نیم نگاهی به گذشته

بهترین دعا برای شفای مریض | 20 متن دعای شفای مریض سریع الاجابه

مجموعه : مذهبی و دینی
بهترین دعا برای شفای مریض | 20 متن دعای شفای مریض سریع الاجابه

بهترین دعا برای شفای مریض

دعا برای شفای مریض لاعلاج و سریع الاجابه را در این مقاله خواهید خواند. بهترین دعا برای شفای مریض و بیماری به همراه 10 مورد از مجرب ترین متن دعای شفای مریض سریع الاجابه را در ادامه برای شما عزیزان تهیه و گردآوری کرده ایم. اگر به دنبال دعای سریع الاجابه برای شفای مریض لاعلاج و سرطانی هستید بهترین دعا برای شفای مریض از امامان معصوم، حضرت محمد (ص) و بزرگان دین را در این بخش بخوانید. در این مطلب از سایت سماتک قصد معرفی 20 دعا برای شفای مریض سریع الاجابه از معصومین علیه السلام را داریم.

 

بهترین دعای قرآنی برای شفای مریض

دعای قرآنی شفای مریض ها که برگرفته از آیات قرآن می باشند را در اینجا خواهید خواند. مریضی و بیماری از جمله مشکلاتی هستند که برای عموم مردم در طول عمرشان پیش خواهد آمد و همه انسان‌ها باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کنند. قرائت این هفت دعای قرآنی برای شفای مریض توصیه شده است و آن آیات به شرح زیر است:

 

آیه 57 سوره یونس: «یا أَیهَا النَّاسُ قَدْ جَاءتْكُم مَّوْعِظَةٌ مِّن رَّبِّكُمْ وَ شِفَاء لِّمَا فِی الصُّدُورِ وَ هُدًى وَ رَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ»

آیه 14 سوره توبه: «قَاتِلُوهُمْ یعَذِّبْهُمُ اللّهُ بِأَیدِیكُمْ وَ یخْزِهِمْ وَ ینصُرْكُمْ عَلَیهِمْ وَ یشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِینَ»

آیه 69 سوره نحل: «ثُمَّ كُلِی مِن كُلِّ الثَّمَرَاتِ فَاسْلُكِی سُبُلَ رَبِّكِ ذُلُلًا یخْرُجُ مِن بُطُونِهَا شَرَابٌ مُّخْتَلِفٌ أَلْوَانُهُ فِیهِ شِفَاء لِلنَّاسِ إِنَّ فِی ذَلِكَ لآیةً لِّقَوْمٍ یتَفَكَّرُونَ»

آیه 80 سوره شعرا: «وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ یشْفِینِ»

آیه 44 سوره فصلت: «وَ لَوْ جَعَلْنَاهُ قُرْآنًا أَعْجَمِیا لَّقَالُوا لَوْلَا فُصِّلَتْ آیاتُهُ أَأَعْجَمِی وَ عَرَبِی قُلْ هُوَ لِلَّذِینَ آمَنُوا هُدًى وَ شِفَاء وَ الَّذِینَ لَا یؤْمِنُونَ فِی آذَانِهِمْ وَقْرٌ وَ هُوَ عَلَیهِمْ عَمًى أُوْلَئِكَ ینَادَوْنَ مِن مَّكَانٍ بَعِیدٍ»

آیه 82 سوره اسراء: «وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَ رَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ وَلاَ یزِیدُ الظَّالِمِینَ إَلاَّ خَسَارًا»

 

♣ ♣ ♣

 

ختم سوره انعام برای شفای مریض

ختم سوره انعام برای شفای مریض لاعلاج توصیه شده است و در اینجا روش ختم انعام صغیر به جهت بیمار هفت نفر در نزد بیمار نشسته در یک مجلس هفت نوبت بخوانند هر کدام یک مرتبه و همه یک دفعه شروع کنند هر یک که به لفظ دو جلاله برسند در آیه شریفه «رسل الله» در ما بین دو الله این دعا را بخوانند چون تمام شود شروع به خواندن کنند تا سوره تمام شود. حتم سوره انعام یکی از بهترین دعا برای شفای مریض ها است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم اللهم ارحم جلده الرقیق و عظمه الدقیق و یعوذبک من شدة الحریق یا ام ملدم إن کنت آمنت باللّه الأعظم فلا تأکلى اللحم و لاتشربى الدم و لا تصدعى الرأس، و لا تفورى من الفم و تحوَّلى عنه إلى من یزعم أن مع اللّه إلها آخر فإنه یشهدأن لا إله إلا اللّه وحده لاشریک له و أن محمداً عبده و رسوله».

و هر گاه خواننده خود بیمار باشد به جاى «جلده و عظمه» «جلدى و عظمى» گوید و همچنین سائر ضمایر و افعال.

«بسم الله الرحمن الرحیم اللهم ارحم جلده الرقیق و عظمه الدقیق من شدة الحریق یا ام ملدم إن کنت آمنت باللّه الأعظم فلا تأکلیه اللحم و لاتشربیه الدم و لا تصدعیه الرأس، و تحولى عنه إلى من اتخذ مع الله إلها آخر».

 

♣ ♣ ♣

 

دعای سریع الاجابه برای شفای مریض

سایت سماتک در این نوشتار مجموعه ای از بهترین دعای سریع الاجابه برای شفای مریض ها را برای شما بازدید کننده عزیز گردآوری کرده است. در ابتدا باید به این مسئله اشاره کنیم که با هر زبانی می‌توان با خداوند راز و نیاز کرد و طلب شفای بیمار را داشت، ولی نباید فراموش کنیم که دعا‌های توصیه‌شده که معمولا از زبان علما و پیامبر اکرم و معصومان سفارش شده‌اند نتیجه عملی بسیاری دارد و برای شفای عاجل مریض ها باید خوانده شود. اگر می خواهید بدانید که بهترین دعای سریع الاجابه برای شفای مریض چه دعا‌هایی هستند در این بخش همراه سایت سماتک باشید. متن دعا برای شفای مریض که در این مطلب آورده شده است را بخوانید که بسیار موثر خواهد بود.

 

متن دعا برای شفای مریض از امام صادق (ع)

چند دعا برای شفای مریض از امام صادق علیه السلام نقل شده اند که در ادامه بهترین متن دعا برای شفای مریض را خواهید خواند که منسوب به امام صادق است. از زبان یکی از اصحاب امام صادق (ع) نقل شده که ایشان به امام گفته‌اند، دردی دارم و امام فرموده‌اند:

 

بگو: بسم الله
سپس بر قسمتی که درد دارد، دست بکش و بگو:
اعوذ بعزه الله، و اعوذ بقدره الله، و اعوذ برحمه الله، و اعوذ بجلال الله.
پناه می‌برم به عزت خدا! پناه می‌برم به قدرت خدا! پناه می‌برم به رحمت خدا! پناه می‌برم به جلال خدا!
و اعوذ بعظمه الله، واعوذ بجمع الله، و اعوذ برسول الله،
پناه می‌برم به عظمت خدا! پناه می‌برم به جمع خدا! پناه می‌برم به رسول خدا!
و اعوذ باسماء الله، من شر ما احذر و من شر ما اخاف علی نفسی
و پناه می‌برم به اسم‌های خدا از شر هر چه از آن حذر دارم و از شر هر چه که از آن بر خود بیمناکم!
و هفت مرتبه این‌کار را بکن.

 

♣ ♣ ♣

 

بهترین دعا برای مریض بد حال

متن دعا برای شفای مریض بدحال از امام جعفر صادق علیه السلام در اینجا آورده شده است. بهترین دعا برای مریض بد حال در کتاب عده الداعی {که یکی از کتاب‌های نسبتا معتبر در این زمینه است) ذکر شده و منسوب به امام صادق ع است. امام صادق (ع) فرموده‌اند: زمانی‌که در کنار بستر مریضی هستی، رو به آسمان کن و بگو:

 

اَللّهُمَّ اِنَّکَ عَیَّرْتَ اَقْواماً فى کِتابِکَ
خدایا اقوامى را در قرآنت سرزنش کردى
فَقُلْتَ: (قُلِ ادْعُوا الَّذینَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلا یَمْلِکُونَ کَشْفَ الضُّرِّ عَنْکُمْ وَلا تَحْویلاً)
و فرمودى: بگو معبودهاى باطل خود را جز او بخوانید، که هرگز برطرف کردن زیان را از شما، و گرداندنش را نمى توانند.
فَیا مَنْ لا یَمْلِکُ کَشْفَ ضُرّى وَ لا تَحْویلَهُ عَنّى اَحَدٌ غَیْرُهُ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ
اى که برطرف‌کردن زیان، و گرداندن آن را از من، کسى جز تو (او) نمى تواند، بر محمّد و خاندانش درود فرست.
وَاکْشِفْ ضُرِّى وَحَوِّلْهُ اِلى مَنْ یَدْعُو مَعَکَ اِلهاً آخَرَ
و زیانم را برطرف کن، و به‌سوى آن که معبود دیگرى جز تو را با تو مى‌خواند بگردان،
فَاِنّى اَشْهَدُ اَنْ لا اِلهَ غَیْرُکَ.
که گواهى مى‌دهم معبودى جز تو نیست.

 

بهترین دعا برای شفای مریض | 20 متن دعای شفای مریض سریع الاجابه

 

متن دعای شفای مریض

متن دعای شفای مریض از امام جعفر صادق (ع) است که ایشان فرمود: هر گاه در کنار مریضی بودی، دست خود را بر سر مریض بگذار و این دعای شفای مریض را بخوان:

 

«بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ مِنَ اللَّهِ وَ إِلَى اللَّهِ وَ مَا شَاءَ اللَّهُ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ إِبْرَاهِیمُ خَلِیلُ اللَّهِ مُوسَى نَجِیُّ اللَّهِ عِیسَى رُوحُ اللَّهِ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ص مِنَ الْأَرْوَاحِ وَ الْأَوْجَاعِ بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ عَزَائِمُ مِنَ اللَّهِ لِفُلَانِ بْنِ فُلَانَهَ (نام شخص و مادر او را می برد) لَا یَقْرَبُهُ إِلَّا کُلُّ مُسْلِمٍ وَ أُعِیذُهُ بِکَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ کُلِّهَا الَّتِی سَأَلَ بِهَا آدَمُ فَتابَ عَلَیْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِیمُ إِلَّا انْزَجَرْتِ أَیَّتُهَا الْأَرْوَاحُ وَ الْأَوْجَاعُ بِإِذْنِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ أَلا لَهُ الْخَلْقُ وَ الْأَمْرُ تَبارَکَ اللَّهُ رَبُّ الْعالَمِینَ»

سپس آیه الکرسی و سوره ‏های حمد و معوذتین (فلق و ناس) و اخلاص را هر کدام یک مرتبه و نیز ده آیه از سوره یس بخوان، بعد هم این دعای شفای مریض را بخوان:

«اللَّهُمَّ اشْفِهِ بِشِفَائِکَ وَ دَاوِهِ بِدَوَائِکَ وَ عَافِهِ مِنْ بَلَائِکَ وَ تَسْأَلُهُ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَیْهِ وَ عَلَیْهِمْ أَجْمَعِینَ»

 

♣ ♣ ♣

 

دعای یا من کبس الارض برای شفای مریض

در این مقاله تعدادی از بهترین دعاهای سریع الاجابه برای شفای مریض را خواندید که در این بخش متن دعای یا من کبس الارض برای شفای مریض ها آورده شده است در کتاب “مصباح”، شیخ کفعمی گفته‌اند که وقتی مریض شدی، پس از اقامه‌ یکی از نماز‌های واجب، بر موضع سجده‌ خود دست کشیده و سپس دستت را هفت مرتبه بر جایی که درد دارد بکش و دعای زیر را بخوان:

 

یا مَنْ کَبَسَ الاْرْضَ عَلَى الْمآءِ
اى که زمین را بر آب فشردی،
وَ سَدَّ الْهَوآءَ بِالسَّمآءِ
و هوا را به آسمان بستی
وَاخْتارَ لِنَفْسِهِ اَحْسَنَ الاَْسْمآءِ
و بهترین نام‌ها را براى خویش برگزیدی.
صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست،
وَافْعَلْ بى کَذا وَ کَذا وَ ارْزُقْنى وَ عافِنى مِنْ کَذا وَ کَذا
و با من چنین وچنان کن و روزی‌ام ده، و سالمم بدار از چنین وچنان.

 

♣ ♣ ♣

 

ختم سوره حشر برای شفای مریض لاعلاج

خواندن سوره حشر برای شفای مریضی و بیماری های لاعلاج بسیار توصیه شده است. هرگاه سوره حشر را با خلوص بر بیمار بخوانند انشاءالله شفابخش است. در روایتی از پیامبر (ص)در مورد ختم سوره حشر برای شفای مریض آمده است: هنگام قرائت سه آیه آخر سوره حشر برای شفا پیدا کردن مریض دست را بر سر بگذارید و آیات را قرائت نمایید که این دستور جبرییل است از جانب خداوند و این عمل شفای همه بیماری هاست به جز مرگ.

 

♣ ♣ ♣

 

بهترین دعا برای شفای عاجل مریض

بیماری برای انسان بسیار زجرآور است و در این بخش بهترین دعا برای شفای مریض از امام باقر علیه السلام بیان شده است. بهترین دعای شفای مریض سریع الاجابه را در ادامه این بخش خواهید خواند. زمانی‌ که شخصی بیمار می‌شود، حتما باید به پزشک مراجعه کند و از وضعیت سلامت خود را جویا شود ولی نباید فراموش کنیم که دعا و راز و نیاز با خداوند مهربان در بهبود روند بیماری و شفای زودهنگام، بسیار نتیجه بخش خواهد بود. بهترین دعا برای شفای عاجل مریض از امام باقر (ع) چیست؟ دعایی را از زمانی‌ که امام علی (ع) مریض بوده‌اند و پیامبر (ص) برای عیادت به بستر ایشان رفتند، روایت کرده اند. پیامبر پس از عیادت، به امام علی سفارش می‌کنند که دعای زیر را زمزمه کند:

 

اللهم این سالک تعجیل عافیتک
بارالها! یا عافیتت را تسریع گردان،
او صبراً علی بلیتک
یا به من صبر در بلایت را عنایت کن
او خروجاً الی رحمتک
و یا روح مرا به سوی جوار رحمتت خارج فرما.

 

♣ ♣ ♣

 

متن دعای شفای مریض از امام رضا (ع)

بهترین دعا برای شفای مریض از امام هشتم حضرت موسی الرضا علیه السلام بیان شده است که متن دعای شفای مریض از امام رضا ع را در ادامه خواهید خواند. از حضرت رضا (ع) روایت شده که فرمودند: برای رفع نوع بیماری و مریضی این دعا را بخوانید:

 

«یَا مُنْزِلَ الشِّفَاءِ وَ مُذْهِبَ الدَّاءِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ أَنْزِلْ عَلَى وَجَعِیَ الشِّفَاء»

 

♣ ♣ ♣

 

بهترین دعا برای شفای مریض از پیامبر (ص)

دعای شفای مریض از پیامبر گرامی اسلام در این بخش نقل شده است و بهترین دعا برای شفای مریض از پیامبر (ص) را در اینجا خواهید خواند. خواندن دعا برای شفای مریض در هر زمانی می تواند باعث آرامش بیمار و اطرافیان بیمار باشد و به اذن خدا حتی می تواند باعث بهبود سخت ترین مریضی ها شود. در زبده الدعوات روایت کرده است که رسول خدا (ص) به خانه حضرت فاطمه (س) آمد. امام حسن (ع) را بیمار یافت و این منظره بر آن حضرت خیلی گران آمد. جبرئیل نازل شد و گفت: یا محمد تعلیم کنم تو را دعایی که با آن فرزندت از ناخوشی خلاص گردد، پس خواند:

 

«اللهم لا اله الا انت العلی العظیم ذو السلطان القدیم و المن العظیم و الوجه الکریم

لا اله الا انت العلی العظیم ولی الکلمات التامات و الدعوات المستجابات خل ما اصبح.»

پس حضرت محمد (ص) این دعای شفای مریض از جبرئیل را خواند و دست خود را بر پیشانی امام حسن (ع) گذاشت و شفا یافت.

 

♣ ♣ ♣

 

بهترین دعای سریع الاجابه برای شفای مریض

متن دعای سریع الاجابه برای شفای مریض لاعلاج را در این بخش خواهید خواند. برای شفای مریض دو رکعت نماز حاجت توسل به حضرت جواد (ع) بخواند و بعداً 146 مرتبه بگوید:

«ما شاءَاللهُ لا حَوْلَ وَ لا قُوّهَ اِلاّ بِالله»

اگر در ساعتی که منسوب به آ‌ن حضرت است باشد بسیار مفید و ساعت آن را از نماز عصر تا دو ساعت بعد از آن تشخیص داده‌اند که مورد استجابت است.

 

♣ ♣ ♣

 

متن دعا برای شفای مریض صعب العلاج

بهترین دعا برای شفای مریض صعب العلاج منسوب به حضرت محمد (ص) در این قسمت بیان شده است. سید بن طاووس در کتاب مهج الدعوات، متن دعا برای شفای مریض صعب العلاج را منسوب به پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌داند که به‌ واسطه‌ امام جعفر صادق (ع) بیان شده‌است. مورد استفاده‌ این دعا برای بیماری صعب العلاج و لاعلاج بوده‌ که مجموع پزشکان زمان از درمان آن ناامید شده‌ بودند. گفته‌اند که برای شفای مریض صعب العلاج، بعد از نماز صبح، چهل مرتبه این دعا را بخوانید:

 

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
بنام خداى بخشاینده مهربان
اَلْحَمُدللَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ
ستایش خاص خدا پروردگار جهانیان است
حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ
بس است ما را خدا و نیکو وکیلى است
تَبارَکَ اللَّهُ اَحْسَنُ الْخالِقینَ
تبریک باد بر خداوند که بهترین خلق کننده‌است
وَلا حَوْلَ وَلاقُوَّهَ اِلاَّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظیمِ
هیچ تحول و نیرویی جز به واسطه‌ی خداوند بلندمرتبه و بزرگ وجود ندارد.

 


حتما بخوانید: دعای سریع الاجابه برای دندان درد


 

بهترین دعا برای شفای مریض | 20 متن دعای شفای مریض سریع الاجابه

 

بهترین دعا برای سلامتی و شفای عاجل مریض ها

انسان باید همیشه به یاد مریضان باشد و به همین دلیل در اینجا بهترین دعا برای سلامتی مریض ها را که از شیخ بهایی منقول است آورده ایم. هر کس در روز چهارشنبه شروع کند تا ده روز که آخر آن جمعه باشد و هر روز صد بار با حضور قلب و طهارت بدن این دعای شفای مریض را بخواند، اگر حاجت او برآورده نشود بر من لعنت کند:

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مُفَتِّحَ الاَبواب و یا مُقَلِّبً القُلوبِ و الاَبصارِ و یا دلیلَ المُتَحَیِّرینَ و یا غیاثَ المُستَغیثین

تَوَکَّلتُ عَلَیکَ یا رَبِّ وَاقضِ حاجَتی و اکفِ مُهِمّی

و لا حولَ و لا قُوَّةَ اِلّا بِاللهِ العَلیِ العَظیم

و صلی الله علی محمد و آل محمد و آلِهِ اَجمَعین

 

♣ ♣ ♣

 

متن دعای شفای مریض از آیت الله بهجت

دعای شفای مریض از آیت الله بهجت آمده است که در اینجا حضرت آیت الله هادوی تهرانی در نهم آبان سال 1365 در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)، حضرت آیت الله بهجت برای شفای دخترم این متن دعای شفای مریض سریع الاجابه را به بنده آموختند:

«اللَّهُمَّ اشْفِها بِشِفَائِکَ وَ دَاوِها بِدَوَائِکَ وَ عَافِها بِعَافیَتِک» را سه بار تکرار می کنید و سپس می گویید: «بالامام الکاظم فَإِنِّها أمتک وَ بِنتُ عَبْدِکَ»

این بهترین دعا برای شفای مریضی دخترم شد.

 

بهترین دعا برای شفای مریض که بالغ بر 20 مورد بود را در بالا خواندید. امیدواریم همه مریض ها شفای عاجل پیدا کنند و همچنین توصیه می کنیم اگر بیمار صعب العلاج دارید هم به پزشک مراجعه کنید و هم متن دعا برای شفای مریض ها را که در بالا آورده شد بخوانید. بهترین متن دعای شفای مریض سریع الاجابه از معتبرترین منابع تهیه و تنظیم شده است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب