متن روز دانش آموز برای پسرم | پیام تبریک روز دانش آموز به پسرم

متن روز دانش آموز برای پسرم | پیام تبریک روز دانش آموز به پسرم

متن روز دانش آموز برای پسرم مناسب برای فرزند شماست که در یکی از مقاطع تحصیلی دبستان یا دبیرستان مشغول به تحصیل است. زیباترین متن تبریک روز دانش آموز برای پسرم را در این مقاله از سایت سماتک تهیه و گردآوری کرده ایم که اگر شما والدین عزیز به دنبال یک متن پیام تبریک روز دانش آموز به پسرم هستید توصیه می شود با سماتک همراه باشید.

 

متن روز دانش آموز برای پسرم

پسرم روز دانش آموز مبارک و امیدوارم سال های سال زیر سایه من و پدرت زنده و شاداب بمانی. این متن روز دانش آموز برای پسرم که امید زندگی من و پدرش است را برایت می فرستیم تا بدانی تا برای جامعه ات چقدر ارزش داری. سایت سماتک به مناسبت فرا رسیدن ۱۳ آبان بهترین متن تبریک روز دانش آموز برای پسرم و فرزندم را در ادامه این بخش تقدیم حضورتان خواهد کرد که امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

♦ ♦ ♦

پسر عزیزم تو یک دانش آموز عزیز برای ایران زمین هستی و هیچ‌گاه از خود ناامید نشو و بدان که هر انسان برای خود منحصر به فرد و خاص است. پسرم روز دانش آموز فرا رسیده است پس استعدادها و موهبت‌هایی را که داری کشف کن و بیاموز که چگونه آن استعدادها و موهبت‌های الهی را در راهی استفاده کنی که برای تو و دیگران مفید باشد. تلاش کن هر روز باارزش‌تر شوی و به این باور برسی که تو لیاقت فتح بلندترین قله‌های موفقیت را داری. این گونه است که موفقیت نیز به دنبال تو خواهد آمد. به امید آنکه روزی وجود پسر دانش آموز من مایه افتخار و مباهات کشور باشد پسرم روزت مبارک.

♦ ♦ ♦

تبریک روز دانش آموز به پسرم

فرزندم سیزدهم آبان روز دانش آموز، روز شکوه باورهاست و در این روز عاشقی را دوباره تمرین کن و باید سبز شوی در برابر دشمن سرخ، خود را فدایی دین کن، روز زرین دانش آموز است؛ پسرم تو نیز دانش آموزی آفتابی باش، با توی دانش آموز ایران بهار می‌ماند پس تو بمان سبز و انقلابی باش، باش مثل فهمیده شهید بابصیرت همچون قمریانی که بی‌ریا رفتند، مثل آنان که در چنین روزی پر گشودند و تا خدا رفتند، سروهایی که در برابر حق سجده کردند و رو سپید شدند، غزل سرخ عشق را خواندند لاله لاله، همه شهید شدند، واژه واژه شدند جاری تا واژگون شد خطوط استکبار، پای طاغوت را قلم کردند و سرودی شدند معنادار، روز دانش آموز روزی از جنس روزهای خداست و قدر آن قدر لیله القدر است، برکاتش برای ما این روز پر بها مثل غزوه بدر است، پس بیا تا توان به تن داری حرمتش را بدار پسرم، تا همیشه شعارت این باشد من به این انقلاب پابندم پسرم روز دانش آموز مبارک.

♦ ♦ ♦

پسر دوست داشتنی من

تو بهترین دانش آموز هستی
شکست خوردن و زمین افتادن یک اتفاق است
اما تسلیم شدن و از جای خود بلند نشدن یک انتخاب
نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود

پسر عزیزم ۱۳ آبان روز دانش آموز مبارکت باشد.

♦ ♦ ♦

والدین دانش آموزان پسر و دختر دوست دارند فرزندانشان، تلاش آنان را در راه تربیت و آموزش خویش، نادیده نگیرند. اگرچه آنان همواره از روی عشق و علاقه، در این راه فداکاری می‌کنند و هیچ منّتی هم ندارند؛ ولی فرزند دانش آموز نباید سپاسگزاری و حق‌شناسی از والدین خود را فراموش کنند. یک دانش آموز خوب و موفق همواره به یاد دارد که در دامان چه پدر و مادر مهربانی پرورش یافته و بزرگ شده است و در صورتی که والدین پسران دانش آموز نبودند به جایی که در آن قرار دارد هرگز نمی رسید. از سوی دیگر، ادب در برابر استاد نیز، نشان کمال یک دانش آموز پسر است. فروتنی در برابر استاد، دستور خرد و وجدان و سفارش پیامبر خدا، اولیای دین و همه ی خردمندان و فرهیختگان است. پسرم دانش آموز عزیزم تو باید بکوشی همواره قدرشناس والدین و آموزگاران دلسوز خود باشی؛ سیزدهم آبان بر تو مبارک باد ای دانش آموز سخت کوش و پرتلاش.

متن روز دانش آموز برای پسرم | پیام تبریک روز دانش آموز به پسرم

پسرم روز دانش آموز مبارک

سیزدهم آبان، روز دانش آموز نامیده شده است. توجه به دانش آموزان پسر و دختر، از دو نظر اهمیت دارد؛ اول آن که آنان قشر گسترده ای از جمعیت کشور را در بر می گیرند و دیگر این که آنان آینده سازان کشور هستند و چگونگی گذران این دوره از زندگی، تأثیر بسیاری بر شیوه زندگی آنان در آینده می گذارد. بنابراین، برای داشتن جامعه‌ای پویا و پیشرو، باید پسران نوجوان و سالم شاداب سازنده و خلاق پرورش دهیم. اگر جوانان و نوجوانان دانش آموز به محبت و احترام پدر و مادر، آموزگاران، مربیان و دوستان خود اطمینان داشته باشند، پیوسته به عوامل سازنده آسایش و استراحت خویش نیز اعتماد کامل پیدا خواهند کرد؛ پس وظیفه همه است که به آنان اهمیت داده و مورد احترامشان قرار دهند و ای پسرم بدان من و پدرت نیز به تو دانش آموز که آینده ساز فردا هستی افتخار میکنیم روزت مبارک.

♦ ♦ ♦

دانش آموز باید بیش از هر چیز دیگر، درباره کسی که سرمایه علمی‌اش را از او به دست می‌آورد و حسن خلق و آداب و رفتار خود را زیر نظر او می آموزد، مطالعه و بررسی کند. باید استادی را به عنوان الگو انتخاب کرد که از اهلیت و شایستگی کامل برخوردار است. پسرم توی یک دانش آموز هستی و نباید شیفته و فریفته فزونی آگاهی های علمی کسی گردی که از نظر تقوا و دین‌داری و ویژگی‌های اخلاقی، نقص‌های آشکاری دارد؛ زیرا زیان چنین فردی به دین و اخلاق تو فرزند دانش آموز من بسیار شدید است. پسرم تو باید از استاد الگوی خود؛ شهامت‌، رشادت و ایستادگی در برابر حق را فرا بگیری و بتوانی او را در تمام ابعاد زندگی الگو قرار دهی و تک بعدی پیشرفت نکنی پسرم روز دانش آموز رو بهت تبریک میگم و برای تو آرزوی موفقیت دارم.

♦ ♦ ♦

متن ادبی در مورد روز دانش آموز برای پسرم

امروز روز خوب دانش آموز است روز خوب ۱۳ آبان، روز وحدت روز پيروزی در تمام پهنه ايران، نوجوانان وطن آن روز يک زبان فرياد سر دادند، از قفس مرغ رهايي را بار ديگر بال و پر دادند، آسمان ميهن از آنان با شکوه و پاک و آبی شد، نور دانش، تيرگی را برد روز ، روز آفتابی شد، با همين دستان کوچک باز ميهن ما می‌شود آباد، سال‌روز دانش آموزان روز خوب ما گرامی باد، مرغ دانش می‌گشايد بال با تلاش دانش آموزان ، آسمان زيبا و زيباتر می‌شود با پرچم ايران روز دانش آموز را به پسرم و تمام دانش آموزان ایران اسلامی شادباش می گویم از طرف مادرت…

♦ ♦ ♦

پسرم اکنون تو یک دانش آموز هستی و بدان که دوستان تو، در کامیابی یا شکست و عقب ماندگی توی دانش آموز، نقش بزرگی ایفا می‌کنند. همنشینی با دوستان درس‌خوان، جدی، آگاه، با انگیزه و پاک تو را در مسیر زندگی و درس به راه درست و موفقیت‌آمیز هدایت می‌کند و همین خصلت های والا را در تو نیز به وجود می‌آورد دوستان خوب نقاط منفی اخلاقی خود را از بین می‌برند و بر ویژگی‌های مثبت و خوب یکدیگر می‌افزایند. پسرم روز دانش آموز مبارک و بدان که همنشینی تو با دوستان وقت گذران، بی اراده و بی‌علاقه به درس و بی‌فکر تو را به تباهی می کشانند و آینده تاریک و مبهمی را برای تو که اکنون دانش آموز نمونه شده ای رقم خواهند زد؛ پس لطفا مراقب باش فرزندم روز دانش آموز مبارک.

♦ ♦ ♦

پسرم پیشاپیش روز دانش آموز را به تو تبریک می گویم و بدان که اوقات فراغت از مسائلی است که با برنامه‌ریزی می‌توان از آن بهره بسیاری برد. بذر درخت تنومند موفقیت‌های فردای توی دانش آموز باید امروز کاشته و مراقبت شود. کسی که ارزش سرمایه وقت خود را نشناسد، گرفتار افسوس و حسرت خواهد شد. دانش آموز عزیزم تو می‌توانی با تدبیر خود در امروز، از حسرت خوردن در آینده و هدر رفتن فرصت‌های طلایی جلوگیری کنی و پیشاپیش ۱۳ آبان روز دانش آموز مبارک.

متن روز دانش آموز برای پسرم | پیام تبریک روز دانش آموز به پسرم

متن روز دانش آموز مبارک برای پسرم

ای سيزدهم آبان، تو را خوب می‌شناسم. تاريخ ميهنم در اين روز تلالويی خدايی دارد. روزی كه سرزمينم، مردم کشور، جوانانم از رهبر خود جدا افتادند و دگر روز دانش آموزان وطنم صف به صف ، با اراده‌ای از جنس آهن، نماز عشق را به جماعت اقتدا كردند و در برابر ظلم و ستم جامعه سر خود را در برف فرو نکردند. پس ای دانش آموز خودت رابشناس و بدان که باید بیدار باشی و هوشیار تا روز سیزده آبان برای همیشه روز پرافتخار دانش آموز باقی بماند.

♦ ♦ ♦

پسرم بدان که امروز، روزی است كه جوانان ايرانی، شرف و عزت و استقلال را به خود هديه دادند و از استعمارگران غرورشان را پس گرفتند. امروز روزی است كه نوجوانان و دانش آموزان ايران که هم سن و سال تو بودند، از جان گذشتگی و رشادت شان را به جهانيان نشان دادند و با خونشان انقلاب را تثبيت كردند و در برابر ظلم و ستم سکوت نکردند. پسرم امیدوارم تو هم مثل آن دانش آموزان رشید باشی و راه انان را ادامه دهی و در برابر ناعدالتی و ظلم سکوت نکنی. ايران در سيزدهم آبان درخشيد و هر يک از تشعشع های اين درخشش مدیون يک پسر دانش آموز ایرانی بود. درخششی كه هنوز ادامه دارد و از فروغ آن ايران درخشان است. روز دانش آموز را به تو و برادرت تبریک میگم و براتون همیشه دعا میکنم.

♦ ♦ ♦

فرزندم تو دانش آموز نوجوان امروز و آینده‌ساز فردا هستی، چه دلهره‌های دلکش و اضطراب‌های غریبی است این ترانه رویش و این عطش بی‌امان دانستن. قدر پرسش‌هایت و قدر سردرگمی‌هایت در پاسخ درست را خوب بدان. پسرم بگذار آسان و بی‌کم و کاست، شعله های کوچک اندیشه و احساس در توی دانش آموز شکوفا شود. بگذار تا روح پاک تو در آنتوان جوانی خوب را از بد تشخیص دهد. پسر عزیزم باشد که در آینده، افتخار کشور عزیزمان باشی و قدم‌های مهمی در سربلندی آن در دنیا برداری روزت مبارک.

♦ ♦ ♦

تبریک روز دانش آموز به فرزند پسر

در شب ۱۳ آبان ۱۳۴۳، صدها کماندو به همراه مزدوران ساواک به منزل امام در قم حمله‌ور شدند ایشان را دستگیر و به تهران منتقل کردند و سپس با یک هواپیمای نظامی ایشان را به ترکیه تبعید کردند. این سرآغار هجرتی بود که ۱۴ سال بعد پیروزی انقلاب اسلامی را به بار آورد و بهانه ای شد که من روز دانش آموز را به بهترین پسر دنیا تبریک بگم / از طرف مامان و بابا.

♦ ♦ ♦

دانش آموز ایرانی حماسه‌های بزرگی را در عرصه نبرد، تولید دانش و خودباوری و خودسازی رقم زده است. او قلبی دارد که هزاران بار خورشید امید در آن طلوع کرده است. او چشمی دارد که توکل آشناتر از آن نیافته است و صدایی دارد که جز حرف حق و عدالت چیز دیگری از آن به گوش نرسیده است. به امید آنکه اهداف فرداهای کشور ما توسط شما برآورده شود و کشوری پاک و عادل برای خویش و هم‌نوعان خویش بسازید پسرم روز دانش آموز مبارک.

♦ ♦ ♦

پسرم پنجمین سال دانش آموز شدنت را تبریک می گویم و بدان که من همیشه تو را دوست دارم. فرزندم تو باید بدانی که وظیفه دانش آموز ، تنها فراگیری محتوای علمی دروس و داشتن نمره های عالی نیست، بلکه توجه به رشد شخصیت، کشف استعدادهای نهفته، تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس نیز از وظایف یک دانش آموز است. پسرم بدان که فقط دانش آموزان باهوش و بیدار می توانند در کنار تحصیل، بذر باور را در زمین بارور دل‌ها بیفشانند و نهال ایمان را در بوستان جان خود بکارند تا در سال‌های آینده شاهد شکفتن شکوفه صداقت، شهامت و خدمت بر شاخسار وجودشان باشند. پسر عزیزم باشد که توی دانش آموز و دوستانت روزی برای کشور خود افتخارآفرین شوید.

♦ ♦ ♦

اس ام اس تبریک روز دانش آموز به پسرم

تقدیم به پسرم، دانش آموز نمونه و شاگرد اول مدرسه: فرزندم روز دانش آموز، فرصتی برای تجدید عهد با قلم، کتاب و دین و دانش است. دانش آموزی که قدر گوهر خویش را بشناسد و ارزش زندگی و زمان را بداند، مجاهدی است که در سنگر دانش به ستیز با جهل، تاریکی و بی‌مسئولیتی می‌پردازد. پسرم دانش آموز متعهد و بیدار ایرانی باید در کنار درس و علم، برای ادب و هوشیاری اجتماعی نیز سهمی بزرگ قایل شود و تک بعدی پیشرفت نکند. آینده درخشان هر دانش آموز تنها در گرو نمره های عالی در مدارس و دانشگاه نیست، بلکه دانش آموز باید به چیزهای دیگری مانند معنویت، خداشناسی و انسان دوستی نیز بیاندیشد و پیشاپیش ۱۳ آبان روز دانش آموز مبارک.

♦ ♦ ♦

پسرم امروز ۱۳ آبان است و میخواهم بدانی که من از تو راضی هستم و تو باید بدانی که روز سیزدهم آبان ماه اتفاقات بزرگی در تقویم جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده است، از تبعید حضرت امام خمینی رحمه الله به ترکیه ۱۳ آبان ۱۳۴۳ و کشتار دانش آموزان در سال ۱۳۵۷ ش توسط رژیم شاه تا تسخیر لانه جاسوسی و روز مبارزه با استکبار جهانی در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۵۸، اما سیزدهم آبان ماه به نام روز دانش آموز نام گذاری شده است. میدانی چرا؟ چون توی دانش آموز سرمایه مملکت هستی و باید به دشمن اجازه ندهی وارد حریم تو و میهن عزیزمان ایران شود.

متن روز دانش آموز برای پسرم | پیام تبریک روز دانش آموز به پسرم

پیام تبریک روز دانش آموز به پسرم

زیباترین مطلب در مورد روز دانش آموز ۱۳ آبان را در بالا خواندید و در این بخش قصد داریم زیباترین پیام تبریک روز دانش آموز به پسرم را برایتان آماده کنیم که امیدواریم متن در مورد پسرم روز دانش آموز مبارک مورد رضایت تان قرار گیرد و در صورتی که با ما همراه باشید در اینجا متن تبریک روز دانش آموز به پسرم را خواهید خواند که می توانید در روز سیزدهم آبان تقدیم به فرزندتان کنید.

♦ ♦ ♦

تقدیم به پسرم … جان برای عرض تبریک روز دانش آموز ۱۳ آبان

عزیز دل مادر، باید بدانی که ناگزیر فردای انقلاب به دست دانش آموزان امروز سپرده خواهد شد و نسل جوان باید از همان سرچشمه زلالی بنوشد که دانش آموزان در روز سیزدهم آبان نوشیدند و باید از همان منبعی بهره گیرند که الهام‌بخش آن دانش آموزان با شهامت بود. دانش آموزان بازوان پرتوان و باغبانان باغ انقلابند؛ پس ای باغبانان فردای اسلامی، مبادا غفلت کنید آفت‌ها در کمین هستند تا میوه‌های باغ را از بین ببرند. لذا بر شماست که باغ را از خطر بارهای مسموم و سمی و آفات در کمین نشسته پاس بدارید و این باغ را به گلستانی برای همه تبدیل کنید. باید بدانید که این هدف تنها با همت و تلاش نسل جوان و دانش آموز کشور محقق خواهد شد و روزت مبارک.

♦ ♦ ♦

پیام تبریک روز دانش آموز برای پسرم

روز ۱۳ آبان که در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده است و یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است و این موضوع ۱۳ آبان را به یکی از موثرترین و به یادماندنی روزهای تقویم کشور ما تبدیل کرده است و بهترین بهانه برای من است تا سیزدهم آبان روز دانش آموز را به فرزند عزیزم تبریک و شادباش بگویم.

♦ ♦ ♦

۱۳ آبان یک روز معمولی در تقویم ما نیست. روز دانش آموز، تنها یکی از عناوینی است که در تقویم روز ۱۳ آبان نوشته شده است. اتفاقات مهم دیگری نیز در این روز سرنوشت‌ساز اتفاق افتاده است. تسخیر سفارت آمریکا توسط دانشجویان و تبعید امام‌خمینی نیز از جمله اتفاقاتی است که در این روز به وقوع پیوسته و اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست پسرم روز دانش آموز مبارک.

♦ ♦ ♦

فرزندم تو امروز یک دانش آموز نوجوان هستی و همانطور که میدانی دانش آموزان، فردای این کشور را می سازند و همواره باعث افتخار مردم خود بوده‌اند. امروزه نیز آنچه برای دانش آموز مسلمان ایرانی، با اهمیت تلقی می‌شود، آمیختن دانش با دین و تعهد و تخصص است. داشتن هر یک از این دو به تنهایی مانند پریدن با یک بال است که سرانجام آن تنها سقوط و شکست است. دانش آموز بیدار دل و روشن ضمیر میهن اسلامی، تک‌بعدی زندگی نمی‌کند و هرگز از علم، بتی در برابر دین نمی‌سازد و به علم پرستی گرفتار نخواهد شد. برای دانش آموز ایرانی آن چه اصالت دارد، ایمان، معنویت، عدالت و کرامت انسانی است و فرا رسیدن سیزده آبان روز دانش آموز را به پسرم تبریک و تهنیت می گویم.

 


حتما بخوانید: زیباترین دل نوشته های 13 آبان روز دانش آموز


 

متن روز دانش آموز برای پسرم | پیام تبریک روز دانش آموز به پسرم

پروفایل روز دانش آموز مبارک به پسرم

سیزده آبان روز فریاد بود و روز شهادت، روز مشت‌های گره کرده امت. روز فتح بود، روز خروشیدن روح‌های پاک. روز جرقه و روز آتش بود. روز فریاد و اعتراض و اعتصاب و تحصن بود. روز واشکفتن گل امید و روز گریه خورشید بود آن روز روز دانش آموز بود.

♦ ♦ ♦

ما دانش آموزان ایران هستیم شاد و خندان، می‌آییم به دبستان می‌آموزیم قرآن، با تحصیل و تهذیب و ورزش نمی‌کنیم هرگز لغزش، با کوشش و با دانش ما هستیم یک ارتش، الگوی ما باشد شهید فهمیده فداکار بیاموزیم در این ره درس ایمان و ایثار، شعار دانش آموز هم‌فکری هم‌زبانیست، با کودکان ایران، هم‌دل و مهربانیم ۱۳ آبان روز دانش آموز مبارک باد.

♦ ♦ ♦

پسر خوبم دانش آموز کسی است که در پی دانش آموختن است . او تشنه دانستن است و می‌داند که برای فتح فرداهای روشن بدون دانایی و توانایی ممکن نیست و در حصار تنگ کتاب‌های درسی محدود نمی‌ماند و آفاق مطالعه خود را گسترش می‌دهد و به جهان تازه پنجره‌ها می‌گشاد، تا نفسی تازه در هوایی تازه را تجربه کند روز دانش آموز مبارک پسرم دوستت دارم.

♦ ♦ ♦

فرزندم روز دانش آموز مبارک

عزیز دلم این متن شعر زیبا را به مناسبت روز دانش آموز به تو که تنها فرزند پسرم هستی تقدیم میکنم و برایت آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی ات را دارم و امیدواریم پسر دانش آموز من همیشه سربلند باشد:

جان ما گل افشان است، گلشنی شکوفان است در دل زمستان‌ها، مژده بهاران است. غنچه‌های اميديم، خوشه‌های خورشيديم نوبهار جاويديم، باغ ما دبستان است. با سلاح دانايی، شب چراغ بينايی با سپاه نادانی، در نبرد دشواريم. چشم ما بود بيدار، ذهن ما بود هوشيار هوش ما بود سرشار، پرتوان و پرکاريم. قدر زندگانی را، قيمت جوانی را معنی شکفتن را، ما هميشه مي‌دانيم. اوج علم و دانش را، قله‌های بينش را راه سعی و کوشش را، ره نورد و پويانيم. درس تازه آموزيم، گنج دانش اندوزيم در سياهی غفلت، گوهر شب افروزيم. از تلاش و سعي ما، روز نو شود بر پا قصه گوی فرداها، مژده بخش نوروزيم. ما دانش آموزيم، سربلند و پيروزيم باغ سبز فرداييم، نونهال امروزيم. صبح ما بود تابان، قلب ما بود رخشان بخت ما بود خندان، شادکام و بهروزيم؛ فرزندم سیزدهم آبان روز دانش آموز مبارک.

 

متن روز دانش آموز برای پسرم به همراه مجموعه زیباترین پیام تبریک روز دانش آموز به پسرم – فرزندم را در این نوشتار از سایت سماتک خواندید و در صورت تمایل می توانید سایر مقالات و مطلب در مورد روز دانش آموز ۱۳ آبان را بخوانید. فرستادن یک متن تبریک روز دانش آموز به فرزند پسر بسیار حائز اهمیت است و باعث می شود تا فرزند دانش آموز شما پدر و مادر گرامی به خود افتخار کند و باعث دلگرمی او برای بهتر درس خواندن است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب