مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

روز جهانی غذا در 24 مهر هر سال مصادف با 16 اکتبر میلادی در کلیه کشورهای جهان جشن گرفته می شود پیام تبریک روز جهانی غذا و همچنین مقاله در مورد روز جهانی غذا در ادامه این بخش تهیه و گردآوری شده است.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

مقاله در مورد روز جهانی غذا

بیست و چهارم مهر ماه، برابر با شانزدهم اکتبر، سالروز جهانی غذاست. در این روز، سازمان های بین المللی، به انگیزه برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست، تلاش می کنند.

روز جهانی غذا، تلنگری برای بیداری وجدان های به خواب رفته و روز هم دردی با گرسنگانی است که از ابتدایی ترین حق زندگی، یعنی غذا محرومند. در قرن حاضر، سوء تغذیه، در بیشتر جوامع، به ویژه کشورهای جهان سوم، بحرانی جدی به شمار می آید. سوء تغذیه یا به عبارتی هرگونه انحراف از تغذیه طبیعی که موجب عدم دسترسی بدن به مواد اصلی و اساسی غذایی می شود، یکی از دلایل مهم بیماری های جسمانی و روانی است. فقر، یکی از عمده ترین علل سوء تغذیه در جهان است. از آنجایی که جامعه سالم زیربنای توسعه هر کشوری است یکی از راه‌های نیل به این اهداف برخورداری از تغذیه سالم است که در اختیار قرار دادن اطلاعات لازم در مورد مواد غذایی به افراد جامعه تا حدودی در این زمینه مؤثر است. این اطلاعات توسط برچسب‌هایی به ‌منظور مشخص کردن هویت محصولات روی بسته بندی‌ها درج می‌شود که اطلاعاتی از تاریخ تولید و انقضاء گرفته تا مواد تشکیل دهنده را در بر می‌گیرد.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس نوشته روز جهانی غذا

با توجه به طرح تحول سلامت و سیاست های وزارت بهداشت در خصوص اطلاع رسانی و افزایش فرهنگ مصرف کنندگان مواد غذایی و آشامیدنی، سازمان غذا و دارو اقدام به تدوین دستورالعمل درج نشانگر رنگی تغذیه ای بر روی محصولات غذایی و آشامیدنی نموده است . ایران جزء معدود کشورهایی است که نسبت به اجرای طرح مذکور بر روی برچسب محصولات غذایی و آشامیدنی اقدام نموده است و به زودی کلیه محصولات غذایی و آشامیدنی دارای نشان گر رنگی تغذیه ای (چراغ راهنمای تغذیه ای) بر روی طرح برچسب خواهند بود.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس های روز جهانی غذا

از آنجا که چربی، قند و نمک سه ماده‌ای هستند که مصرف زیادشان بیماری‌ زا است، بنابراین برای مراقبت بیشتر چراغ راهنمای تغذیه‌ ای روی محصولات غذایی طراحی شده است. نشانگرهای رنگی تغذیه ای به منظور افزایش آگاهی مصرف کننده گان و اصلاح الگوی مصرف جامعه بر روی برچسب محصولات خوراکی تدوین شده است. محصولات خوراکی عرضه شده باید مطابق ضوابط و قوانین سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولید و دارای پروانه ساخت معتبر باشند. هدف از نشانگرهای رنگی کمک به مصرف کننده به منظور شناسایی ویژگی های تغذیه ای محصول است تا با توجه به شرایط جسمی و نیازهای شخصی، انتخاب آگاهاهانه داشته باشد. در این طرح با عنوان چراغ راهنمای تغذیه‌ای که در بر گیرنده نشانگرهای رنگی روی محصولات است، میزان چربی، قند و نمک در هر ماده غذایی مشخص می‌شود. نشانگرهاي رنگي در سه رنگ سبز، زرد و قرمز، روي محصول غذايي درج مي‌شوند. رنگ قرمز نشان‌ دهنده مقدار بالاي ترکيب مورد نظر (مثلا چربي ترانس يا نمک) است، رنگ زرد نشان‌دهنده مقدار متوسط و رنگ سبز هم نشان‌دهنده مقدار کمي از ترکيب مورد نظر می باشد. هرچه نشانگرهاي سبز يک محصول غذايي بيشتر و نشانگرهاي زرد و قرمز آن کمتر باشند، يعني آن محصول سالم‌تر است.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

مقاله درباره روز جهانی غذا

بیست و چهارم مهر ماه، برابر با شانزدهم اکتبر، سالروز جهانی غذاست. در این روز، سازمان های بین المللی، به انگیزه برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست، تلاش می کنند. استفاده از تجربیات، نحوه تغذیه، انتقال فن آوری از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه، موجب رونق و پیشرفت در صنعت مواد غذایی در ملل جهان سوم می شود. روز جهانی غذا، تلنگری برای بیداری وجدان های به خواب رفته و روز هم دردی با گرسنگانی است که از ابتدایی ترین حق زندگی، یعنی غذا محرومند.

 

غذا، نیاز اولیه بشر

غذا، از ابتدایی ترین نیازهای انسانی و بلکه تمام موجودات زنده است و نقش اساسی آن، انکار ناشدنی است. اشباع غریزه گرسنگی، از آغازین روز آفرینش تاکنون، همراه آدمی بوده، به طوری که می توان گفت پیشرفت های شگفت انسان در عرصه صنعت و کشاورزی، مدیون پاسخ به همین غریزه ساده و ابتدایی است.

در قرآن نیز به این نیاز بدنی انسان توجه شده و نام برخی از سوره ها با خوراکی ها شروع می شود. در برخی آیات، گاه به خواص برخی خوردنی ها اشاره شده و در برخی دیگر، به حیواناتی که سازنده خوردنی های مناسب و مطبوع آدمی است، اشاره گردیده است. در بعضی آیات، آنجا که از نعمت های بی مانند بهشتی سخن به میان آمده، از خوردنی ها و میوه هایی یاد شده که طبعا برای انسان و رشد قوای جسمانی و عقلانی او مفید هستند.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

مواد غذایی در قرآن

اسلام، دینی جامع و کامل است که به تمام ابعاد زندگی انسان توجه کرده و قرآن، این کتاب هدایتگر، راه و رسم زندگی را به انسان ها نشان داده است. در قرآن در مورد غذا آمده است: «ای مردم! از مواد غذایی حلال و پاکیزه ای که سفره گسترده زمین در اختیار شما قرار داده بخورید». برای کشف و استفاده از مواد غذایی گوناگون، بشر باید در نقاط زمین به سیر و سیاحت بپردازد. از این رو در قرآن می خوانیم: «خداست که زمین را برای شما رام کرده، پس در کرانه های آن سیر کنید و از آنچه در زمین در اختیار شما می نهد بخورید».

انسان باید به مواد غذایی و خوراکی خود نظر افکند و آنها را مورد مطالعه قرار دهد تا دریابد کدام یک برایش سودمند و کدام یک زیان بخش است؛ چنان که خداوند در آیه ای می فرماید: «انسان باید به غذای خویش بنگرد».

 

تهیه غذا، وظیفه دینی

در اسلام، فعالیت اقتصادی برای تأمین نیازها و بهره مندی از خوراک و وسایل آسایش، وظیفه ای دینی دانسته شده است و سیره پیامبران، پاکان و صالحان به شمار می آید.

سخنان امام صادق علیه السلام نمونه هایی از این سفارش مهم است:

مقرر شده که دست یابی به نان میسّر نباشد، جز با نیروی کار و تلاش، و این، نیازمند تحمل رنج ها و مشقت هاست.

در تأمین زندگی و برآوردن نیازها تنبلی مکن و کسل نباش، وگرنه بار زندگی ات بر دوش دیگران می افتد.

آن دسته از مردم که در خانه می نشینند و برای دست یابی به غذا و خوراک نمی کوشند، درخواستشان از خدا درباره تأمین زندگی به اجابت نمی رسد.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

غذا و سیره امام هشتم علیه السلام

روزی خادمان حضرت رضا علیه السلام گرد هم جمع شده بودند و میوه می خوردند. وقتی سیر شدند، میوه های باقی مانده را بیرون ریختند. حضرت رضا علیه السلام فرمود: «سبحان اللّه ! اگر شما سیر شدید و بی نیاز هستید، عده ای نیازمند هستند. غذاهای باقی مانده را بیرون نریزید و آن را به نیازمندان بدهید».

همچنین در مورد نحوه غذا خوردن و رسیدگی به نیازمندان در سیره امام رضا علیه السلام آمده است: آن حضرت هنگامی که می خواست غذا بخورد، دستور می داد سینی بزرگی کنار سفره بگذارند. سپس از هر غذایی که در سفره بود، از بهترین آنها برمی داشت و در آن سینی می گذاشت و بعد سفارش می فرمود آنها را برای نیازمندان ببرند.

 

دریا، منبع مهم غذایی

دریا، منبع مهمی برای ادامه حیات انسان و همه موجودات به شمار می رود و قرار گرفتن دریا در خدمت بشر، یکی از نعمت های بزرگ خداوند است. از جمله سرمایه های ارزشمند موجود در دریا، انواع ماهی هاست که آدمی امروز بخش مهمی از پروتئین های غذایی خود را از آن به دست می آورد. ویژگی مهم این ذخایر آن است که بدون هیچ گونه رنج و مشقتی برای پرورش آن، در دسترس انسان قرار دارد. در قرآن به نعمت دریاها چنین اشاره شده است: «او کسی است که دریا را مسخر شما ساخت تا از آن گوشت تازه بخورید». اکنون که جمعیت کره زمین رو به افزایش است و منابع غذایی خشکی ها، پاسخگوی این همه جمعیت نیست و خطر کمبود مواد غذایی جهان را تهدید می کند، دانشمندان بیشتر متوجه دریاها شده اند و چشم امید خود را به آن دوخته اند تا از راه پرورش انواع ماهی ها، بتوانند این کمبود را به مقدار قابل توجهی برطرف سازند.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

آداب غذا خوردن

دین اسلام، کامل ترین دین الهی برای تمام شئون زندگی انسان، رهنمودها و توصیه های مناسبی دارد. بر این اساس، برای خوردن نیز احکامی آورده که رعایت آنها بر هر فرد مسلمان لازم و ضروری است. اسلام بدن انسان را مانند مرکبی برای روح او می داند و به نوع تغذیه و سلامت بدن، توجه ویژه ای دارد. برخی از این آداب عبارتند از:

ـ دست ها را قبل و بعد از غذا بشویید.

ـ به هنگام غذا خوردن بسم اللّه و بعد از غذا الحمداللّه بگویید.

ـ وقتی اشتها به خوردن دارید بخورید و زمانی که هنوز اشتها به خوردن وجود دارد، از خوردن دست بکشید.

ـ غذا را فوت نکنید.

ـ غذا را خنک میل کنید؛ زیرا که در غذای داغ برکت نیست.

ـ کوچک گرفتن لقمه، خوب جویدن و نگاه نکردن به صورت دیگران به هنگام صرف غذا از دیگر دستورهای غذایی اسلام است.

 

تعادل در مصرف

بدن انسان را می توان به یک موتور تشبیه کرد. همان طور که هر ماشینی به سوخت احتیاج دارد، بدن انسان نیز به غذا نیازمند است. بدن با مصرف غذا نیروی لازم را برای گرما و انجام کار تأمین می کند و مواد لازم را برای رشد و ترمیم بدن فراهم می سازد. نیاز انسان به غذا، یکی از نیازهای ذاتی اوست که مهم ترین عامل بقا و طول عمر آدمی به شمار می آید. نیاز به غذا همیشگی است. از این رو، انسان مجبور است برای به دست آوردن غذا و برطرف ساختن گرسنگی بکوشد. تغذیه صحیح و متعادل، نه تنها پدیده رشد را میسر می سازد و به تندرستی و طول عمر می انجامد، بلکه با تأثیر بر روی اعصاب و روان، سبب رشد فکر و نیروهای روانی می گردد. امام صادق علیه السلام در حدیثی به این مسئله چنین اشاره می کند: «اگر آدمیزاد در غذای خود جانب اعتدال را رعایت کند، هرگز بیمار نمی شود».

 

زیاده روی ممنوع!

سرزنش پرخوری و زیاده روی در مصرف غذا، یکی از اعجازهای پزشکی قرآن است که چهارده قرن پیش به آن اشاره کرده است. پرخوری، آثار سوءِ فراوانی بر جسم و روح و روان می گذارد. در قرآن می خوانیم: «از نعمت های خداوند بخورید و بیاشامید، ولی اسراف نکنید که خداوند اسراف کنندگان را دوست ندارد». احادیث فراوانی نیز در سرزنش پرخوری وجود دارد. امام باقر علیه السلام فرمود: «دورترین مخلوق از خدا، کسی است که شکمش پر باشد». اسراف مصداق های گوناگونی دارد؛ مانند خوردن بیش از حد، زیاده روی در خوردن یک نوع غذا، زیاده روی در برآوردن تمام خواسته های نفس، خوردن لقمه حرام، ضایع کردن غذا، مصرف ناقص غذا و….

 

مصرف گوشت

حیوانات، یکی از مهم ترین و مفیدترین منابع غذایی برای بشر هستند. دین مبین اسلام هم در مورد مصرف گوشت، توصیه هایی کرده و مقدار اندک مصرف آن را، لازم می داند.

از نظر علمی نیز گوشت به مقدار کم، تقویت کننده قلب، محرک فعالیت های کبد و نگاهدارنده نیرو و توان حیاتی است، ولی مصرف زیاد آن، موجب مسمومیت تدریجی و فرسودگی دستگاه های گوناگون بدن می شود. ازاین رو، در اسلام از زیاد خوردن گوشت نهی شده و حضرت علی علیه السلام فرموده است: «شکم های خود را گورستان حیوانات نسازید».

 

بهداشت مواد غذایی

بهداشت مواد غذایی، مسئله بسیار شایان توجهی در علم تغذیه به شمار می آید. در کنار نوع استفاده و چگونگی بهره گیری از مواد غذایی، رعایت بهداشت در مصرف و نگه داری غذا نیز اهمیت خاصی دارد و در این زمینه، دانشمندان به مطالعه و تحقیقات گسترده ای پرداخته اند.

از مهم ترین اقدامات بهداشتی هر جامعه ـ که بخش عمده آن سلامت و ایمن سازی از بیماری هاست ـ دست یابی به موفقیت هایی در زمینه بهداشت تغذیه است. تأمین مواد غذایی سالم و متناسب، برنامه ریزی برای بهبود وضع تغذیه، آموزش های لازم در زمینه مسائل غذایی و پیش گیری از سوء تغذیه، اموری هستند که نقش تعیین کننده ای در بهداشت فردی و اجتماعی و سلامت افراد جامعه دارند.

اسلام با دیدی موشکافانه در مورد بهداشت مواد غذایی، توصیه هایی درباره استفاده از غذاهای مفیدی مانند عسل، شیر و نهی از گوشت مردار، گوشت خوک و خوردن خون دارد.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس نوشته روز جهانی غذا

مصرف مواد غذایی آماده شده، عامل اصلی افزایش شدید میزان چاقی و بیماری های مزمن در جهان است. این گونه معضلات و بیماری های گوناگون، بیشتر در مردم شهرنشین دیده می شود. مصرف غذاهای نیروبخش و متنوع در شهرها زیاد است. بدین منظور، باید مهارت های اولیه پخت و پز و روش آشپزی سالم را فراگرفت تا بتوان میوه های تازه، سبزی ها و انواع خوراکی ها را به صورت سالم مصرف نمود.

 

سوء تغذیه و گرسنگی

در قرن حاضر، سوء تغذیه، در بیشتر جوامع، به ویژه کشورهای جهان سوم، بحرانی جدی به شمار می آید. سوء تغذیه یا به عبارتی هرگونه انحراف از تغذیه طبیعی که موجب عدم دسترسی بدن به مواد اصلی و اساسی غذایی می شود یکی از دلایل مهم بیماری های جسمانی و روانی است. فقر، یکی از عمده ترین علل سوء تغذیه در جهان است.

مشغولیت ذهنی هشتاد درصد از مردم جهان، دست یابی به غذاست. کمبود غذا و مواد غذایی مورد نیاز بدن برای بسیاری از مردم جهان به مشکلی بزرگ و اساسی تبدیل شده است. با آلودگی و تخریب محیط زیست، مسائل گوناگونی به وجود می آید که در کاهش منابع غذایی جهان مؤثر است. گرما و خشکسالی، فرسایش خاک، کاهش نزولات جوی، بارش باران های اسیدی و سیاست های ستمگرانه بعضی از کشورهای قدرتمند در برابر کشورهای در حال توسعه، از عوامل گرسنگی و سوء تغذیه مردم جهان به شمار می آیند.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

پیام تبریک روز جهانی غذا

امروز روز جهانی غذا است. گفتم که دهنت آب بیفته شکموو!

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس نوشته های روز جهانی غذا

یارو میره خونه دوستش ناهار بهش کنگر میدن شام بهش اسفناج میدن صبحانه روز بعد نون و سبزی : یارو میگه :برا ناهار زحمت نکشین خودم میرم پشت خونه میچرم

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

اس ام اس به مناسبت روز جهانی غذا

مادری در شب شنبه برای فرزندش نوشت:
پسرم،
یک صبحانه
یک ناهار
و یک شام را تجربه کردی
از این پس تا اخر هفته، همه وعده ها، گرم شده ی همیناس

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

جوک خنده دار روز جهانی غذا

روز جهانی غذا رو بهت تبریک میگم گشنه!

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

اس ام اس روز غذا

روز جهانی غذا:
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم.
(سازمان گشنگان عالم)

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

مقاله در مورد روز جهانی غذا

تیکه کلام های جدید(به مناسبت روز جهانی غذا):
گشنه نباشی جوون!
شکمت روز گشنگی نبینی!
الهی سیر شی مادر!
الهی گشنه از دنیا نری مادر!

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس نوشته روز جهانی غذا

بياين واسه همدردى با مردم تركيه ناهار استانبولى بخوريم.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

متن زیبا به مناسبت روز جهانی غذا

به مامانم میگم مامااااان چرا ناهار چیزی درست نکردی
میگه ناراحتی یا از خانواده left بده یا block کن 😐
ی همچین خانواده ب روزی داریم ما…!!!

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

اس ام اس روز جهانی غذا

غضنفر میره سفره خونه میگه: آقا نیمرو چنده؟ یارو میگه: ۱۲۰۰. غضنفر یه کم فک می کنه می گه: ببخشید غذای دست دوم ندارید؟

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

روز جهانی غذا 2019

ز اتاق در اومدم رفتم اشپزخونه،به مامانم میگم مامان جون ناهارم رو میدی بخورم.
گفت واسه تو ناهار درست نکردم!!!؟؟
گفتم یعنی چی؟
گفت:برو ناهارتو دانلود کن با بچه های گرو ه دور همی بخورید..!

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

مطلب درباره ی روز جهانی غذا

يك نفر ميميره ميره بهشت

روز اول ناهار نان وپنيرو خيار ميدن
روزدوم نان و پنيرو هندوانه ميدن
روز سوم ماست وخيار ميدن.

میگه برم جهنم ببينم اونجا چه خبره
ميبينه ناهار قورمه سبزى وسوپ غذا مفصله .

مياد به دربان جهنم ميگه چرا جهنم ناهار قورمه سبزى دارند اما ما هرروز حاضرى ميخوريم

ميگه دلت خوشه برا چهار نفر تو بهشت كه نميتونيم ديگ بالا وپایین كنيم.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

روز جهانی غذا مبارک باد

ویکتور هوگو میگه: آینده از آن گشنگان عالم است! پس به خودت امیدوار باش گشنه.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

روز جهانی غذا سال 98

تسلیم مزه مطلوب غذاهای چرب، شیرین و سرخ شده نشوید و برای سلامتی خود ارزش قائل شوید.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

مقاله در مورد روز جهانی غذا

با حفظ وزن مناسب سلامتی خود را تضمین نمائید.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

روز جهانی غذا در مهد کودک

بزرگترين کمکى که مردا ميکنن بعد از ناهار اينه که با صداى بلند به خانومشون ميگن:
حالا بيا بعدا ميشورى!!

اصن من نابود اينجور همکارى آقايون تو خونه ام

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

روز جهانی غذا برای کودکان

آقا ديروز سر ظهر از بيرون اومدم خونه
طبق معمول از مامانم پرسيدم
ناهار چى داريم؟

در كمال تعجب به جاى كوفت بهم گفت عدس پلو عزيزم!?!؟
من يه لحظه فكر كردم خونه رو اشتباه اومدم وقتى كه مطمئن شدم درست اومدم
درخواست ويديؤ چك دادم ديدم نه واقعا صحنه درست بود.

آيا به نظر شما اين ربطى به خونه تكونى چند ماه ديگه نداره؟
خدایــآ کـــمـــک×_×

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

مقاله درمورد روز جهانی غذا

روز جهانی غذا را با مصرف درست غذا و جلوگیری از اسراف پاس داریم و هنگام دور ریختن غذا به فکر گرسنگانی که این غذا می توانست آنها را از مرگ نجات دهد، باشیم.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

اس ام اس تبریک روز جهانی غذا

رعایت دو اصل تعادل و تنوع در مصرف موادغذایی در هر شرایطی ضروری است.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس نوشته روز جهانی غذا

در برنامه غذایی روزانه از گروه های اصلی مواد غذایی بطور متنوع و متعادل استفاده کنید.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

اس ام اس خنده دار روز جهانی غذا

مجری: این چیه میخوای بفروشی؟
فامیل: اون درِ ماسته
مجری: درِ ماسته!؟
فامیل: بَرَ، چشتونو گرفته؟
مجری: کی درِ ماست میخره آخه؟
فامیل: اونایی که با عجره ناهار میخورن بعد در ماستشونو بر میدارن میندازن سطر آشغار، اونا برای اینکه اگه نصف ماستشون زیاد مونده باشه کپک نزنه، این دَرو میخرن میزارن روش که از آفت جوروگیری بشه.
مجری: حالا این چند هست؟
فامیل: خریداری شما؟ میخوای؟
مجری: مثلاً
فامیل: باید زنگ بزنم بپرسم
مجری: به کی زنگ بزنی!؟
فامیل: زنگ بزنم ببینم اَران چند شده، تو همین ثانیه، چون ثانیه به ثانیه داره میره بارا.
مجری: در ماسته این!
فامیل: آقا من اینو به شما بفروشم خودم نمیتونم بخرم!

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس نوشته های روز جهانی غذا

مامانم واسه غذا درست کردن از تکنيک رونالدينيو استفاده ميکنه
صبح ديدم مرغو از فريزر در آورده

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس زیبای روز جهانی غذا

تغذیه صحیح سلامت و نشاط را به ارمغان می آورد.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس پروفایل روز جهانی غذا

ذائقه افراد از کودکی شکل می گیرد علاقه به غذاهای سالم را از این دوران در ذائقه کودک پرورش دهید.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

متن بلند روز جهانی غذا

در بيمارستان ها وقت شام و ناهار ، غذاها خيلي متفاوت است .
به يك نفر سوپ، چلوكباب و دسر مي دهند
و به يك كسي فقط سوپ مي دهند

و به يك نفر حتي سوپ هم نمي دهند و مي گويند كه فقط آب بخور

به يك كسي مي گويند كه حتي آب هم نخور

جالب است كه هيچ كدام از اين بيماران اعتراض ندارند

زيرا آنها پذيرفته اند كه كسي كه اين تشخيص ها را داده است طبيب است و آن كسي كه طبيب است حكيم است .

پس اگر خدا به يك كسي كم داده يا زياد داده ، شما گله و شكوه نكنيد كه چرا به او بيشترداده اي و به من كمتر داده اي .
اين كارها روي حساب و حكمت است

خدایا به داده و نداده ات شکرت

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

به مناسبت روز جهانی غذا

یکی از خوبی های ماه رمضون اینه که دیگه وقتمون رو الکی هدر نمیدیم برای ناهار خوردن…

اون وقت هم میزاریم برای اینترنت….

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس بازیگران در روز جهانی غذا

دیروز کـــه مهمون داشتیم

بعد ناهار گفت ببخشید دستشویی دارید؟

گفتم نه برو تو باغچه زیر اون درخته کارتو انجام بده !

اخه اینم شد سوال؟؟

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

16 اکتبر روز جهانی غذا

امروز ظهر ناهار عدس پلو داشتيم ،
نه اينکه بد مزه باشد ، من دوست ندارم …
ناهار نخوردم ، يک تکه خربزه با دست گاز زدم و رفتم سر ِ درسم ، بقيه هم ناهارشان را خوردند رفتند پي ِ کارشان …
خيلي اتفاق خاصي نيفتاد !
نه بقيه تب کردند که من ناهار نخورده ام نه من از گشنگي مُردم …
حالا من اگر عدس پلو را به زور مي خوردم برنج و عدس و آب و روغن را که حرام مي کردم هيچ ، هر قاشقي هم که پايين مي دادم عذاب مي کشيدم …

اگر از تنهايي رنج مي بَريد خواهشا به عدس پلو قانع نشويد ، برويد بگرديد غذاي مورد علاقه تان را پيدا کنيد ، مثلا زرشک پلو با مرغ …
اين که از سر تنهايي وارد يک رابطه با کسي شويد که خيلي دوستش نداريد ، هم خودتان را عذاب مي دهيد و هم طرف مقابلتان را حرام مي کنيد …
هميشه به خاطر نياز هايتان دست به هر کاري نزنيد ،
هيچ وقت عدس پلو را بخاطر گشنگی نخوريد.

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

مقاله زیبا به مناسبت روز جهانی غذا

يه بار اومدم كارت غذاي دانشگامو شارژ كنم، به جا ٥ تومن، ٥٠ تومن كارت كشيدم
الان ٦ساله درسم تموم شده، هنوز ناهار ميرم دانشگاه

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

پیامک روز جهانی غذا

ساعتها زیر دوش به کاشی های حمام خیره می شوی !
غذایت را سرد می خوری !
ناهار ها نصفه شب ، صبحانه را شام !
لباسهایت دیگر به تو نمی آیند، همه را قیچی می زنی !
ساعتها به یک آهنگ تکراری گوش می کنی و هیچ وقت آهنگ را حفظ نمی شوی !
شبها علامت سوالهای فکرت را می شمری تا خوابت ببرد !
تنهایی از تو آدمی میسازد که دیگر شبیه آدم نیست ، روزهای من اینگونه و شبهایم اصلاً نمیگذرد…

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

عکس نوشته انگلیسی روز جهانی غذا

شما سر سفره ناهار پاشو برو با لگد بزن به کابینت یه قاشق نمی افته،
ولی کافیه شب بشه،
تو اتاقتی میخوای بری اشپزخونه
هنوز نرسیدی سه تا فنجون شکسته

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

مقاله روز جهانی غذا

در سالن غذاخوری دانشگاهی در اروپایک دانشجوی دختر با موهای قرمز که از چهره‌اش پیداست اروپایی است،سینی غذایش را تحویل می‌گیرد و سر میز می‌نشیند. سپس یادش می‌افتد که کارد و چنگال برنداشته، و بلند می‌شود تا آنها را بیاورد.
وقتی برمی‌گردد، با شگفتی مشاهده می‌کند که یک مرد سیاه‌پوست، احتمالا اهل ناف آفریقا (با توجه …به قیافه‌اش)، آنجا نشسته و مشغول خوردن از ظرف غذای اوست!
بلافاصله پس از دیدن این صحنه، زن جوان سرگشتگی و عصبانیت را در وجود خودش احساس می‌کند.
اما به‌سرعت افکارش را تغییر می‌دهد و فرض را بر این می‌گیرد که مرد آفریقایی با آداب اروپا در زمینۀ اموال شخصی و حریم خصوصی آشنا نیست.
او حتی این را هم در نظر می‌گیرد که شاید مرد جوان پول کافی برای خرید وعدۀ غذایی‌اش را ندارد.
در هر حال، تصمیم می‌گیرد جلوی مرد جوان بنشیند و با حالتی دوستانه به او لبخند بزند. جوان آفریقایی نیز با لبخندی شادمانه به او پاسخ می‌دهد.
دختر اروپایی سعی می‌کند کاری کند؛ این‌که غذایش را با نهایت لذت و ادب با مرد سیاه سهیم شود.
به این ترتیب، مرد سالاد را می‌خورد، زن سوپ را، هر کدام بخشی از تاس کباب را برمی‌دارند،
و یکی از آنها ماست را می‌خورد و دیگری پای میوه را. همۀ این کارها همراه با لبخندهای دوستانه است؛
مرد با کمرویی و زن راحت، دلگرم‌کننده و با مهربانی لبخند می‌زنند.

آنها ناهارشان را تمام می‌کنند. زن اروپایی بلند می‌شود تا قهوه بیاورد.
و اینجاست که کمی آنورتر پشت سر مرد سیاه‌پوست، در کنار میز بغلی کاپشن خودش را آویزان روی صندلی پشتی می‌بیند،
و ظرف غذایش را که دست‌نخورده و روی آن یکی میز مانده است.!!!!!

مقاله در مورد روز جهانی غذا | پیام تبریک و عکس نوشته روز جهانی غذا

توضیح پائولو کوئلیو:
من این داستان زیبا را به همۀ کسانی تقدیم می‌کنم که در برابر دیگران با ترس و احتیاط رفتار می‌کنند و آنها را افرادی پایین‌مرتبه می‌دانند.
داستان را به همۀ این آدم‌ها تقدیم می‌کنم که با وجود نیت‌های خوبشان، دیگران را از بالا نگاه می‌کنند و نسبت به آنها احساس سَروَری دارند.
چقدر خوب است که همۀ ما خودمان را از پیش‌داوری‌ها رها کنیم، وگرنه احتمال دارد مثل کوته فکران رفتار کنیم؛
مثل دختر بیچارۀ اروپایی که فکر می‌کرد در بالاترین نقطۀ تمدن است،
در حالی که آفریقاییِ دانش‌آموخته به او اجازه داد از غذایش بخورد .

جدیدترین مطالب