اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس | متن دعای شرف الشمس در مفاتیح

اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس | متن دعای شرف الشمس در مفاتیح

روز شرف الشمس 19 فروردین ماه هر سال است که در اینجا اعمال روز شرف الشمس به همراه متن دعای شرف الشمس در مفاتیح الجنان را می خوانید. اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس را در این مقاله از سایت سماتک باهم مرور خواهیم کرد.

 

اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس

اعمال شرف الشمس عبارتند از: خواندن دعای شرف الشمس که در پایان همین مقاله متن دعای روز شرف الشمس با معنی آورده شده است و همچنین یکی دیگر از اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس، نوشتن دعای شرف الشمس و حزر شرف الشمس می باشد. اگرچه بسیاری از ما «شرف الشمس» را به نام انگشتر یا گردنبند می شناسیم اما شرف الشمس نه سنگ است و نه حتی دعایی که بر روی عقیق زرد می نویسند.

 

شرف یک اصطلاح نجومی است که برای قرار گرفتن ستاره ها در برخی از برج های فلکی و میزان سعادت و نحوست روزها از آن استفاده می شود و اعمال شرف الشمس مختص روز 19 فروردین است. بسیاری از قدیم الایام تا کنون قرار گرفتن هر ستاره را در برج و درجه ای که شرف آن باشد، دارای نوعی از تأثیر دانسته و قرار گرفتن آن در درجه ای دیگر که هبوط آن باشد، را دارای تأثیر دیگری می دانند و گفته اند شرف الشمس هنگامى است که در درجه 19 حمل (فروردین) باشد و باید اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس انجام شود.

 

گفته می شود که هر سال در روز 19 فروردین شرف الشمس خورشید به نقطه خاصی در آسمان میرسد و حالتی معادل شب قدر را ایجاد میکند. در این روز خورشید نسبت به سایر کواکب روی زمین قدرت بیش‌تری دارد و آداب و اعمال روز شرف الشمس 19 فروردین برای همین منظور ذکر شده است. پیش از بیان آداب و اعمال روز نوزدهم فروردین شرف الشمس لازم است با اشکال حرز شرف الشمس که بر روی سنگ عقیق (معمولاً عقیق زرد) حکاکی می شود، آشنا شوید.

اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس | متن دعای شرف الشمس در مفاتیح

آداب نوشتن حرز شرف الشمس در روز 19 فروردین

نوشتن حرز شرف الشمس آداب مخصوص به خود را دارد که یکی از اعمال شرف الشمس در 19 فروردین حکاکی سنگ شرف الشمس است. حرز شرف الشمس که روی نگین و یا عقیق حکاکی می‌شود، آداب خاصی دارد، شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آن‌ها را کلمات مبارکه «الله؛ جمیل؛ رحمن؛ مومن؛ نور» گفته‌اند و به جای نقش از پنج حرف اول آن‌ها به صورت «ا.ج.ر.م.ن» می‌توان استفاده کرد. این نقش 13 حرف دارد 4 حرف از تورات 4 حرف از انجیل و 5 حرف از قرآن کریم است. تصویر جدول یا لوح شرف شمس هم در زیر آورده شده که خواص یکسانی را با نقش حرز دارد.

اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس | متن دعای شرف الشمس در مفاتیح

اعمال حرز حجر شرف الشمس در 19 فروردین

حرز سنگ شرف الشمس باید به درستی انجام شود و اعمال حرز شرف الشمس برای روز 19 فروردین بسیار مهم است:

 

1. اعمال عمومی اذکار مانند طهارت، توجه و غیره رعایت شوند.
2. حتماً در وقت حجر شرف الشمس نوشته شود.
3. از سمت راست شروع به نوشتن حجر شرف الشمس شود.
4. هیچ خطی دوبار کشیده نشود.
5. سوراخ های ستاره و میم و ها و واو بسته نشود.
6. خطوط ابتدا و انتهای ستاره یگدیگر را قطع نکنند.
7. اندازه الف ها یکسان باشد.
8. واو آخر روی تمام نقش کشیده شود.
9. با گلاب و زعفران بر روی نگین زرد یا ورق طلا یا کاغذ زرد حک و نوشته شود.

امیدواریم که حاجاتتان در روز 19 فروردین شرف الشمس و روزی که موکلان خورشید به زمین می آیند، برآورده شوند.

اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس | متن دعای شرف الشمس در مفاتیح

خواص سنگ شرف الشمس

انگشتر یا گردنبند شرف الشمس برای موارد زیر مؤثر است:

ایمنی در سفر
دفع بدی‌ها
حفظ جان
خیر و نیکی
افزایش روزی
آرامش
دفع چشم زخم
برآورده شدن آرزوها
درمان عمومی جسم
افزایش قدرت بدنی
تصفیه دستگاه گوارش
کمک به هضم و جذب غذا، گردش خون

 

دعای روز 19 فروردین شرف الشمس

خواندن دعای روز 19 فروردین شرف الشمس آداب مخصوص به خود را دارید. برای دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین ماه خواص بسیاری ذکر شده که گره گشایی از مشکلات و برآورده شدن حاجت از مهم ترین آنهاست. برای گرفتن حاجت در روز 19 فروردین “شرف الشمس” 2 رکعت نماز حاجت بخوانید و 100 صلوات بفرستید. سپس دعا و حرز آن را بر روی کاغذ نوشته، حاجت خود را نیز در آن ذکر نمایید و کاغذ را در قرآن بگذارید. به یاد داشته باشید که اگر از نگین استفاده میکنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید. اگر روی کاغذ نوشتید آنرا باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید.

اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس | متن دعای شرف الشمس در مفاتیح

متن دعای شرف الشمس در مفاتیح

در این بخش متن عربی دعای روز شرف الشمس در مفاتیح الجنان با معنی و ترجمه فارسی برای روز نوزدهم فروردین آورده شده است:

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم
اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

 

برای گرفتن حاجت در روز شرف الشمس باید در ساعت 11:05 دقیقه صبح الی اذان ظهر روز 19 فروردین 2 رکعت نماز حاجت بخوانید و بعد از آن 100 بار صلوات بفرستید و در انتها دعای شرف الشمس در مفاتیح را روی کاغذ بنویسید و حاجت خود را هم در همان کاغذ قید کنید و کاغذ را در میان قرآن بگذارید. یادتان باشد که نباید کاغذ را باز کنید یا به کسی نشان بدهید. این کاغذ را در چهارشنبه آخر سال در آب روان بیندازید.

اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس | متن دعای شرف الشمس در مفاتیح

متن دعای شرف الشمس در مفاتیح آورده شده است و شما عزیزان می توانید معنی دعای شرف الشمس را هم در مفاتیح الجنان بخوانید. با انجام اعمال روز شرف الشمس در 19 فروردین به بسیاری از حاجت هایتان که مورد قبول پروردگار جهانیان واقع شود خواهید رسید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب