لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

حکم ازدواج دختر باکره زیر ۱۳ سال

مجموعه : مذهبی و دینی
حکم ازدواج دختر باکره زیر ۱۳ سال

حکم ازدواج دختر باکره زیر ۱۳ سال

مسئله ای که وجود دارد این است که ایا ازدواج دختران باکره در سنین کم امکان پذیر است ؟ ایا می توان با دختر باکره زیر 13 سال نیز ازدواج کنند؟آیا این ازدواج ، ازدواج درستی هست؟ سوال های زیادی در این مورد وجود دارد که در این مطلب بنا به نظریان آیت الله مکارم شیرازی به آن پرداخته شده است.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس و در پاسخ به استفتاء عضو هیأت رئیسه کمیسیون فتوایی درباره ازدواج دختران در سنین پایین صادر کرد.

 

به گزارش سماتک، «سیده فاطمه ذوالقدر» در حاشیه دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با آیت‌الله مکارم شیرازی، درباره ازدواج دختران در سنین پایین سوال کرد و گفت:

 

در حال حاضر طبق قانون ازدواج دختران از سن ۱۳ سال به بالا امکان‌پذیر است. تبصره‌ای در قانون وجود دارد که با اذن ولی، امکان ازدواج دختران زیر ۱۳ سال هم وجود دارد؛ این در حالی است که ما ۴۲ هزار ازدواج زیر سن ۱۳ سال داریم و این مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند.حکم ازدواج دختر باکره زیر ۱۳ سال

آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ به استفتای عضو کمیسیون فرهنگی گفت:‌

من از نظر فتوا این اجازه را نداده و نمی‌دهم.

 

ممکن است در گذشته چنین چیزی جایز بوده؛ اما اکنون به خاطر مفاسدی که دارد تا زمانیکه دختر به بلوغ عقلی نرسد و قدرت تصمیم‌گیری نداشته باشد، اجازه ازدواج ندارد و حکم باطل بودن چنین ازدواجی را می‌دهم.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب