لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

برتری های زنان نسبت به مردان

برتری های زنان نسبت به مردان

برتری های زنان

زنان نسبت به مردان برتری های زیادی دارند. برتری های زنان نسبت به مردان که بسیار جالب و خواندنی است در ادامه بیان خواهد شد. تمام این کتاب‌هایی که در مورد فهم و شناخت زنان نوشته شده فقط در مورد حقیقت‌های بیولوژیکی و اجتماعی ِ این جنس لطیف است! مثلا: چرا زنان 2 تا 10 سال بیشتر از مردها عمر می‌کنند. در این مطلب با ما همراه باشید تا برتری های زنان نسبت به مردان که معلوم شده حقیقت دارند برای‌تان بگوییم.

 

زنان رنگهای بیشتری را می‌بینند 

برتری های زنان کدامند؟ آقایان! آیا تا به حال شده که با همسرتان در مورد پرده‌های سفیدی که او اصرار دارد بگوید کرِم یا پوست تخم مرغی هستند بحث کنید؟ خوب است بدانید علتش این است که زنان نسبت به مردها رنگها و شکل‌ها را تقریبا 20 درصد متفاوت‌ می‌بینند.

 

بدن زنان مقاومت کمتری نسبت به الکل دارد 

باور کنید یا نه، حتی باید بگوییم الکل برای زنان خطرناک است، زیرا آنها بیشتر در معرض بیماری‌های کبدی مانند هپاتیت هستند و احتمال اینکه در اثر سیروز کبدی بمیرند بیشتر است. ضمنا زنان نسبت به مردها بیشتر در معرض آسیب مغزی ناشی از الکل، مانند از دست دادن عملکرد مغز و کاهش سایز مغز هستند.

 

زنانی که قدرت باروری بیشتری دارند جذاب‌ترند 

مطالعات گوناگونی نشان داده‌اند که یک زن هر چه با قدرت باروری بیشتری به نظر برسد، جذاب‌تر است. برای همین زنانی که زایمان می‌کنند، اندامی زنانه‌تر پیدا می‌کنند یا زنانی که قرص پیشگیری از بارداری مصرف نمی‌کنند در نظر مردها بسیار جذاب‌ترند. مردها از بوی بدن یک زن و نحوه‌ی حرف زدن او و صدایش، قدرت باروری او را می‌فهمند!

 

زنان در طول عمر خود 2 کیلو رژلب می‌خورند 

تخمین زده شده که زنان در طول عمر خود همراه غذا حدودا 2 کیلو رژلب می‌خورند، که چیزی معادل 533.76 عدد رژلب می‌شود! البته برای بعضی از خانمها این عدد خیلی زیاد است (یا خیلی زیاد نیست!)، پس چرا به طور متوسط 2 کیلوگرم تخمین زده شده؟ چون فرهنگ‌ها و کشورها متفاوت هستند.

 

زنان از ریسک کردن متنفرند 

شاید متوجه شده باشید که زنان نسبت به مردها تمایلی به ریسک کردن ندارند یا در این کار چندان موفق نیستند؛ این یک واقعیت است که پشتوانه‌ی علمی دارد. قشر کمربندی قدامی مغز که مسئول سنجش گزینه‌ها هنگام تصمیم گیری است، در زنان نسبت به مردها بزرگتر است. عده‌ا‌ی عقیده دارند این شیوه‌ی تکاملی است که زنان را محافظه کارتر از مردها ساخته تا قبیله و خانواده‌ی خود را نجات دهند و به فکر جمع آوری غذا باشند و چارچوب زندگی را حفظ کنند.

 

می‌توانند همسرشان را چاق کنند 

عجیب است که خیلی از مردها وقتی ازدواج می‌کنند، چاق‌تر می‌شوند و این می‌تواند کار همسرشان باشد! زنان بعد از ازدواج در حالت «مراقبت کردن» قرار می‌گیرند و این باعث می‌شود همسرشان را بیش از حد تغذیه کنند (با توجه به تمایل‌شان به داشتن یک نیروی دفاعی قدرتمند برای خودشان!). ضمنا زنان به طور ناخودآگاه قصدشان این است که همسرشان را در نگاه سایر زنان کمتر جذاب جلوه دهند!

 

شیک پوشی را به راحت بودن ترجیح می‌دهند 

البته این تمایل و کنجکاوی نسبت به مُد، توضیح علمی ندارد، بلکه بیشتر توجیه اجتماعی و فرهنگی دارد. جامعه‌ و رسانه‌ها قرنهاست که زنان را تحت فشار قرار می‌دهند که خودشان را با استانداردهای خاصی جور کنند، حالا چه در مورد صورت و اندام و چه در مورد لباس و نحوه‌ی پوشش. این اتفاق‌ها باعث می‌شود بیشتر زنان مُد و استایل و … را به راحتی ترجیح بدهند.

 

زنان حس بویایی قوی‌تری دارند 

درست مثل توانایی بیشتر در تشخیص رنگها، زنان نسبت به مردها بویایی قوی‌تری دارند. انسان اولیه به حس قوی بویایی زن نیاز داشت تا به مردش کمک کند غذاهای درست‌تری را برای خانواده انتخاب کند.

 

برتری های زنان نسبت به مردان

برتری های زنان در مقابل مردان

 

سلول‌های مغز زنان فشرده‌ترند 

به طور میانگین، مغز یک زن 9 درصد کوچک‌تر از مغز یک مرد است. اما این تفاوت سایز، تاثیری بر توانایی‌های ادراکی او ندارد زیرا شمارش سلول‌های مغزی در هر دو جنس برابرند، فقط در مغز زنان این سلول‌ها فشرده‌تر قرار گرفته‌اند.

 

زنان قهرمانان ناشناخته‌ی اختراعاتند 

مری اندرسون در سال 1903، برف پاک کُن اتومبیل را اختراع کرد. پوشک بچه یکبار مصرف، دستمال کاغذی، شیشه‌های ضد انعکاس، سطل آشغال پدال دار، ماشین ظرفشویی و بسیاری از اختراعات دیگر توسط زنان انجام شده است.

 

زنان بخاطر مردها کفش پاشنه بلند می‌پوشند 

در قرن شانزدهم، کفش پاشنه بلند وارد مُد زنانه شد تا از مردهایی تقلید کنند که به علامت مردانگی و اعتبارشان کفش‌های پاشنه‌دار می‌پوشیدند!

 

زنان بهتر چهره‌ها را می‌خوانند 

زنان از همان شروع زندگی خود به خوبی می‌توانند چهره‌ها، ژست‌ها و تُن صداها را بخوانند، که همین توانایی باعث می‌شود خوش صحبت‌تر و مدیران بهتری باشند. حتی در میان گروهی از افراد، تمام تعاملات اجتماعی معمولا توسط یک زن آلفا مدیریت می‌شود تا توسط یک مرد آلفا.

 

زنان بیشتر از مردها عمر می‌کنند 

گاهی تافوت طول عمر بین مردها و زنان می‌تواند به یک دهه هم برسد، اما به طور میانگین در تمام دنیا این تفاوت دست کم 2 تا 3 سال است. البته این تنها شامل حال انسان نمی‌شود. اورانگوتان‌ها و شامپانزه‌های ماده نیز بیشتر از نرها عمر می‌کنند.

 

حالا با وجود تمام چیزهایی که در مورد این جنس لطیف می‌دانیم، باز هم رازهای برملا نشده‌ی بسیار زیادی وجود دارد!

جدیدترین مطالب