تعبیر خواب آسانسور چیست | تعبیر خواب دیدن سقوط آسانسور

تعبیر خواب آسانسور چیست | تعبیر خواب دیدن سقوط آسانسور

تعبیر خواب آسانسور چیست

تعبیر خواب آسانسور در خواب نماد تغییر سطح هوشیاری است و اگر می خواهید بدانید تعبیر خواب آسانسور چیست با این مقاله از سایت سماتک همراه ما باشید. آسانسور تنها اتاق متحرک یک خانه یا ساختمان است. تحرک آسانسور در خواب نماد تغییر سطح هوشیاری و آگاهی و دانش است. پله برقی یا آسانسور تصاویری در خواب‌ها هستند که نمایانگر حرکت و پویایی هستند و به وفور رخ می‌دهند. پس این اصلا اتفاقی نیست که خواب بیننده در دنیای خواب از آن‌ها استفاده می‌کند. در تعبیر حقیقی خواب‌ها به طور اخص جهت حرکت نیز حائز اهمیت است. آیا سفر به پایین است یا رو به بالا؟ آنچه در اینجا ذکر شد نمونه‌هایی از تصاویر احتمالی از آسانسور در خواب است که ممکن است در خواب شما نیز ظاهر شوند.

 

دیدن آسانسور در خواب چه تعبیری دارد

اگر از آسانسور در خواب بخواهید تعبیری معنوی ارائه دهید، این نماد نشانگر فراز و فرودهای زندگی است که همیشه خودتان قادر به کنترل آن‌ها نیستید. اگر می‌خواهید بالا بروید می‌توانید پله‌ها را بپیمایید ، اما با آسانسور این کار قطعا سریع‌تر صورت می‌پذیرد. با وجود این، این تسریع می‌تواند مسافران را دوباره‌ به سطح پایین نیز بکشاند. یک آسانسور می‌تواند قدیمی و درب و داغان باشد یا مدرن و شیک با تعداد زیادی آینه و استیل ضد زنگ و صیقلی. یک آسانسور شیشه‌ای که در نمای بیرونی خانه کار گذاشته شده است این مزیت را دارد که می‌توانید هنگام سواری از دیدن مناظر زیبا لذت ببرید.

 

اگر کسی که خواب می‌بیند در خواب از آسانسور استفاده کند، در نتیجه این مورد به عنوان نشانه‌ای از آن تعبیر می‌شود که او نه تنها می‌خواهد به سرعت در فضا به سمت بالا حرکت کند بلکه برای حرکت صعودی در زندگی نیز تلاش می‌کنند. همچنین تمایل خواب بیننده برای حل سریع مشکلات نیز از طریق تحقیقات خواب مدرن نمادشناسی می‌شود، اما این فقط در صورتی می‌تواند موفقیت آمیز شود که او تلاش بیشتری بکند، تا اینکه همیشه نیازمند استفاده از آسانسوری نباشد که به کمک سایرین کار می‌کند.

 

تعبیر خواب کلی دیدن آسانسور

اگر آسانسور به سمت بالا حرکت می‌کند، در تعبیر خواب این نشانه‌ای از صعود و ارتقاء شخصی نیز هست، که با وجود این به کمک سایرین وابسته است. اگر آسانسوری که در عالم خواب می‌بینیم به سرعت رو به پایین حرکت کند، آن وقت به معنی آن است که خواب بیننده نمی‌تواند تقاضاهای بالاتر و بیشتری را در حال حاضر برآورده کند. اگر آسانسور در زیرزمین توقف کند، این خواب به احساسات آن فرد و آنچه در تاریکی نهفته است مربوط می‌شود.

 

اگر شخص خواب بیننده آسانسوری را در خواب ببیند، در آنصورت بدون قدرت و اراده‌ی خودش رو به بالا، و اما همچنین رو به پایین نیز حرکت می‌کند. در تعبیر روانشناختی این نماد خواب، آسانسور نمایانگر فرایندهای تغییر در زندگی خواب بیننده است که به هر صورت تحت حمایت و کمک دیگران هستند. خواب بیننده احساس می‌کند آسانسور معمولا سریع حرکت می‌کند و تقریبا وزنی ندارد درست مثل موقع پرواز. این احساس در خواب می‌تواند به اعتماد بیش از حد و ایده‌های غیر واقع بینانه اشاره داشته باشد.

تعبیر خواب آسانسور چیست | تعبیر خواب دیدن سقوط آسانسور

تعبیر خواب سقوط آسانسور

تعبیر خواب سقوط آسانسور چیست؟ معبرین غربی سقوط آسانسور در خواب را نشانه وجود بحران در زندگی می‌دانند. افتادن در خواب به طور کلی نشان دهنده ترس از دست دادن امنیت است. تعبیر خواب سقوط آسانسور کابوس وحشتناک و رایجی است که نشانه ترسی غیر قابل کنترل در وجود شماست. این رویا جنبه‌های تاریک شخصیت شما را نشان می‌دهد. مراقب رفتار خود با دیگران باشید و به عواقب صحبت‌های ناپخته خود فکر کنید.

 

تعبیر خواب گیر افتادن در آسانسور

تعبیر خواب گیر کردن در آسانسور چیست؟ اگر در خواب هنگام سواری درون آسانسور گیر بیفتیم این خواب می‌تواند سریعا به کابوس تبدیل شود. ما درون اتاقکی گیر افتاده‌ایم که نمی‌توانیم بالا یا پایین برویم. حتی در کسانی که از تنگنا هراسی رنج نمی‌برند، ترس از مرگ در چنین شرایطی افزایش پیدا می‌کند. این ترس موقعیتی نماد ترس‌هایی است که ما باید برای تکمیل فرایند تغییر و تبدیل‌مان بر آن‌ها غلبه کنیم. اگر آسانسور در خواب گیر کند، در آنصورت خودآگاه ما برای تغییر هنوز آمادگی ندارد.

 

تونی کریسپ:

تعبیر خواب گیر کردن در آسانسور نشانه سرخوردگی، شکست و اضطراب برای بیننده خواب است. شما با محدودیتی روبرو شده‌اید که نمی‌توانید خود را تغییر دهید.

 

معبرین غربی:

گیر کردن در آسانسور هشداری برای غلبه بر مشکلات پیش روست.

 

آنلی بیتون:

اگر خواب ببینید آسانسور در طبقه‌ای ایستاده است و حرکت نمی‌کند، نشانه آن است که حادثه خطرناکی شما را تهدید می‌کند.
اگر خواب ببینید برای سوار شدن به آسانسور به موقع نمی‌رسید، نشانه آن است که از شکست و نومیدی با محافظه کاری می‌گریزید.

 

کتاب سرزمین رویاها:

شما در آسانسور بین دو طبقه گرفتار شده‌اید: شوک.

 

کارل گوستاو یونگ:

اگر در خواب ببینید که آسانسور گیر کرده است و یا نمی‌گذارد از آن خارج شوید نشان دهنده غیر قابل کنترل بودن احساسات شماست. ممکن است شما در مرحله ای از زندگی خود گیر کرده باشید.

تعبیر خواب آسانسور چیست | تعبیر خواب دیدن سقوط آسانسور

تعبیر خواب حضور دیگران در آسانسور

آنچه حتی وضعیت آسانسور را ناخوشایندتر می‌کند، زمانی است که غیر از ما کسان دیگری نیز درون آسانسور هستند. آیا می دانید تعبیر خواب حضور دیگران در آسانسور چیست؟ به ویژه وقتی غریبه‌ها داخل آسانسور باشند، که به خاطر تنگ و کوچک بودن آسانسور ممکن است آن‌ها را لمس کنیم، احساس ناراحتی و تعذب شکل می‌گیرد چون بالاخره هیچ کس دوست ندارد حریم خصوصی‌اش نقض شود. حتی تماس چشمی با غریبه‌ها نیز برای ما ناراحت کننده می‌تواند باشد.

