الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

متن های طولانی و بلند برای شب آرزوها

مجموعه : مذهبی و دینی
متن های طولانی و بلند برای شب آرزوها

متن واسه شب آرزوها

اولین شب جمعه ماه رجب را شب آرزوها نامیده اند. اولین شب جمعه ماه رجب باید انسان ها آرزوهایشان را از خداوند متعال درخواست کنند و آنها را روی کاغذ بنویسند. اگر می خواهید در شب آرزوها یک متن در مورد شب آرزوها برای کسی بنویسید با این مطلب سماتک با ما همراه باشید. لیله الرغائب که به شب آرزوها نیز مشهور است، اولین شب جمعه ماه رجب بوده که در روایات شب بخشش بسیار نامیده شده است. در برخی از آموزه‌های اسلامی آمده‌است که در این شب فرشتگان بر زمین نزول می‌کنند تا رحمت الهی را به جامعه بشری عرضه نمایند. شاعران شعرهای زیبایی درباره شب آرزوها سروده‌اند و افرادی که ذوق ادبی دارند، متن در مورد لیله الرغائب نوشته‌اند. در مطلب سماتک متن های زیبای متعدد به مناسبت شب آرزوها بیان شده است که خواندن آنها گرمی خاصی به لحظات بی بدیل شب آرزوها خواهد بخشید. شما را به مطالعه این متن های زیبا برای شب آرزوها دعوت می‌کنیم.

متن های طولانی و بلند برای شب آرزوها

متن ادبی درباره شب آرزوها

 

در شب آرزوها، دست‌هایم را برده‌ام بالا و خدایم را صدا کردم. راستش را بخواهی نمی‌دانم چه می‌خواهی! ولی امشب برای تو، برای رفع غم‌هایت، برای قلب زیبایت و برای آرزوهایت به درگاهش دعا کردم… تو هم آرزو کن؛ گوش‌های خدا پر از آرزوست و دستانش پر از معجزه… شاید کوچکترین معجزه‌اش بزرگترین آرزوی تو باشد. پس آرزویی کن…

♣ ♣ ♣

متن قشنگ برای شب آرزوها

گاهی اوقات حسرت تمام وجودمان را فرا می‌گیرد.حسرت زندگی دیگر. حسرت داشتن یک دوست و یا حسرت لحظه‌های شیرین گذشته. چه زود می‌گذرد. یکسال گذشت.عجب شبی بود خیلی دلم تنگ شده برای آن لحظه‌های شیرین. آن موقع که تنها با تو بودم. تنهای تنها من بودم با تو. هرچه دلم می‌خواست می‌گفتم از دردها و از خوشی‌هایم، از آرزوهایم.در آن حال و هوا بود که معنای زندگی و راحتی را می‌فهمیدم و با تمام وجود تو و با تو بودن را حس می‌کردم. امسال هم می‌خواهم در این شب با او بمانم و سفره دلم را باز کنم. بابت تمام گناهانم عذرخواهی کنم و طلب بخشش از درگاه حضرت حق.دیگه نزدیکه.چند ساعت دیگه بیشتر نمونده. الان توی اتاقم و روی تخت نشستم و فقط و فقط به کارهایی که شب جمعه می‌خواهم انجام بدم فکرمی کنم. راستی نگفتم داستان چیه. این شب جمعه یه شب دیگه است از اون شباست. اولین شب جمعه ماه رجب. شب آرزوها شبی که مدتهاست در انتظارش لحظه‌ها رو می‌شمارم.شب آرزوها شبی که برای تمام بنده‌های خداست به خصوص بنده‌های گناه کار
معاشران گره از زلف یار باز کنید
شبی خوشست بدین قصه اش دراز کنید
گفته است به چنین شبی، شب جمعه اول ماه رجب، مرا بطلب و از من بطلب؛ و باید خواند و باید طلبید و آرزو کرد. ماه عاشقی، ماه مقدمه و ماه مقدم؛ روزهائی که نبض کعبه بدان‌ها می‌تپد؛ السلام علیک یا امیر المومنین.. این شب جمعه – لیله الرغائب یا همان شب آرزوها بقول خودمان – برای من که خیلی وقته رفرش نکرده‌ام، یه رفرش اساسیه و خانه تکانی‌ای که خیلی وقت قبل باید انجام می‌شد و نشده؛ شب زیبائی که از مثل آن مدتها بی‌نصیب بودم و دعوتی که مدتها بود لبیکش نگفته بودم…
در شب آرزوها هزار آرزو دارم و می‌دانم که صدایم را می‌شنود و باز می‌دانم که اجابت خواسته‌ام زودتر از آنی خواهد بود که در دایره تنگ تصورم می‌گنجد.

♣ ♣ ♣

متن غمگین برای شب آرزوها

سپاس، از آن ِپروردگار آرزوها و امیدهاست. خداوند مهربانی که هرقدر از او بخواهیم، خسته نمی‌شود و هرقدر عطا کند، از اقیانوس بی کران نعمت‌هایش کاسته نخواهد شد.
خداوندا، درهای رحمت تو همواره به روی نیازمندان باز است و دست عطایت گشاده، بندگان تو هر زمان که صدایت کنند، پاسخ می‌دهی و اگر خالصانه آرزو کنند، می‌بخشی. امشب اما شب دیگری است؛ شب آرزوهاست. امشب، من تمام دعاها و آرزوهای عمرم را یک جا به درگاهت آورده‌ام. امشب، در پی آنم که به اندازه یک عمر از تو طلب کنم.
امشب از هر کجای این دنیای بزرگ که در بزنی، صاحبخانه برای استقبال می‌آید. با طبقی از آرزوهایی که می‌خواهی… امشب… لیله الرغائب… مراقب آرزوهایت باش…
ضیافت اولین شب جمعه رجب، لیلة الرغائب، خواب خیلی‌ها و آرزوی مردمان بسیاری را تعبیر کرده. به خیال مردمان بسیاری رنگ واقعیت رسانده.خیلی از مردم برای رسیدن به حاجت‌های خود دست به دامان این شب می‌شوند،به ضمانت یک سال انتظار…
امشب چه سیاه باشی و چه سپید،هر چه قدر که ناامید، هر چه که بخواهی از خدا، امیدوار باش به اجابت…
امشب اعانت جستن به فضل و کرمش برای آنکه امید دارد، مباح است…
امشب تمام فرشته‌ها از ثلث شب که بگذرد در میان کعبه به خدا برای بخشش بندگان روزه‌دار رجب دعا می‌کنند…
لیلة الرغائب تو مختاری برای انتخاب آنچه می‌خواهی، برای داشتن گوشه ای از تقدیری که آرزویش را داری، برای آنچه می‌خواهی باشی…
درباره این شب با عظمت پیامبر اکرم(ص) فرمودند: از اولین شب جمعه در ماه رجب غافل نشوید؛ زیرا شبی است که فرشتگان آن را لیله الرغائب می‌نامند. این نامگذاری به این جهت است که هنگامی که مقداری از شب گذشت، هیچ فرشته ای در آسمان‌ها و زمین نمی‌ماند مگر این که در کعبه و اطراف آن جمع می‌شوند.
و به راستی درهای عرش دوباره باز می‌شوند و فرشتگان ندای این الرجبیون سرخواهند داد. این‌گونه است که سفره‌های برکت را می‌گسترانند و در کنار سجاده هر بنده‌ای حضور می‌یابند تا آرزوهای بلندش را به ملکوت برسانند.

♣ ♣ ♣

بهترین متن برای شب آرزوها

لیله الرغائب است و تنها شبی که در سال به نام شب آرزوها لقب گرفته است. در این شب قشنگ آرزوها می‌توانی زیباترین آرزوهای دنیا را انتخاب کنی، رو به پروردگار بایستی و آنها را زمزمه کنی. بعد لبخند خدا را ببینی که به آرزوهای کوچکت نگاه می‌کند تا تو را به آنها برساند و دستت را در دست آرزوهایت بگذارد. شب آرزوها هم که تمام شد، آرزوهایت رفته‌اند به آسمان و تو زندگی قبلی‌ات را آنچنان که بود، ادامه می‌دهی. اما غیر از این، یک راه دیگر نیز پیش رو داری و انتخاب با توست…
می‌توانی نماز شب آرزوها را که خواندی و اعمال لیله الرغائب را که بجا آوردی، کاغذ و قلم به دست بگیری و آرزوهایت را بنویسی. بنویسی تا بخوانی و بدانی تو چقدر وسیع هستی. جایی خواندم: «اگر خداوند آرزویى را در دلت قرار داد بدان كه توان رسیدن به آن را در وجود تو نهاده است!» برداشت من این بود که خودم مسئول آرزوهای خودم هستم، آرزوهایی که در شب آرزوها آنها را خواهم نوشت و برای رسیدن به آنها از خودم تلاش نشان خواهم داد.
بدون آرزو زندگی کردن واقعاً وحشتناک است اما اینکه آرزو کنیم و منتظر باشیم از آسمان آرزویمان را برایمان بفرستند، وحشتناک‌تر است. بجنب که شب آرزوها را از دست ندهی، به آرزوهایت سر و سامان بده و سعی کن تا شب آرزوهای سال آینده به همه آنها رسیده باشی. و آرزوی من… آرزویم برایتان رسیدن به تمام آرزوهایتان است.

♣ ♣ ♣

متن عاشقانه برای شب آرزوها

شب آرزوهاست. اول فکر می‌کنم باید بنشینم و آرزوهای قشنگ قشنگم را لیست کنم. بعد آنها را با دوستانم در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارم. یا حتی می‌توانم عکس نوشته بسازم تا لایک بخورد. دقیقاً همان کارهایی که سال‌های قبل در اولین شب جمعه ماه رجب انجام می‌دادم.
اما… امسال هرچه فکر می‌کنم، دیگر آرزویی ندارم که آنقدرها جذاب باشد تا بشود به اشتراکش گذاشت. آنقدر آرزو کردم که به بی‌آرزویی محض رسیده‌ام. آرزو کرده‌ام جنگ برداشته شود و نشده، آرزو کرده‌ام انسان‌ها با یکدیگر مهربان شوند و نشده، آنقدر آرزو… که… دیگر از آرزو کردن خسته و ناامید شده‌ام.
اما… گفته‌اند از کنار «لیله الرغائب» آسان نگذرید که شبی ارزشمند است، شاید بتوانم اندکی از عربی‌دان بودنم کمک بگیرم و «رغائب» را به چیزی جز آرزو ترجمه کنم. ترجمه‌ای که به دلم بنشیند. رغائب جمع رغیبه است و من ترجمه‌ای مثل: رغبت کردن، متمایل شدن… را می‌پسندم. رغبت می‌کنم که به سوی خدا بروم. آن وقت منِ بی‌آرزو به خاطر اسمِ این شب هم که شده تمایل پیدا می‌کنم که رو به خدا بایستم و بگویم: حتی اگر برآورده کردن آرزوهای من با قضا و قدر تو منافات داشته باشد، یا حتی اگر برآورده کردن آرزوهای من از قرار دادن منظومه شمسی در تخم مرغ هم محال‌تر باشد، باز هم ای خدای خوب و مهربان، من بنده تو هستم، به عبادت تو رغبت دارم و از اینکه تو را دارم، خرسندم.

♣ ♣ ♣

متن کوتاه برای شب آرزوها

در پایان امیدواریم از خواندن متن های زیبای شب آرزوها بهره کافی را برده باشید. اگر می خواهید متن قشنگی در وصف شب آرزوها برای دوستان و همکاران تان بفرستید یکی از متن های طولانی و بلند در وصف شب آرزوها آمده است را از بالا انتخاب کرده و ارسال کنید.

 

مطالب مرتبط:

دعاهای مخصوص شب آرزوها در ماه رجب

کاملترین مجموعه عکس پروفایل برای شب آرزوها و لیله الرغائب

متن زیبا درباره شب آرزوها | متن زیبا راجع به شب آرزوها

شعر زیبا برای شب آرزوها | شعر درباره شب آرزوها

اعمال الهی شب آرزوها (لیله الرغائب)

پیامک لیله الرغائب و شب آرزوها

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری