قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

روانشناسی شکل خوابیدن شما

مجموعه : شخصیت شناسی
روانشناسی شکل خوابیدن شما

رمز و راز هایی در مورد نوع خوابیدن شما 

روانشناسی شکل خوابیدن شما امروزه علم روانشناسی در تمامی زمینه ها پیش رفته است. حتی میتوان از روی نوع خوابیدن یک نفر به شخصیت آن فرد پی برد. امروز میخواهیم مطالب جالب و مهمی را درمورد نوع خوابیدن شما و شخصیتی که از این مدل خوابیدن برداشت میشود، به شما بگوییم. پس این مطلب روانشناسی را از دست ندهید. با ما همراه باشید.

 

حتما میدانید که خواب یکی از مهمترین مسائل در زندگی روزمره است. البته ما برای اینکه بتوانیم در سراسر روز انرژی لازم را داشته باشیم، به خواب نیاز داریم ولی موضوع به این سادگی نیست. به طور برابر، نحوه خوابیدن نیز بر سلامتی و خواب خوب تاثیر دارد.

1. خوابیدن به پشت ، بازوها در کنار

روانشناسی شکل خوابیدن شما

این شکل خوابیدن به گردن و ستون فقرات اجازه استراحت می دهد، به گزارش پرشین وی البته به شرطی که از تعداد بالش زیادی استفاده نکنید. از سوی دیگر افرادی که به این سبک می خوابند بیشتر مستعد خروپف کردن هستند و وقفه تنفسی در خواب نیز بیشتر در آنها مشاهده می شود.

2. خوابیدن به پشت، بازوها در بالا

روانشناسی شکل خوابیدن شما

این شکل خوابیدن به “پوزیشن ستاره دریایی” نیز معروف است. مانند شکل شماره یک، این مدل خوابیدن برای کمر و پشت خوب است ، حال چه بازوها روی بالش باشد و چه خیر. این شیوه برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک صورت و شکنندگی پوست در طول خواب نیز مفید است. ولی همانند مورد پیشین، می تواند به خروپف و مشکلات بازگشت اسید به مری منجر شود. همچنین نگاه داشتن بازوان در بالا می تواند به شانه ها آسیب برساند ، چرا که روی عصب ها فشار بیشتری وارد می آید.

3. صورت رو به زمین

روانشناسی شکل خوابیدن شما

این مدل برای شکم خوب است و به هضم غذا کمک می کند. ولی از سوی دیگر به دلیل وجود بالش، نمی توان تنفس خوبی داشت و مجبورید سر خود را به یک طرف کج کنید، در نتیجه به گردن فشار زیادی وارد می شود و همچنین می تواند منجر به کمر درد شود، چرا که منحنی ستون فقرات به جایی تکیه ندارد.

4. خوابیدن به شکل جنینی

روانشناسی شکل خوابیدن شما

شاید یکی از مضرترین شکل های خوابیدن، این مدل باشد. گرچه خم کردن خود به شکل یک توپ در حالی که زانوها را به داخل شکم و چانه را به پایین خم کرده اید، می تواند خیلی راحت باشد ولی از این مدل خوابیدن اجتناب کنید، چرا که می تواند صدمات بی شماری را به کمر و پشت وارد کند. علاوه بر این می تواند تنفس عمیق را محدود کند ولی از سوی دیگر اگر خروپف می کنید و یا باردار هستید، این شکل می تواند به شما کمک کند.

5. خوابیدن به یک طرف، بازوها در طرفین

روانشناسی شکل خوابیدن شما

وقتی به یک طرف می خوابید و بازوها در دوطرف هستند، ستون فقرات به شکل منحنی طبیعی، استراحت می کند. این شکل خوابیدن برای اجتناب از درد کمر و گردن و وقفه تنفسی در خواب موثر است. ولی در عین حال می تواند به دلیل جاذبه زمین ، روی روند پیرشدن پوست تاثیر سو گذاشته و چین و چروک صورت و افتادگی سینه را به همراه داشته باشد.

6. خوابیدن به یک طرف، بازوها به بیرون

 

روانشناسی شکل خوابیدن شما

همانند شکل قبلی، این سبک خوابیدن مزایای زیادی دارد ولی در عین حال به طرفین خوابیدن، به دلیل فشار روی عصب ها و محدودیت جریان خون، می تواند منجر به شانه و بازو درد شود و این وضعیت اگر بازوها را در بیرون و در روبه روی خود قرار دهید، بدتر نیز می شود.

7. خوابیدن به طرف راست و چپ

روانشناسی شکل خوابیدن شما

هنگام خوابیدن به طرفین بدن، سمت آن تفاوت زیادی در تاثیرات آن دارد. به گزارش پرشین وی برای مثال خوابیدن به سمت راست بدن، می تواند سوزش معده و یا قلب را تشدید کند و خوابیدن به سمت چپ می تواند فشار بیشتری روی ارگان های داخلی بدن از جمله کبد، ریه و معده وارد کند. معمولا زمانی که خانمی باردار باشد، پزشک به او توصیه می کند که به سمت چپ بخوابد، چرا که در این وضعیت جریان خون به جنین ارتقاء پیدا می کند.

8. خوابیدن با کمک بالشش

روانشناسی شکل خوابیدن شما

و در نهایت یک سبک خوابیدن بهتر، این روش است! شما می توانید به بهتر خوابیدن و در عین حال کاهش ایجاد درد ناشی از بد خوابیدن را با کمک بالش بهبود ببخشید. اگر کمر درد می گیرید، بالش را زیر قوس ستون فقرات قرار دهید. همچنین می توانید بالش را بین زانوها قرار داده و یا آن را زیر باسن گذاشته تا از مفاصل مراقبت کنید. بهتر است همه روش ها با بالش را امتحان کنید تا بهترین سبک برای خودتان را پیدا کنید.

 

روانشناسی شکل خوابیدن شما

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری