیب، کودک شما تحت فشار قرار نخواهد گرفت در غیر این صورت، او ممکن است آن را به عنوان یک بازی سرگرم کننده از جوایز ارزشمند رفتار کند و او انگیزه بیشتری برای انجام آن خواهد داشت.

راههای جلوگیری از خوردن ناخن در کودکان

3. راه حل های مضطرب، که در داروخانه ها یا فروشگاه های لوازم آرایشی در دسترس هستند، برای هضم ایمن هستند. متأسفانه، جوان شما ممکن است رابطه بین ظاهر این طعم وحشتناک را در ناخن خود و توقف چیزی را نادیده بگیرد. جدی تر، آنها در مورد این به عنوان یک روش نظارتی فکر می کنند، صرف نظر از این که شما آن را معنی می کنید یا نه، و از همکاری با شما خودداری کنید.
دوم چگونگی توقف عادت خوردن ناخن در بزرگسالان

 

4. بر خلاف کودکان نوپا، بزرگسالان آگاهی کافی دارند تا مشخص کنند چه باید بکنند و چه کاری انجام ندهند، به طوری که لهستانی ناخن تلخ، به احتمال زیاد کار خواهد کرد، زیرا طعم ناخوشایند آن را قبل از گزش، فرد را دوباره بازنویسی می کند، از این رو به تدریج این عادت عصبی را از بین می برد.

 

5. اگر میخواهید همیشه زیبایی خود را حفظ کنید، وقت و پول خود را در یک ناخن سالن برای ناخنهای زرق و برق نکشید، و می توانید مطمئن باشید که نمی خواهید پولی را که صرف کرده اید هدر ندهید.

 

6. هر گاه تلاش کنید که میخواهید ناخنهایتان را بشویید، سعی کنید چیزهایی را پیدا کنید که از دست شما از دهان شما کمک کند. به عنوان مثال، بازی با یک توپ استرس، یک پودر احمقانه (نوعی اسباب بازی مبتنی بر سیلیکون)، آدامس جویدن همه راه های عملی برای نگه داشتن دست و دهان شماست. بنابراین توجه شما به نقطه دیگری تغییر خواهد کرد.

 

7. یکی از دلایل عادت گزش شما این است که ناخن های شما بیش از حد طول می کشد یا پوست اطراف آن پوست و خراش است. حمل یک جفت گیره ناخن با شما به شما اجازه می دهد تا فورا هر ناخن یا پوستی را که باعث آزار شما می شود را خنثی کنید و دیگر نگران نشتی خود نخواهید بود.

 

8. این ساده ترین و نکته اولیه برای جلوگیری از گزش ناخن است و یک راه موثر برای کودکان و افراد مسن است. اگر ناخن های شما به اندازه کافی مرتب و منظم باشند که شما نمی توانید آنها را نیش بزنید، این عمل دیگر برآورده نمی شود و پس از آن رها کنید.

 

9. با توجه به بزرگسالان و كودكانی كه آموخته اید خواندن كنید، این ممكن است مفید باشد. یادداشت های چسبناک را با محتویات عادت متوقف کردن ناخن بر روی یخچال، کمد لباس و یا هر جای دیگری در خانه خود قرار دهید که به راحتی می توانید ببینید. شما به طور مداوم یادآوری های تکراری را به یاد می آورید و تا حدودی تلاش می کنید تا آنها را دنبال کنید.

 

10. دلایل زیادی برای شما وجود دارد که ناخن های خود را بشویید. با تعیین آنچه شما را الهام می کند این کار را انجام دهید، یافتن راه حل های مناسب برای مقابله با عادت راحت تر خواهد بود. هر گونه عادت می تواند دشوار است به شکستن؛ گزش ناخن استثنایی نیست. شما باید به آرامش و استقامت به طور کامل از این روال استفاده کنید. با این حال، در برخی موارد، ناخن بثورات با اختلالات روانی مرتبط می شود. اگر تلاش کرده اید که گزش را ترک کنید، اما وضعیت بهبود نمی یابد، با مشاوره خود برای دریافت مشاوره به موقع صحبت کنید.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری