الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

باردار شدن در ماه رمضان چه حکمی دارد

مجموعه : مذهبی و دینی
باردار شدن در ماه رمضان چه حکمی دارد

حکم باردار شدن در ماه رمضان

باردار شدن در ماه رمضان چه حکمی دارد؟ بسیاری از زوجین تمایل دارند که در ماه رمضان باردار شوند و اگر شما می خواهید بدانید که حکم باردار شدن در ماه رمضان چیست در ادامه این مقاله سایت سماتک احکام باردار شدن در ماه رمضان را از دیدگاه اسلام بیان خواهد کرد. در طول ماه رمضان این سوال برای افراد متاهل پیش می‌آید که آیا نزدیکی با همسر و مهمتر از آن باردار شدن در ماه رمضان از نظر شرعی ایرادی دارد؟ آیا روزه بودن خانم‌ها بر انعقاد نطفه تاثیر منفی می‌گذارد؟ در این مقاله به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

 

احکام باردار شدن در ماه رمضان

انجام عمل نزدیکی و آمیزش در روز‌های ماه رمضان و در حین روزه داری حرام است، اما انجام این کار در شب‌های ماه رمضان اشکالی ندارد و حتی نزدیکی کردن در شب اول ماه رمضان مستحب شمرده شده است.

 

شرایط باردار شدن در ماه رمضان

به جز در طول روز که روزه واجب و نزدیکی حرام است، دلیلی بر کراهت در سایر اوقات دیده نشده است و به صرف اقدام برای بارداری، مانع از روزه گرفتن نمی‌شود.

باردار شدن در ماه رمضان چه حکمی دارد

فواید باردار شدن در ماه رمضان

تا اینجا متوجه شدید که نزدیکی کردن در شب‌های ماه رمضان اشکالی ندارد. اما آیا اقدام به بارداری در ماه رمضان جایز است؟ آیا باردار شدن در شرایط روزه داری آسیبی به جنین در حال تشکیل نمی‌زند؟

 

لازم است دقت داشته باشید که اگر زنی از نظر جسمی در سلامت به سر ببرد و بتواند روزه بگیرد، باردار شدن او در ایام روزه داری هیچ آسیبی به جنین وارد نخواهد آورد، مگر این که به تشخیص پزشک بعد از تشخیص بارداری از روزه گرفتن منع شود. در این شرایط بهتر است که خانم ها احکام روزه زنان باردار را بداند تا با خیال راحت به انجام اعمال شرعی اش بپردازد.

 

باردار شدن در ماه رمضان حرام است؟

البته باید در نظر داشته باشید که زمانی اقدام به بارداری کنید که قمر در عقرب نباشد و همچنین در مورد ایام شهادت ائمه معصومین (ع) هم توصیه شده که به احترام شهادت این عزیزان از اقدام به نزدیکی و انعقاد نطفه جلوگیری شود.
حتی بعضی بر این باورند که نطفه‌هایی که در طول ماه رمضان منعقد می‌شوند نسبت به سایر نطفه‌ها از هوش و ذکاوت بالاتری برخوردار هستند.

 

بهترین زمان باردار شدن در ماه رمضان

بهترین زمان برای نزدیکی در ماه رمضان و اقدام به بارداری یک سوم آخر شب است. اگر قصد دارید که در ماه رمضان با همسرتان نزدیکی داشته باشید باید زمان را طوری تنظیم کنید که تا قبل از طلوع آفتاب غسل جنابت را انجام داده باشید.

 

باردار شدن در ماه رمضان چه حکمی دارد

بر اساس روایات معصومین ماه رمضان نسبت به سایر ماه‌های قمری برتری‌های فراوانی دارد و اقدام به بارداری در این ماه از سایر ماه‌ها بهتر است. در طول ماه رمضان هم باردار شدن در نیمه دوم این ماه بیشتر توصیه شده است.

 

باردار شدن در ماه رمضان از نظر پزشکی

از نظر پزشکان با این که خانم‌ها در طول روز‌های ماه رمضان روزه هستند، ولی برای افطار این کم خوری در آن‌ها جبران می‌شود و از نظر تغذیه‌ای و کیفیت تخمک گذاری مشکلی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.

 

باردار شدن در ماه رمضان را از نظر پزشکان و مراجع تقلید در بالا خوانید توصیه می کنیم برای باردار شدن در ماه رمضان حتما از پزشک و مرجع تقلید خود سوال کنید.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری