پیام تبریک روز صنعت چاپ

پیام تبریک روز صنعت چاپ

تبریک روز ملی صنعت چاپ به چاپخانه داران و فعالان عرصه چاپ و تبلیغات در روز 11 شهریور ماه انجام می شود و این روز برای این عزیزان اهمیت به سزایی دارد. صنعت چاپ در ایران بالغ بر 200 سال قدمت دارد و این روز یادآور تلاش های مداوم و زحمت مستمر جمعی از کارگران، صنعت گران، هنرمندان و در یک جمله وامدار تلاش بزرگ مردان فرهنگ ایران زمین است. در این مقاله پیام تبریک روز صنعت چاپ را تقدیم حضور شما عزیزان خواهیم کرد و از شما دعوت می کنیم با ما همراه باشید.

پیام تبریک روز صنعت چاپ

پیام تبریک روز صنعت چاپ

یازدهم شهریور ماه که به عنوان روز ملی صنعت چاپ نامگذاری شده است، همچون هر رویداد تقویمی دیگری، روزی نمادین برای تجلیل و گرامیداشت همه دست اندرکاران عرصه چاپ و نشر کشور است. به مناسبت فرا رسیدن این روز پیام تبریک روز ملی صنعت چاپ برای کارکنان فعال در این حوزه و چاپخانه داران در ادامه این بخش تهیه و گردآوری شده است.

♦ ♦ ♦

یازدهم شهریور ماه، روز صنعت چاپ، یادآور تلاش مستمر و زحمت مداوم جمع بزرگی از اهل هنر، ادب و فن این سرزمین پرگُهر است که نتیجهٔ آن، عمری دویست ساله برای صنعت چاپ و اعتباری بزرگ برای هنرمندان و صنعتگران حوزه چاپ ایران زمین است. به همین مناسبت به اهالی صنعت چاپ، روز صنعت چاپ را تبریک می‌گوییم و برای آنها آرزوی سلامت و موفقیت داریم.

♦ ♦ ♦

واژهٔ چاپ و صورت قدیمی‌تر آن «چهاپ» را برگرفته از واژهٔ مغولی چاو دانسته‌اند که به معنای «فشردن سطحی بر سطح دیگر» است. 11 شهریور ماه روز چاپ مبارک!

♦ ♦ ♦

چاپ در لغت به‌ معنای نقش، اثر، مُهر و نشان آمده‌ است و در متون مختلف کلمات طبع، باسمه، و تافت به‌ عنوان مترادف آن به‌کار رفته‌ است. فرا رسیدن روز ملی صنعت چاپ بر عموم چاپخانه داران مبارک باد.

♦ ♦ ♦

چاپ در اصطلاح، به عمل، فن، و صنعت تکثیر صورت و نقش‌های دو بعدی مانند حروف، ارقام، خط‌ها، تصویرها، و… به‌ وسیلهٔ انداختن اثر این نقش‌ها بر کاغذ، پارچه، یا مواد دیگر، به‌ویژه چاپ مواد خواندنی، با تصویر یا بدون تصویر بر روی کاغذ گفته می‌شود. روز ملی صنعت چاپ گرامی باد.

پیام تبریک روز صنعت چاپ

متن زیبا تبریک روز صنعت چاپ

بازاریابی چاپی و استفاده از صنعت چاپ در مارکتینگ در کنار بازاریابی دیجیتال تاثیر زیادی در دنیای مدرن تبلیغات و بازاریابی دارند. فرا رسیدن روز ملی صنعت چاپ خجسته باد.

♦ ♦ ♦

اتفاق مهم در صنعت چاپ ایران تأسیس‌ مدرسه دارالفنون‌ به دست امیر کبیر بود که تاثیر عمیقی بر فرهنگ و دانش کشور گذاشت و سیر چاپ و نشر را نیز دستخوش تغییر کرد. 11 شهریور روز چاپ و تکثیر مبارک باد.

♦ ♦ ♦

چاپ یک صنعت بزرگ برای تبادل دانش و اطلاعات و فرهنگ در جامعه در خدمت رسانه ای اجتماعی است و در جهت ارتقاء آن گام بر می دارد. روز صنعت چاپ بر شما همکار گرامی مبارک باد.

♦ ♦ ♦

در سال ۱۳۷۱، چاپ رنگی در مطبوعات به کار گفته شد و «روزنامه همشهری» در این سال به اولین روزنامه رنگی ایران تبدیل شد. فرا رسیدن این روز بر همه دستندرکاران عرصه چاپ و تبلیغات مبارک باد.

پیام تبریک روز صنعت چاپ

متن برای روز صنعت چاپ

صنعت چاپ قرار است برای جهان ، ترکیب بَندی جدیدی بیاورد که از میان اِتود هایمان یکی تایید شود و ما جهان را جور تازه ای اِجرا کنیم. روز ملی صنعت چاپ گرامی باد.

♦ ♦ ♦

صنعت چاپ یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین ابداعات و اختراعات بشر بوده است و از آن زمان تاکنون کالاهای چاپی در لحظه‌ لحظه و گوشه‌‌ گوشه زندگی مردم جای گرفته است. یاردهم شهریور ماه روز چاپ و تکثیر حروف مبارک.

♦ ♦ ♦

یکی از مهم‌ترین رخدادهای تاریخ بشریت، اختراع حروف چاپی مستقل و دستگاه چاپ بوده ‌است. فرا رسیدن روز چاپ بر همه انتشاراتی ها مبارک.

♦ ♦ ♦

چاپ یعنی زندگی، یعنی حیات، پویایی و تحرک، فکر این که در نبود چاپ جامعه با چه مشکلاتی روبه‌رو می‌شود غیرقابل تصور است. فرا رسیدن روز ملی صنعت چاپ مبارک.

پیام تبریک روز صنعت چاپ

متن ادبی تبریک روز صنعت چاپ

صنعت چاپ در گوشه به گوشه زندگی ما نمود پیدا کرده است بدون آنکه ما آن را حس کنیم. تصور اینکه صنعت چاپ فقط در ساخت بنرهای تبلیغاتی و کاغذهای A4 خلاصه می شود یک تصور پیش پا افتاده است زیرا با کمی تامل می توان دریافت که نشانه های بروز زیبایی ها و تجلی آن در زندگی ما بیشتر از این حرف هاست. برای چند لحظه به دنیای بدون چاپ فکر کنید، تصور کنید که محصولی عکس نداشته و بخواهد معرفی شود.

♦ ♦ ♦

تا پیش از توسعه صنعت چاپ، آموزش صرفاً در اختیار تعداد محدودی از افراد بود. اغراق نیست اگر همگانی شدن آن را مرهون رشد صنعت چاپ بدانیم. روز همه این عزیزان که در انتشارات و چاپخانه کار می کنند خجسته باد.

♦ ♦ ♦

اهمیت آثار چاپی به خصوص در دو سال اخیر و دوران بحرانی که فاصله گذاری اجتماعی به یک ضرورت تبدیل شده، دو چندان نیز شده است.

♦ ♦ ♦

چینی ها از قرن ها قبل از گوتنبرگ از چاپ باسمه استفاده می کردند و کره ای ها هم از حروف چاپی فلزی برای چاپ روی کاغذ استفاده می کردند. فرا رسیدن 11 شهریور روز چاپ مبارک باد.

پیام تبریک روز صنعت چاپ

عکس نوشته روز صنعت چاپ

نشریات چاپی به شما این امکان را می دهند تا به راحتی و سرعت، داستان برند خود را به مشتریان احتمالی منتقل کنید. روز ملی چاپ بر شما همکار چاپخانه دار مبارک.

♦ ♦ ♦

اگر چاپ نباشد هیچ کارت شناسایی برای معرفی هویت ما وجود ندارد، خبری از اسکناس‌های رنگارنگ نیست و کتاب و مجله‌ای چاپ نخواهد شد و اگر صفحات وب را چاپ نوین بنامیم دیگر سرگرمی به‌نام اینرنت معنا ندارد.

♦ ♦ ♦

صنعت چاپ در ایران قدمتی بیش از دویست سال داشته. این موضوع خود نشان‌دهنده فرهنگ و تمدن کهن این سرزمین است. روز ملی صنعت چاپ را به کارکنان روزنامه … شادباش می گویم.

پیام تبریک روز صنعت چاپ

متن اداری تبریک روز صنعت چاپ

روزنامه ها و مجلات آنلاین، وب سایت ها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی؛ اینها قبل از هر چیز مرهون به کار افتادن چرخ های اولین دستگاه چاپ و راه اندازی صنعت چاپ هستند.

♦ ♦ ♦

اختراع ماشین چاپ که به حق از مهمترین اختراعات تاریخ بشر به حساب می آید، توانست با مردمی سازی دانش و انتقال سریع و مقرون به صرفه تر علم و دانش زمینه را برای آغاز عصر روشنگری و انقلاب علمی فراهم کند. فرا رسیدن روز چاپ مبارک باد.

♦ ♦ ♦

رسانه های چاپی به مشتریان و سرمایه گذاران بالقوه چیزی می دهند که می توانند به دفتر یا خانه خود ببرند. 11 شهریور روز صنعت چاپ گرامی باد.

پیام تبریک روز صنعت چاپ

شرکت ها می توانند تبلیغات خود را از طریق چاپ بهتر مورد هدف قرار دهند. اکثر تبلیغ کنندگان چاپی به شرکت ها اجازه می دهند، تبلیغات خود را در هر جایی که می خواهند قرار دهند و اینها را مدیون صنعت چاپ هستیم.

♦ ♦ ♦

یوهانس گوتنبرگ، زرگر و مخترع خوش ذوق آلمانی اولین ماشین چاپ را به شکل امروزی اختراع کرد و صنعت نشر و چاپ برای همیشه دستخوش تغییر شد.

پیام تبریک روز صنعت چاپ

پیامک تبریک روز چاپ

صنعت چاپ هنوز یک روش مهم در تبلیغات و بازاریابی محسوب می شود.

♦ ♦ ♦

کتاب ها حکم دریچه ای از اندوخته های ذهنی و انتقال دهنده دانشی بی انتها را دارند.

♦ ♦ ♦

اختراع ماشین چاپ گوتنبرگ همچون جرقه ای بر انبار باروت بود. روز صنعت چاپ را به کارکنان انتشارات … تبریک عرض می نماییم.

♦ ♦ ♦

امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که کتاب و نشریات و مجلات چاپی در آن نقش غیرقابل انکاری دارد. همکار گرامی روز صنعت چاپ بر شما مبارک باد.

پیام تبریک روز صنعت چاپ

در بازاریابی از صنعت چاپ می توان برای تولید نامه های فروش و کارت های ویزیت بسیار استفاده کرد. یازدهم شهریور ماه روز ملی صنعت چاپ بر عموم چاپخانه داران و کارکنان زحمت کش این عرصه تبریک و تهنیت باد.

جدیدترین مطالب