بیوگرافی فیروز کریمی فنی ترین مربی فوتبال

بیوگرافی فیروز کریمی فنی ترین مربی فوتبال

فیروز کریمی متولد 24 فروردین سال 1335 در شهر ؟؟؟ بدنیا آمد. صاحب سه دختر و یک پسر است. وی بسیار شوخ طبع و طنز پرداز است. شغل اصلی اش در ابتدا افسر پلیس بوده است. دوران بازیکنی اش چندان درخشان نیست اما دورا مربیگری اش طلایی است. وی تنها فرد است که توانسته با تیمی غیر از استقلال و پرسپولیس به قهرمانی در آسیا دست پیدا کند؛ و این مهم کاری است که حتی تیم قدرتمند و پرمهره ی سپاهان همراه با لوکا بوناچیچ در سال های اخیر نتوانسته است انجام دهد. فوتبال را زمین پلیس نازی آباد با تیم جوانان پاس در سال 1349 آغاز کرده و در سال 13 6 به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شده است. او را ،در حقیقت، باید عضوی از باشگاه پرافتخار و قدیمی پا بحساب آورد.

 

دوران باشگاهی

فیروز کریمی در دوران باشگاهی، برای تیم های همچون شهربانی و پاس تهران توپ زده است. وی توانسته دو بار قهرمانی جام تخت جمشید را در کارنامه ی باشگاهی اش ثبت کند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، فیروز کریمی در سال 1359 از پاس تهران جدا می شود و به تیم سرباز می پیوندد اما در سال 1363 دو باره به تیم پاس باز گشته و پایان دوران باشگاهی ر ا همراه با این تیم در برگریزان آذرماه سال 1367 تجربه می کند.

 

دوران مربیگری

اولین تجربه ی مربیگری را همراه با تیم پاس تهران در مقابل تفتون مسجد سلیمان بدست آورده است. در سال 1369 با مدیریت فنی مهدی مناجاتی توانست تیم پاس را از لیگ دسته اول به لیگ برتر بیاورد؛ و در ادامه با این تیم قهرمانی ایران و آسیا را بدست آور . کریمی از مارکار آقاجانیان به عنوان بهترین بازیکنش یاد می کند. وی بسیار جنجالی است و از ترفند های جنگ روانی مسابقات بهره می برد که البته بی ارتباط با تحصیلات دانشگاهی اش نیست. استقلال تهران یازدهمین تیمی است که وی عهده دار آن شده است. جدایی اش از استقلال اهواز و پیوستنش به همتای تهرانی این تیم بسیار جنجا برانگیز بود؛ طوری که دست آخر با مذاکرات سران دو باشگا ، عنوان شد که وی هدیه ای از طرف همیشه آبی های اهواز به استقلال تهران است. او که شانزدهمین مربی آبی پوشان پایتخت است، سومین مربی غیر استقلالی آنها نیز بحساب می آید؛ همینطور که اشاره شد او از بزرگان تیم پاس تهران است.

 

خرده اتفاقات

یکی از طناز ترین مصاحبه هایش در ارتباط با میخ های زمین ورزشگاه ابومسلم خراسان بوده است. وی در مصاحبه ای گفت ما در اینجا سوزن ته گر می کاریم و با آب و کود مناسب میخ طویله برداشت می کنیم.

در مصاحبه ای که با داشته است از بازی پاس تهرا ن مقابل الشباب عربستان در فینال جام باشگاه های آسیا بعنوان سخت ترین بازی دوران مربی گری اش نام برده است.

وی تاکنون دوبار حنجره اش را عمل کرده است.

 دو روز قبل از بازی استقلال اهواز در مقابل پرسپولیس تهران وی عنوان کرد: “او را به قطب شمال می فرستم شاید هم به قطب جنوب”

طبق گزارش روزنامه ی همشهری وی در تمرینات استقلال تهران از بلند گو استفاده کرده است که البته حسن روشن و عده ای دیگر حرکاتی از این دست را برخلاف شان باشگاه می دانند.

در بازی با برق شیراز محروم بود اما از پسته فروش جلوی استادیوم بلندگویش را به مبلغ 10000 قرض گرفت و با آن از جایگاه تماشاچیان تیمش را هدایت کرد.

فیروز کریمی کتی داشت که آنرا در بازی های مقابل پرسپولیس بتن می کرد، در راجع به این کت گفت: “بار اول (که آن کت را پوشیدم) دو هيچ باختيم گفتيم اتفاقی است بعد 3 هيچ باختيم و جلوي پيروزي4 هيچ باختيم من گفتم اگر 10تا بازي ديگر ادامه پيداكند 13 هيچ ببازيم آتيشش زدم 4بار آتيشش زدم كه الحمدالله بعدش خوب بود”

در راجع به عادل فردوسی پور گفت: “باعث تحول فوتبال ما شد و انصافا عادل است.”از وی بخاطر طنازی هایش از سوی طنزپردازان ایران تقدیر شد.

 

فیروز کریمی اطلاعات شخصی

تاریخ تولد24 فروردین 1335محل تولدمیزان تحصیلات کارشناسی ارشد روانشناسی پست بازی دفاع وسط باشگاه شهربانی تهران-پاس تهران سربازپاس تهران حضور در تیم ملی مربیگری پاس تهران سپاهان اصفهان بهمن کرج (پیکان)پاس تهران پلي اكريل اصفهان تراكتورسازي تبريزاستقلال اهوازابومسلم مشهداستقلال اهوازشهاب زنجان ابومسلم مشهدراه آهن تهران تا استقلال اهوازاستقلال تهران

 

 

 

جدیدترین مطالب