 

همانگونه که در بیداری حضور افرادی غریبه در آسانسور می‌تواند حریم خصوصی شما را تخریب کند در خواب نیز نشانه مثبتی به همراه نخواهد داشت. در واقع حضور دیگران در آسانسور بدین معناست که شما باید افکار و تعاملتان را با اطرافیان بیشتر کنید. خود را برای چالش‌های پیش رو آماده و بر ترس از تماس با دیگران غلبه کنید.

 

در خواب، وقتی غریبه‌هایی درون آسانسور هستند، ما با جنبه‌های قوی و تازه‌ای روبرو هستیم که بخشی از سطح جدید آگاهی و هوشیاری‌مان به حساب می‌آیند. البته، بدون زحمت و تلاش به این سطح نمی‌رسیم، اما در این صورت باید با چالش پیش آمده روبرو شویم و در آسانسور کمک حال یکدیگر باشیم. با وجود این، چنین خوابی می‌تواند به معنی آن نیز باشد که فرد باید با افراد غریبه‌ی بیشتری تعامل و بر ترسش از تماس با غریبه‌ها غلبه کند.

تعبیر خواب آسانسور چیست | تعبیر خواب دیدن سقوط آسانسور

تعبیر خواب پایین آمدن با آسانسور

تعبیر خواب پایین رفتن با آسانسور در خواب چیست؟ اگر آسانسوری که در خواب درون آن هستید رو به پایین حرکت کند، ممکن است نشانگر آن باشد که هنوز با چیزهای تازه در زندگی‌ تان اخت نشده‌اید، مثلا با سطح پخته‌ تری از آگاهی‌ تان. به ویژه وقتی آسانسور سقوط می‌کند می‌تواند نشانه‌ی آن باشد که چیزی در زندگی ما خارج از کنترل است. ما خودمان دیگر نمی‌توانیم تصمیم بگیریم آسانسور را در کجا نگه داریم و بدون معار به اعماق می‌رود. چنین خوابی رابطه‌ی نزدیکی با خواب‌های سقوط یا خواب‌های مربوط به تصادفات هواپیما دارد.

 

آنلی بیتون:

اگر خواب ببینید با آسانسور پایین می‌روید، نشانه آن است که بدبختی باعث دلسردی و نومیدی شما می‌گردد.

 

کتاب سرزمین رویاها:

با آسانسور پایین می‌آیید: بدشانسی شما را محاصره خواهد کرد.

 

کارل گوستاو یونگ:

پایین آمدن در یک آسانسور نماد موانع و مشکلات است و به این معناست که زمین می‌خورید و به واقعیت باز می‌گردید.

تعبیر خواب آسانسور چیست | تعبیر خواب دیدن سقوط آسانسور

تعبیر خواب بالا رفتن با آسانسور

اگر درون یک آسانسور رو به بالا حرکت کنیم، این آغاز سطح جدیدی از هوشیاری و آگاهی است. تعبیر خواب بالا رفتن با آسانسور چیست؟ آسانسوری که رو به بالا حرکت می‌کند در واقع نماد بلوغ، رشد، و پیشرفت از نظر معنوی است. هرچه آسانسور بالاتر برود، رشد ذهنی خواب ببیننده سطح بالاتری خواهد داشت. اگر آسانسور در طبقه‌ آخر توقف کند به معنی آن است که سطح جدید هنوز به طور کامل حاصل نشده است.

 

همچنین اینکه آسانسور در کدام طبقه توقف می‌کند نیز حائز اهمیت است چون عدد اغلب پیام‌های مهمی از ناخودآگاه ما به همراه دارد. تعبیر خواب بالا رفتن با آسانسور در خواب پیشرفت قابل توجه شما را نشان می‌دهد. موفقیت و کامیابی در آینده‌ای نزدیک پیش رویتان قرار خواهد گرفت. از جنبه‌ای دیگر بالا رفتن آسانسور می‌تواند نمادی از مشکل در آینده باشد مشکلاتی که شما می‌توانید با آینده نگری به راحتی از آن‌ها عبور کنید پس نگران نباشید.

 

آنلی بیتون:

اگر خواب ببینید با آسانسور بالا می‌روید، نشانه آن است که در کسب ثروت و به دست آوردن مقام اجتماعی پیروز می‌شوید.

 

کتاب سرزمین رویاها:

با آسانسور بالا می‌روید: موقعیت شمار بهتر می شود و پولتان بیشتر.

 

کارل گوستاو یونگ:

اگر در خواب ببینید که با آسانسور بالا می‌روید نشانگر این است که به اوج مقام، ارزش و به مرتبه بالای خودآگاهی می‌رسید که به جهان از دیدگاه بالا نگاه می‌کنید. اگر آسانسور با سرعتی که از کنترل خارج است به سمت بالا حرکت کند و یا سقوط کند به این معناست که به قدرتی دست می‌یابید که نمی‌دانید چطور با آن کنار بیایید و از مسئولیت‌های جدید خود می‌ترسید.

تعبیر خواب آسانسور چیست | تعبیر خواب دیدن سقوط آسانسور

تعبیر خواب آسانسور بدون حرکت

تعبیر خواب آسانسور بدون حرکت نشان از سکون و یکنواختی در زندگی واقعی دارد. شما بی‌انگیزه و بسیار کم حوصله شده‌اید و نیاز به تغییر یا جرقه‌ای در زندگی خود دارید. به اطرافتان نگاه کنید و ببینید چه چیزی می تواند باعث تحرک شما گردد. اگر عاشق کاری هستید و هیچ وقت فرصت انجام آن را نداشته‌اید هم اکنون زمان طلایی انجام آن فرا رسیده است. هیجان می‌تواند چرخه یکنواختی زندگیتان را در هم شکند.

 

تعبیر خواب پیاده شدن از آسانسور

البته که تعبیر کردن درست آسانسور به مقصد حرکت نیز بستگی دارد. به محض آنکه درهای آسانسور باز می‌شوند، ما به سطح جدیدی رسیده‌ایم. بالاترین سطح وقتی حاصل می‌شود که شما بیرون هستید و محیط دوستانه و خوشایند است. اگر همچنان درون ساختمان هستیم، یعنی هنوز به انتهای سفر رشد معنوی‌مان نرسیده‌ایم.

تعبیر خواب آسانسور چیست | تعبیر خواب دیدن سقوط آسانسور

تعبیر خواب خراب شدن آسانسور

آسانسور خراب در خواب نشانه دردسر و گرفتاری است. اگر در خواب ببینید که آسانسور یک وری می‌رود نشانگر این است که تلاش‌های شما نتیجه عکس خواهد داد و در رابطه یا کارتان به جایی نمی‌رسید.

 

تعبیر خواب بالا و پایین رفتن با آسانسور

دیدن آسانسور در خواب به تعبیر برخی از تحلیلگران خواب و رویا تغییر حالات روحی یا مرکز توجه فرد را نشان می‌دهد. به طور مثال شما برای انجام کاری غرق در فکر کردن شده‌اید. این حالت احتمالا منجر به دیدن آسانسور در خواب خواهد شد. بالا و پایین رفتن در جایگاه اجتماعی، پستی و بلندی‌های عاطفی، احساس سبک شدن یا حس سقوط همگی از حالاتی است که دیدن آسانسور را در پی خواهد داشت. از نقطه نظری دیگر آسانسور به این معنای است شما از محیط اطراف خود کاملا آگاه هستید هر رویدادی که در اطراف شما رخ می‌دهد متوجه آن خواهید شد. آسانسور تنها نقطه‌ای از ساختمان است که همیشه در حال حرکت است بنابراین رابطه‌ای مستقیم با سطح هوشیاری و آگاهی بیننده خواب دارد.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب