الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آیا می دانید چرا سوره بقره در قرآن بزرگترین سوره است

مجموعه : مذهبی و دینی
آیا می دانید چرا سوره بقره در قرآن بزرگترین سوره است

آیا می دانید چرا سوره بقره در قرآن بزرگترین سوره است؟ همان طور که می دانید سوره بقره بزرگترین و طولانی ترین سوره قرآن است. سعی کنید همیشه قرآن را بخوانید و از آن آرامش بگیرید. خواندن قرآن باعث ثواب بسیار می شود. در این مطلب می خواهیم بدانیم چرا سوره بقره بزرگترین سوره قرآن شده است.

 

با توجه به اين كه هر سوره، هدف مشخص و معيني را دنبال مي كند و آيات آن، همچون زنجيره اي به هم پيوسته است و سلسله وار در راستاي همان هدف كلي نقش ايفا مي كند، اين مطلب به دست مي آيد كه ممكن است دليل كوچكي يا بزرگي سوره ها از جمله سورة بقره، اتمام سريع بيان و القاي هدف در سوره هاي كوچك و نيازمندي به كلام و گفتار مفصل و وسيع براي رسيدن به هدف و مقصود در سوره هاي طولاني و بزرگ تر باشد. البته مي توان فوايد ديگري را براي كوچكي و يا بزرگي سوره ها بر شمرد مثل تنوع و تسريع يادگيري سوره هاي كوچك به ويژه در ابتداي بعثت كه اغلب مردم خواندن و نوشتن نمي دانستند به راحتي سور كوچك را مي آموختند و حفظ مي كردند.

 

بنابراين، از آن جا كه سوره هاي طولاني مثل بقره،‌ آل عمران و… در اواخر بعثت نازل شده اند، نسبت به سوره هايي كه در ابتداي بعثت نازل شده اند، طولاني تر و مفصل تر هستند.

 

پي نوشت[1] . طباطبايي،  سيد محمد حسين، قرآن در اسلام، مشهد، انتشارات طلوع، ‌بي تا، ص 183، 186.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری