معروف ترین بدنسازان مرد دنیا + تصاویر

معروف ترین بدنسازان مرد دنیا + تصاویر

معروف ترین بدنسازان مرد دنیا

بدنسازانی در جهان وجود دارد که بسیار معروف و مشهور می باشند این مردان با تلاش خود به این مرحله از زندگی خود رسیده اند ورزش برای همه به ویژه جوانان امری مهم و ضروری می باشد که خیلی از افراد به یک ورزشی علاقه دارند و دوست دارند با این ورزش ها مثل بدنسازی و پرورش اندام مهارت پیدا نمایند شما می توانید این ورزش را بصورت حرفه ای و تحت نظر مربیتان عملی نمایید در ادامه جزئیات و تصاویر معروف ترین بدنسازان مرد دنیا را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

پرداختن به ورزش امری است که بیشتر ما آن را دنبال می کنیم. هر کسی با توجه به علاقه و استعداد خود، رشته خاصی را بر می گزیند و سعی می کند در آن مهارت پیدا نماید. از جمله شاخه های ورزشی که امروزه مورد توجه زیادی قرار گرفته، می توان به بدنسازی و پرورش اندام اشاره نمود.

 

بسیاری از افراد به باشگاه های ورزشی مراجعه می کنند و تلاش دارند با استفاده از دستگاه های خاص، بدن خود را روی فرم نگه دارند. در این میان، برخی ها رشته بدنسازی را به صورت حرفه ای دنبال می نمایند و هزینه زیادی در این راه می پردازند. بدنساز های حرفه ای سختی های زیادی را متحمل می شوند تا بتوانند در مسابقات مختلف به عناوین قهرمانی دست یابند.

 

در میان آن ها کسانی وجود دارند که شهرت بیشتری پیدا می کنند و میان علاقه مندان زبانزد می شوند. از جمله سرشناس ترین آن ها می توان به آرنولد شوارتزنگر ستاره مشهور هالیوود اشاره نمود. ما در این مقاله قصد داریم شما را به ۶ بدنساز خارق العاده و شگفت انگیز جهان آشنا کنیم. آن ها با عضلات حیرت آور خود شهرت زیادی به دست آورده اند. تا پایان مطلب همراه باشید.

 

گرِگ والنتیو؛ بزرگترین بازوهای جهان

معروف ترین بدنسازان مرد دنیا + تصاویر

گرگ والنتینو در حال حاضر یکی از بحث برانگیز ترین بدنساز ها و نماد های پرورش اندام جهان به شمار می رود. وی بدنسازی را از سن ۱۳ سالگی شروع کرده است. پس از ۲۳ سال تمرین به صورت طبیعی، گرگ تصمیم گرفت از استروئید ها استفاده کند. در طول مدت مصرف، اندازه بازو های او به شکل خیره کننده ای رشد کرد و از ۵۳ سانتیمتر به ۷۱ سانتیمتر رسید.

 

پس از سالها استفاده از استروئید، سرانجام بدن او واکنش عکس نشان داد و بازویش ترکید. البته این نکته باید عنوان شود که او درباره استروئید ها سوء مصرف نداشته و به بازوهایش سینتول تزریق کرده است. به همین دلیل بود که دست های او تناسب نداشتند.

 

مارکوس رول؛ یکی از بزرگترین شانه ها در طول تاریخ

معروف ترین بدنسازان مرد دنیا + تصاویر

معروف ترین بدنسازان  مرد دنیا

 

این بدنساز آلمانی به خاطر ظاهر ترسناکش شناخته می شود و قبلا عضو فدراسیون بین المللی بدنسازی و تناسب اندام بوده است. او یکی از بزرگترین عضلات شانه در تاریخ این رشته را در اختیار دارد و در کنار افرادی مانند جانی جکسون و رونی کلمن، یکی از قوی ترین بدنساز های جهان به شمار می رود.

 

رونی کلمن؛ ۸ بار قهرمانی پیاپی در مسابقات مستر المپیا

معروف ترین بدنسازان مرد دنیا + تصاویر

وی در ۱۳ می سال ۱۹۶۴ میلادی در لوئیزیانا متولد شد و اکنون در دوران بازنشستگی به سر می برد. او توانست ۸ بار پیاپی در مسابقات مستر المپیا قهرمان شود و رکوردی تاریخی به جا بگذارد. کلمن همچنین به عنوان عضو حرفه ای در فدراسیون بین المللی بدنسازی و تناسب اندام، توانسته ۲۶ عنوان را از آن خود کند و در این زمینه نیز رکورد دار شود. وی همچنین از دانشگاه شهر گرمبلینگ مدرک افتخاری حسابداری دریافت کرده است.

 

آرنولد شوارتزنگر؛ قهرمان ۲۰ ساله مستر یونیورس و دارنده ۷ عنوان قهرمانی مستر المپیا

معروف ترین بدنسازان مرد دنیا + تصاویر

معروف ترین بدنسازان  مرد دنیا

 

قبل از آن که آرنولد به بازیگری سرشناس و سیاست مداری جنجالی تبدیل شود، به عنوان یکی از بهترین و تاثیر گذار ترین رشته ها در تاریخ رشته بدنسازی شناخته می شد. آرنولد شوارتزگر تمرینات خود را در سن ۱۵ سالگی آغاز کرد و توانست در ۲۰ سالگی به عنوان جوانترین بدنساز در تاریخ مسابقات، عنوان قهرمانی مستر یونیورس را از آن خود کند. وی همچنین ۷ بار قهرمانی مستر المپیا را در کارنامه دارد.

 

او بعد از بازنشستگی نیز همواره به عنوان یکی از شاخص ترین چهره های بدنسازی شناخته شده و درباره این رشته چندین کتاب و مقاله نیز به چاپ رسانده است.

 

لو فریگنو؛ هالک شگفت انگیز

معروف ترین بدنسازان مرد دنیا + تصاویر

او به عنوان رقیب قدیمی آرنولد شوارتزنگر شناخته می شود. وی در سریال هالک شگفت انگیز شبکه سی بی اس به ایفای نقش پرداخته و صداگذاری این شخصیت را در آثاری مانند «هالک شگفت انگیز» و «انتقام جویان» بر عهده داشته است. معاونت کلانتر نیز دیگر زمینه ای بود که آقای فریگنو در آن فعالیت داشت. بعد از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان فنی بروکلین در سال ۱۹۶۹، او توانست عناوین قهرمانی مستر آمریکا و مستر یونیورس را از آن خود کند.

 

فریگنو در سال ۱۹۷۴ توانست عنوان نایب قهرمانی را در مسابقات مستر المپیا به دست آورد. سال بعد نیز او در رتبه سوم ایستاد. تلاش های او برای پشت سر گذاشتن آرنولد، در سال ۱۹۷۵ در قالب مستندی به نام «تپش آهن» به نمایش درآمد. بعد از این موضوع، وی برای سال ها میدان رقابت را خالی کرد و حرفه بازیگری را دنبال نمود.

 

جانی جکسون؛ وزنه برداری برجسته

معروف ترین بدنسازان مرد دنیا + تصاویر

شاید جانی جکسون بهترین و بزرگترین بدنساز نباشد، اما ضخامت و سفتی ماهیچه های او هر کسی را به حیرت وا می دارد. آن ها بیرون زده اند و او حتی آن ها را خم نمی کند. قهرمانی مسابقات حرفه ای مونترئال در سال ۲۰۰۶ و مقام نخست در مسابقات کمیته ملی بدنسازی آمریکا، تنها بخشی از افتخارات او هستند.

 

منبع:rooziato.com

جدیدترین مطالب