لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

نماز احیا چگونه خوانده میشود | نحوه خواندن نماز شب احیا

مجموعه : مذهبی و دینی
نماز احیا چگونه خوانده میشود | نحوه خواندن نماز شب احیا

نماز احیا چگونه خوانده میشود

نحوه خواندن نماز شب احیا که یکی از نمازهای مستحبی و پرفضیلت است را در این بخش از سایت سماتک بیان خواهیم کرد و اگر می خواهید بدانید نماز احیا چگونه خوانده میشود با ما همراه باشید. نماز شب احیا یا نماز هفت قل هو الله نمازی است مستحبی که خواندن آن در شب‌ های قدر سفارش شده است. برای شب احیا نمازهای زیادی ذکر شده است که دانستن اینکه خواندن نماز شب قدر چگونه است، اهمیت زیادی دارد. برای خواندن نماز شب احیا بهتر است اعمال نماز شب قدر را بدانید.

 

شیخ عباس قمی در مفاتیح نماز احیا را از علامه مجلسی نقل کرده است. علامه مجلسی نیز در کتاب زاد المعاد بدون ذکرِ سند، حدیثی از پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) نقل کرده است که بر اساس آن حدیث هر کس نماز شب احیا را بخواند و هفتاد مرتبه ذکر استغفار را بگوید، پیش از آنکه از جای خود برخیزد خداوند خود و والدینش را مورد مغفرت قرار می‌دهد و خداوند گروهی از ملائکه را مأمور می‌کند تا برای او حسنه بنویسند و نیز فرشته‌ای که برای او در بهشت درخت بکارد و قصر بنا کند.

نماز احیا چگونه خوانده میشود | نحوه خواندن نماز شب احیا

نحوه خواندن نماز شب احیا

اصلی ترین نماز شب احیا یا نماز هفت قل هو الله، نماز مستحبی است که خواندن آن در شب‌ های قدر سفارش شده است. نماز احیا ۲ رکعت است که به این صورت خوانده می‌شود:

 

در هر رکعت نماز احیا بعد از سوره حمد، نمازگزار باید هفت بار سوره توحید را بخواند و بعد از تمام شدن نماز هفتاد مرتبه ذکر «استغفر الله و اتوب الیه» را تکرار کند. به علت تکرار هفت‌ باره سوره توحید، این نماز به نماز هفت قل هو الله مشهور شده است.

 

حال که متوجه شدید نماز احیا چگونه خوانده میشود می توانید در شب های قدر ماه مبارک رمضان این نماز مشترک شب های احیا را بخوانید و نحوه خواندن نماز شب احیا در این مطلب بیان شد و امیدواریم ما را از دعای خیر خویش فراموش نکنید.

برچسب‌ها: ,

جدیدترین مطالب